VPN: dlaczego musisz zainstalować taki na swoim smartfonie …

Sieci VPN nie są domeną komputerów. Instalacja takiego, jak NordVPN, na smartfonie z Androidem może być tak samo potrzebna, wyjaśnimy dlaczego.

Przede wszystkim czym jest VPN? VPN dla wirtualnej sieci prywatnej jest narzędziem służącym do zabezpieczenia połączenia i zapewnienia anonimowości w Internecie. Aby to zrobić, VPN szyfruje Twój ruch, aby był całkowicie nieprzepuszczalny dla hakerów lub każdego, kto chce ingerować między tobą a twoim połączeniem. VPN przekierowuje również twój ruch do bezpiecznego serwera, co pozwala całkowicie ukryć swój adres IP przed oczami wszystkich.

Bezpieczeństwo i anonimowość

Krótko mówiąc, hasłami VPN są „bezpieczeństwo” i „anonimowość”, dwa niezwykle ważne aspekty w czasach, gdy nasze życie i nasza praca są coraz bardziej zależne od Internetu. Ale to nie wszystko, ponieważ sieci VPN mają wiele praktycznych zastosowań, czy to w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych, gdy jesteś podłączony do publicznej sieci Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do katalogu Netflix w USA lub pobrać Torrent dyskretnie.

Niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć połączenie na komputerze z systemem Windows, MacOS, Linux, czy na smartfonie z Androidem lub iOS, wysoce zalecane jest użycie VPN.

Może to być przydatne, aby uniknąć śledzenia w Internecie, a nawet włamać się, gdy jest podłączony do niepewnej publicznej sieci Wi-Fi. Ale VPN mają inne zainteresowania, umożliwiając również całkowite ukrycie twojego prawdziwego adresu IP i udanie się do Stanów Zjednoczonych, aby skorzystać z amerykańskiego katalogu Netflix, a nawet połączyć się z sieciami społecznościowymi, jeśli jesteś w Na przykład Chiny.

Bezpłatna sieć VPN: fałszywy dobry pomysł

Należy unikać bezpłatnych VPN, które zwykle są sprzeczne z intuicją. Nie tylko nie chronią one odpowiednio twojego połączenia, ale dodatkowo, te darmowe VPN kompensują ich darmowość, odsprzedając twoje dane osobowe reklamodawcom lub samodzielnie wstrzykując reklamy. Pamiętaj, że jeśli jest bezpłatny, jesteś produktem.

Po co instalować VPN na smartfonie z Androidem?

Instalacja VPN na twoim komputerze ma sens, nawet jeśli jest często używana w profesjonalnym otoczeniu, w którym wymagane jest bezpieczeństwo. Mniej myślimy o instalacji go na naszym smartfonie, a jednak jest to równie ważne.

Zabezpieczenie smartfona z Androidem może nawet okazać się bardziej rozsądne niż ochrona komputera (nawet jeśli lepiej zabezpieczyć oba), ponieważ zawiera teraz większość naszych poufnych informacji, takich jak dostęp do wszystkich naszych kont, a nawet nasza geolokalizacja. Co więcej, łatwiej poddają się hakerom, a będąc mobilnymi, częściej znajdują się w publicznej sieci Wi-Fi lub nawet po prostu w 4G, co nie jest tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać.

Nasz wybór: NordVPN

Chociaż istnieje mnóstwo ofert, oferta NordVPN jest z pewnością jedną z najkorzystniejszych. NordVPN oferuje ochronę sześciu urządzeń jednocześnie, bez względu na to, czy jest to komputer z systemem Windows, Linux lub MacOS, czy też smartfon z Androidem lub iOS.

Dzięki NordVPN masz dostęp do 5 249 serwerów na całym świecie i małą usługę cebulową, która gwarantuje, że żadne dane osobowe nigdy nie będą gromadzone.

Chroń swoją anonimowość, zabezpiecz swoje dane, uzyskaj dostęp do Netflix US, dyskretnie pobieraj torrenty … możliwości oferowane przez NordVPN są liczne. Są równie przydatne na komputerze, jak i na smartfonie z Androidem.

Zabezpiecz swój smartfon teraz, instalując NordVPN!