VPN na Androidzie: strzeż się niebezpieczeństwa | Geek Diary

Jeśli przyzwyczaiłeś się do korzystania z VPN ze smartfonem z Androidem, strzeż się: badanie pokazuje, że usługi te mogą stanowić poważne zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa.

Ten raport, podpisany przez naukowców z kilku amerykańskich uniwersytetów, pokazuje, że spośród 283 przetestowanych aplikacji VPN 18% z nich w ogóle nie szyfrowało komunikacji. Szkoda, że ​​pierwszą obietnicą tych usług jest właśnie surfowanie anonimowe.

Wiele sieci VPN jest niebezpiecznych

Ponad 8 na 10 aplikacji (84%) po prostu pozostawia otwarte drzwi dla ruchu, gdy używany jest protokół IPv6. W podobnej proporcji (82%) oprogramowanie to prosi użytkownika o dostęp do danych osobowych, takich jak wiadomości lub dane konta. Co gorsza: 38% tych VPN zawiera złośliwe oprogramowanie … Na szczęście tylko 4% tych aplikacji jest naprawdę niebezpiecznych.

Wśród najbardziej problematycznych sieci VPN – i dlatego, aby ich uniknąć – badacze radzą trzymać się z dala od aplikacji takich jak OkVpn, EasyVpn, SuperVPN, Betternet, CrossVpn, Archie VPN, HatVPN, a nawet sFly Network Booster i Fast Bezpieczna płatność.

Sieci VPN mają anonimizować ruch użytkowników w Internecie poprzez utworzenie wirtualnej sieci prywatnej, która jest umieszczona między smartfonem a Internetem. Jest to przydatne do uzyskiwania dostępu do zagranicznych katalogów Netflix … lub zapobiegania śledzeniu użytkownika przez departamenty rządowe.