Test IPVanish: nasza pełna opinia na temat tego szybkiego VPN …

Chociaż nie ma jeszcze w naszej ofercie najlepszych VPN w 2020 roku, IPVanish to usługa VPN, która pojawiła się w 2012 roku, łącząc wydajność i prostotę.

Jakie są jego funkcje? Co z jego obsługą na różnych urządzeniach? Co z jego subskrypcjami? Prezentujemy te odpowiedzi i naszą opinię w teście amerykańskiej sieci VPN.

Co obejmuje subskrypcja IPVanish?

IPVanish to płatna usługa VPN zapewniająca dostęp do ponad 1400 serwerów zlokalizowanych w prawie 55 krajach na całym świecie. Dla każdej lokalizacji usługa oferuje kilkadziesiąt serwerów w kilku miastach w krajach takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Indie. Jedną z mocnych stron tej usługi jest możliwość korzystania z VPN na maksymalnie dziesięciu urządzeniach jednocześnie i na wszystkich platformach w domu.

IPVanish Windows

Po stronie cenowej ceny są mniej więcej średnie dla trzech formuł IPVanish: abonament miesięczny około 11 € miesięcznie, abonament kwartalny naliczany za 33 € za trzy miesiące, a zatem roczna subskrypcja 132 € za rok Jednak stawki te obowiązują bez obniżek, usługa faktycznie oferuje regularne obniżki, zmniejszając się z 59% do 73% poprzednich stawek.

Pamiętaj, że trzy subskrypcje pozwalają również korzystać z 250 GB miejsca do przechowywania online za pośrednictwem usługi SugarSync.

Ogólnie ceny są niskie w porównaniu do cen stosowanych przez niektórych liderów rynku. Możliwe sposoby płatności są jednak raczej ograniczone. Rzeczywiście, dostępne są tylko płatności kartą kredytową i Paypal, a IPVanish pomija kryptowaluty. Możliwe jest jednak skorzystanie z bezpłatnej wersji próbnej siedmiodniowej poprzez zwrot kosztów na żądanie.

IPVanish szczegółowo opisuje

IPVanish oferuje wyświetlanie polecenia ping i obciążenia każdego serwera na wszystkich powiązanych urządzeniach. Ta funkcja pozwala znaleźć serwer o najlepszej wydajności. Przeglądając opcje, można również wybrać protokoły IKEv2, OpenVPN, L2TP, SSTP i PPTP w systemach Windows i macOS. Należy pamiętać, że na smartfonach z systemem Android dostępne są tylko protokoły OpenVPN TCP i UDP, a aplikacja na iOS oferuje protokoły IKEv2 i IPSec.

IPVanish Windows

Lista serwerów IPVanish w systemie Windows

Wersja na komputer z systemem Windows zawiera także kilka praktycznych funkcji, takich jak Kill switch co pozwala przerwać połączenie internetowe, gdy VPN zamyka się lub nagle rozłącza. Za pomocą parametrów można aktywować automatyczne ponowne połączenie VPN, a także szybkie połączenie, a także automatyczne, po uruchomieniu systemu i oprogramowania.

Ze względów bezpieczeństwa usługa oferuje szyfrowane połączenie dzięki 256-bitowemu algorytmowi AES, który gwarantuje poufność komunikacji. Chociaż usługa ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, IPVanish zobowiązuje się nie przechowywać dzienników użytkowników – ani dzienników aktywności, ani dzienników połączeń. Jednak trudno jest mieć pewność co do tego, ponieważ amerykańskie jurysdykcje mogą wywierać presję na firmy tego kraju, aby przekazywały informacje dotyczące użytkowników w ramach dochodzenia.

Zacznij na wszystkich urządzeniach

Wersja Windows

Główny interfejs IPVanish pod Windows pozwala szybko przeglądać geolokalizację komputera, a także jego adres IP, poprzez informacje znajdujące się w lewym górnym rogu. Wyboru serwera można dokonać za pomocą menu rozwijanych znajdujących się w prawym dolnym rogu lub z listy serwerów dostępnych na pasku kart po lewej stronie. Ta ostatnia wyświetla nie tylko pełną listę serwerów, ale także mapę pozwalającą wybrać serwer jednym kliknięciem.

IPVanish WIndows

Główny interfejs IPVanish na Windows

Następnie kliknij „Połącz”, aby rozpocząć bezpieczne połączenie. Interfejs oferuje również szybki podgląd protokołu, wybranego serwera i wykorzystanej przepustowości. Wskaźnik wskazuje również, czy funkcjonalność Kill switch jest aktywowany.

IPVanish na macOS

Interfejs i funkcjonalność IPVanish na macOS są bardzo podobne do tych w systemie Windows. Główne okno pozostaje mniej więcej takie samo, zmienia się tylko przycisk „Połącz”. Lista serwerów jest również tutaj wyszczególniona, a mapa upraszcza wyszukiwanie położenia geograficznego.

Wersja macOS korzysta również z menu szybkiego połączenia za pomocą dwóch kliknięć, dostępnego na pasku menu znajdującym się w górnej części pulpitu komputera Mac.

IPVanish macOS

Główny interfejs IPVanish i szybkie menu pod macOS

Wersje mobilne

Krótko mówiąc, interfejs IPVanish na Androida i iOS nie jest punktem wyjścia. Ale jeśli może odstraszyć ludzi, którzy dopiero zaczynają korzystać z VPN, jest to jednak kompletne i dostarcza wielu informacji o serwerach.

Wersja iOS oferuje główny ekran o nazwie Dashboard, który pozwala poznać jej geolokalizację i połączyć się z serwerem VPN, wybierając kraj i miasto. Dostępne są dwie ikony: lista serwerów w lewym górnym rogu daje dostęp do wszystkich serwerów w usłudze ze szczegółowymi informacjami, takimi jak ping i bieżące obciążenie. Karta nie jest jednak dostępna na smartfonach.

Wersja iOS zawiera również opcję o nazwie „OnDemand”, która automatycznie aktywuje VPN, gdy urządzenie łączy się z nieznaną siecią. Za pomocą parametrów można skonfigurować automatyczne uruchamianie VPN po podłączeniu do sieci mobilnej lub wątpliwego Wi-Fi.

IPVanish ios

Interfejs IPVanish na iOS

Wersja Androida jest nieco inna. Posiada menu boczne do nawigacji między głównym interfejsem, szczegółową listą serwerów i opcjami. Menu Szybkie połączenie pozwala połączyć się z automatycznym serwerem za pomocą jednego kliknięcia i wyświetlić przepustowość za pomocą wykresu w czasie rzeczywistym. Aplikacja IPVanish na Androida ma również opcję automatycznego łączenia się z określonym serwerem podczas uruchamiania, a także funkcję „Split Tunneling”, która pozwala niektórym aplikacjom łączyć się online bez korzystania z VPN.

IPVanish Android

Interfejs IPVanish na Androida

Brak tłumaczenia na francuski jest jedną ze słabych stron IPVanish, interfejs jest dostępny tylko w języku angielskim i hiszpańskim. Usługa jest jednak łatwa w obsłudze, pomimo nieco surowego interfejsu na telefony komórkowe. Rzeczywiście, informacje techniczne, które przypadną do gustu zaawansowanym użytkownikom, będą zbędne i nie będą utrudniać nawigacji tym, którzy szukają prostej sieci VPN i bez dodatkowych szczegółów.

Zwróć też uwagę na możliwość zainstalowania IPVanish VPN w dystrybucji Linux, Fire TV, Chrome OS lub na routerze.

Co z wydajnością?

Teraz jest czas na sedno sprawy: jak radzą sobie serwery IPVanish VPN pod względem wydajności? Aby to ocenić, opieramy się na klasycznym połączeniu ADSL w regionie Bordeaux i używamy narzędzia do testowania prędkości połączenia Speedtest, aby zmierzyć kilka wskaźników i danych, w tym:

  • The przepływ w dół który służy do pobierania plików i oglądania filmów online, wyrażony w megabitach na sekundę.
  • The rosnący przepływ który jest proszony o ładowanie plików online, wyrażonych w megabitach na sekundę.
  • The ping co odpowiada czasowi reakcji między komputerem PC a serwerem zdalnym, wyrażony w milisekundach.
  • The Pobieranie VLC na oficjalnej stronie i pod tym samym adresem URL co serwer francuski, wyrażony w sekundach. Plik ma 39,1 MB.
  • The ładowanie archiwum RAR 2,8 MB WinRAR – czas przesyłania jest również wyrażany w sekundach.

W ten sposób przeprowadziliśmy testy wydajności z naszym połączeniem bez aktywnej sieci VPN, a następnie za pośrednictwem automatycznych serwerów kilku geolokalizacji na świecie, a mianowicie Londynu w Wielkiej Brytanii, Oslo w Norwegii, Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych, Tokio w Japonii i wreszcie Sydney w Australii. Oto tabela podsumowująca dane.

Tabela IPVanish

Tabela wyników testu prędkości z IPVanish

Biorąc pod uwagę te wyniki, jasne jest, że usługa wyświetla prawidłową wydajność, nawet na odległych serwerach, takich jak serwery w Stanach Zjednoczonych lub Japonii. Nawet jeśli zastosowane połączenie jest raczej skromne, wyniki są bardzo zbliżone do wyników konkurenta takiego jak ExpressVPN. Jeśli weźmiemy przykład z Nowego Jorku, ExpressVPN rzeczywiście wyświetla przesyłanie z prędkością 0,75 Mb / s, pobieranie z prędkością 7,53 Mb / s i sygnał ping wynoszący 108 ms. IPVanish wyświetla podobne lub nawet lepsze wartości.

IPVanish: recenzja Clubic

Podsumowując, IPVanish to dobra usługa VPN o solidnych zaletach, takich jak jednoczesne połączenie na maksymalnie dziesięciu urządzeniach, przyzwoita wydajność i serwery rozproszone na całym świecie. Pod względem geograficznym nadal brakuje tylko Rosji i niektórych krajów w Azji Środkowej i Południowej.

Ceny IPVanish są atrakcyjne, a bezpłatna siedmiodniowa wersja próbna po zwrocie daje wyobrażenie o różnorodności i jakości serwerów w serwisie. Ze względów bezpieczeństwa firma będzie musiała uwierzyć w to, że nie zachowuje dzienników, chociaż ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto ta sieć VPN oferuje prosty interfejs, choć nieco surowy – zwłaszcza w wersji mobilnej – i wciąż brakuje francuskiego tłumaczenia na wszystkich urządzeniach z systemem Windows, macOS, Linux, Android i iOS. Interfejs nadal pozwala przejrzeć listę serwerów z wieloma szczegółami powitalnymi, takimi jak ping, ładowanie i różne serwery sklasyfikowane według lokalizacji.

Krótko mówiąc, IPVanish jest zatem szybkim VPN, bezpiecznym a priori, który oferuje dobre aplikacje na wszystkich nośnikach.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: