W systemie Android Opera integruje bezpłatny VPN | Geek Diary

Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą teraz łatwo anonimowo surfować po Internecie. Najnowsza wersja Opery zawiera bezpłatną sieć VPN.

Wersja 51 Opery na Androida, dostępna w Sklepie Play, teraz zawiera VPN. Nie jest to niespodzianką: przeglądarka internetowa wprowadza ją od lat w wersji komputerowej, a wydawca przygotowuje się na urządzeniach mobilnych od zeszłego miesiąca dzięki wersji beta.

Mobilne surfowanie bez obaw

Tym razem wszyscy użytkownicy Androida mają do tego prawo. VPN Opery jest aktywowany jednym kliknięciem. Dane przesyłane między smartfonem a serwerami Opery są szyfrowane (256 bitów), dlatego przeglądarka nie może podsłuchiwać tych informacji. Połączenie z publicznymi hotspotami (w kawiarniach lub na lotniskach) jest również bardziej bezpieczne przez VPN. Powszechnie wiadomo, że te sieci Wi-Fi to istne colandery…

Przeglądarka ukrywa również położenie geograficzne użytkownika i nie przechowuje żadnych log aktywność online. Jeśli dodamy do tego funkcję blokowania treści obecną przez krótki czas w aplikacji, Opera stanie się najbardziej lojalnym sojusznikiem użytkownika mobilnego, który nie chce się przejmować w Internecie.

Opera nie określa kraju, z którym się łączy po aktywacji VPN. Wersja beta umożliwiła wybór serwerów w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Oferowane było także automatyczne ustawienie połączenia.