Z pomocą PayPal Netflix walczy z VPN | Geek Diary

Netflix rozpoczął krucjatę przeciwko VPN, tym programom, które ukrywają adres IP. Inteligentni ludzie, którzy go używają, mogą uzyskać dostęp do katalogów dowolnej wersji Netflix: wersja amerykańska jest znacznie bogatsza i bardziej zróżnicowana niż wersja francuska.

Tak, ale tutaj jest, każdy kraj ma swoje zasady i jeśli Netflix chce kontynuować działalność na tych rynkach, musi je przestrzegać. I załatw tę okazję! W tej operacji przeciwko VPNom Netflix znalazł silnego sojusznika w osobie PayPal.

Kanadyjska usługa VPN, która zbyt otwarcie informowała o możliwości obchodzenia reguł geograficznych narzuconych przez Netflix, została w ten sposób pozbawiona możliwości płacenia użytkownikom przez PayPal. UnoTelly, VPN, o którym mowa, oferuje teraz swoim klientom płatności kartą kredytową, ale PayPal jest czasem prostszy i bardziej wydajny w przypadku tego rodzaju usług.

Nie wiadomo jeszcze, czy PayPal będzie bardziej agresywny w tym procesie, ale wydaje się, że Netflix może teraz liczyć na to wsparcie.