Surfshark: Pełna recenzja VPN – Test 2020 | Clubic

Utworzony w 2018 roku Surfshark zdołał wyrobić sobie markę na bardzo konkurencyjnym rynku VPN od nieco ponad roku. Oprócz bardzo konkurencyjnych cen opracował szczególnie kompleksową usługę z bogactwem popularnych narzędzi.

Surfshark pokazuje swoje zęby, oferując potężną usługę łączącą w 100% anonimowy tryb rejestracji, niektóre z najpopularniejszych funkcji VPN i narzędzia bezpieczeństwa zwykle zarezerwowane dla programów antywirusowych. Ledwo wprowadzona, ta nowa oferta już teraz rośnie na szczyt podium wraz z najlepszymi VPNami na rynku, zwłaszcza, że ​​dostępna jest wersja testowa.

Surfshark VPN

Infrastruktura

Surfshark ma obecnie zadowalającą infrastrukturę, ale stosunkowo ograniczoną w porównaniu do liderów branży, takich jak NordVPN, ExpressVPN lub CyberGhost. Do tej pory dostawca nadal posiada 1040 serwerów w 61 krajach na 5 kontynentach. Biorąc pod uwagę sukces usługi, bez wątpienia powinna ona szybko zwiększać liczbę serwerów i lokalizacji. Oprócz serwerów fizycznych i wirtualnych usługa oferuje serwery zoptymalizowane pod kątem P2P i powiązane ze statycznymi adresami IP w niektórych krajach (Niemcy, Japonia, Holandia, Wielka Brytania i USA). Statyczne adresy IP pozwalają zawsze zachować ten sam adres IP, nawet po ponownym połączeniu.

VPN obejmuje również serwery Multi-Hop, które przekazują połączenie jednocześnie na dwóch serwerach i różnych krajach w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Co do reszty, firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych udziela niewiele informacji na temat swojej infrastruktury. Z drugiej strony, coś rzadkiego w tym sektorze, sprawdziła bezpieczeństwo tego ostatniego przez niezależną firmę audytorską, która nie znalazła problemów.

Surfshark_servers

W1200

Zasięg międzyplatformowy i jednoczesne połączenia

Oprócz głównego systemu operacyjnego (Windows, macOS, Linux, Android i iOS), a także przeglądarek Chrome i Firefox oraz urządzeń z Android TV, Surfshark obsługuje platformy telewizyjne (FireTV, Apple TV, Android TV …) i Konsole do gier Xbox i PlayStation.
Możliwe jest również zainstalowanie sieci VPN na routerach (modele Asus WRT, modele pomidorów DD-WRT itp.) Za pomocą wielu samouczków dostępnych na stronie dostawcy lub w razie potrzeby pomocy technicznej.

Kolejny bardzo dobry punkt, usługa pozwala na podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń jednocześnie. Pierwszy na rynku, który znacznie przyczynił się do szybkiego poznania Surfshark. Założymy się, że inni dostawcy spieszą się z naruszeniem.

Surfshark

W1200

Bezpieczeństwo i poufność

Surfshark, z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, nie podlega amerykańskiej Partiot Act i stosuje bardzo surową politykę „zero log”. Firma gwarantuje, że nie będzie zbierać żadnych danych o użytkownikach, takich jak historia przeglądania, treść i preferencje wyszukiwania, miejsce docelowe ruchu, czas trwania sesji, adres IP, a nawet wykorzystana przepustowość. Ponadto istnieje 100% anonimowa metoda rejestracji z metodą płatności w kryptowalutach (Coingate lub Coinpayments). W takim przypadku dostawca nie ma absolutnie żadnych informacji o swoich klientach. Mocne gwarancje zapewniające nienaganną poufność.

VPN ma również pierwszorzędne bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES w połączeniu z hashem uwierzytelniającym SHA512 i 2048-bitowym kluczem DHE-RSA. Opiera się na dwóch protokołach VPN uważanych za najbardziej niezawodne – IKEv2 i OpenVPN – a także ostatnio na Shadowsocks, który pozwala ominąć cenzurę w krajach restrykcyjnych, takich jak Chiny czy Iran. Jego zaawansowane funkcje obejmują teraz klasyczny Kill Switch i Split Tunneling (przemianowany na Whitelister), a także ochronę przed wyciekiem DNS, WebRTC i IPv6.

Surfshark 2019

Dostawca oferuje również MultiHop, który kieruje ruchem przez dwa serwery VPN znajdujące się w różnych krajach jednocześnie. Ta funkcja, która może generować spowolnienia, dodatkowo wzmacnia maskowanie połączenia i tożsamość użytkownika. Nie wspominając o niewidocznym trybie kamuflażu urządzenia w sieciach lokalnych, ochronie Wi-Fi lub trybie NoBorders w celu ominięcia ograniczeń internetowych. Surfshark wykracza nawet poza VPN dzięki funkcji CleanWeb, która może blokować reklamy, moduły śledzące, próby phishingu i inne złośliwe oprogramowanie. Pamiętaj, że aktywacja CleanWeb może powodować zerwanie połączenia.

Surfshark 2019

Interfejs i funkcjonalność

Estetycznie rzecz biorąc, interfejs graficzny Surfshark nie ma pep i wydaje się już datowany z innej epoki w porównaniu do tych ultra nowoczesnych ProtonVPN lub CyberGhost. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do znacznie większych i starszych graczy, takich jak NordVPN, ma tę zaletę, że jest całkowicie francizujący. Żałujemy jednak, że aplikacja dostarcza niewiele informacji na temat serwerów i ich lokalizacji. Klikając menu „Pozycje”, możesz zobaczyć stopień zajętości każdego serwera, a jeśli jest to serwer wirtualny (oznaczony literą „V”).

Surfshark 2019

Ponieważ wszystkie serwery w usłudze są zoptymalizowane pod kątem P2P i dostępu do treści blokowanych geograficznie (Netflix, Prime Video US itp.), Surfshark nie określa lokalizacji specyficznych dla tych zastosowań. Jednak oferuje bezpośredni dostęp do serwerów ze statycznym adresem IP i MultiHop za pośrednictwem tytułowych kart (pod paskiem wyszukiwania). Również w menu „Pozycje” można połączyć się z najszybszym serwerem lub najbliższym krajem. Zaawansowane funkcje są pogrupowane w menu „Charakterystyka” i „Parametry” i ozdobione bardzo praktycznymi opisami dla neofitów.

W przeciwieństwie do większości dostawców, Surfshark oferuje szczególnie kompletnych klientów mobilnych na Androida i iOS. Istnieją prawie wszystkie funkcje, w tym Kill Switch, CleanWeb, MultiHop, ochrona Wi-Fi lub NoBorders. Zaskakujące i w przeciwieństwie do klienta stacjonarnego można dodatkowo uzyskać dostęp do najszybszych serwerów dla P2P. Lekka, prosta i intuicyjna, jest to jedna z najbardziej efektywnych i wydajnych aplikacji VPN w tej chwili.

Surfshark iOS 2019
Surfshark iOS 2019

Surfshark iOS 2019
Surfshark iOS 2019

Dostęp do usług przesyłania strumieniowego i pobierania / torrentów P2P

Surfshark ma jedno z najpotężniejszych rozwiązań w zakresie dostępu do blokowanych geograficznie platform treści. Należy jednak pamiętać, że wciąż jest młodym aktorem, który niekoniecznie jest w zasięgu wzroku gigantów Netflix, Amazon, HBO itp. W tej chwili jest to jedna z niewielu sieci VPN, która może odblokowywać usługi przesyłania strumieniowego za granicą na dowolnym swoim serwerze. Wszystkie testy, które przeprowadziliśmy, w szczególności w celu uzyskania dostępu do katalogów Netflix w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a nawet w Australii, od razu zadziałały.

Wyniki są bardziej mieszane w przypadku P2P i pobierania torrentów. Ponownie możliwe jest korzystanie z dowolnych serwerów, ale dostawca doradza pozycje, a nie inne, które są szybsze za pośrednictwem strony internetowej lub klienta mobilnego. Dostawca nie nakłada żadnych ograniczeń na pobierane dane ani liczbę jednoczesnych połączeń. Surfshark ma również kilka funkcji przydatnych dla P2P, w tym Kill Switch, Split Tunneling lub Clean Web do blokowania reklam i złośliwego oprogramowania. Niestety pliki do pobrania torrent są automatycznie kierowane przez serwery MultiHop z siedzibą w Holandii, Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, w zależności od tego, gdzie jesteś. Ta technika zwiększa bezpieczeństwo użytkownika i anonimowość, ale znacznie spowalnia prędkość pobierania.

Surfshark 2019

Występy

Aby zrekompensować brak bardzo dużej liczby serwerów, Surfshark ma funkcję o nazwie „Najszybszy serwer”, która automatycznie wybiera serwer najbliżej użytkownika w celu zapewnienia najlepszej możliwej przepustowości. Szybkość połączenia jest nie tylko zadowalająca, ale także imponująca, niezależnie od lokalizacji serwerów.

  • Pamiętaj, że PING mierzy (w milisekundach) czas potrzebny pakietom danych na przejście między terminalem a Internetem. Im jest słabszy, tym lepsze połączenie sieciowe. Jeśli chodzi o prędkości pobierania (pobierania) i przesyłania w górę (przesyłania), im wyższe, tym szybsze połączenie internetowe.

SpeedTest_Surfshark_Sans VPN

Bez VPN

SpeedTest_Surfshark_France

Francja

SpeedTest_Surfshark_USA

Stany Zjednoczone

SpeedTest_Surfshark_Australia

Australia

SpeedTest_Surfshark_ Wielka Brytania

Wielka Brytania

SpeedTest_Surfshark_Japan

Japonia

Dzięki dostępowi do tradycyjnego połączenia ADSL testy prędkości z siecią VPN lub bez niej mogą się znacznie różnić w zależności od dnia lub tygodnia. Nadal można sprawdzić, czy utrata prędkości w sieci VPN jest znacząca, czy nie, oraz różnice prędkości, które mogą występować między różnymi lokalizacjami. Surfshark naprawdę wywarł na nas wrażenie z jednej strony szybkością, ale przede wszystkim ogólną optymalizacją infrastruktury. Oprócz PING, którego wyniki niekoniecznie różnią się w zależności od odległości geograficznej, VPN prawie nie ma wpływu na połączenie, które łączy się we Francji, Japonii, Australii lub USA.

Przy takich osiągach nie dziwi zatem fakt, że Surfshark jest obecnie jedną z najlepszych sieci VPN do przesyłania strumieniowego treści za granicę. Ale uwaga, biorąc pod uwagę, że jest to wciąż młoda sieć VPN, wskaźnik wykorzystania jej serwerów jest z konieczności niższy niż w przypadku liderów rynku. Będziemy zatem musieli sprawdzić, czy Surfshark zdoła utrzymać taką jakość usług w miarę upływu czasu.

Surfshark 2019

Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne obejmuje czat tylko w języku angielskim, dostępny prawie w czasie rzeczywistym przez całą dobę. Odpowiada także na prośby za pośrednictwem tłumacza w języku francuskim w ciągu 24 godzin. Byliśmy mile zaskoczeni trafnością odpowiedzi serwisu napisanych w doskonałym języku francuskim.

Taryfy

Atrakcyjne ceny z możliwością podłączenia nieograniczonej liczby urządzeń jednocześnie pozostają głównymi argumentami handlowymi. Pod warunkiem subskrypcji dwuletniego okresu subskrypcji usługa kosztuje tylko 1,79 € / miesiąc. Agresywna oferta, która stawia Surfshark wśród najtańszych sieci VPN na rynku.
W przypadku subskrypcji rocznej stawka, która wzrasta do 4,99 EUR / miesiąc, odpowiada mniej więcej temu, co oferuje konkurencja, podobnie jak niewiążąca miesięczna subskrypcja w wysokości 9,89 EUR / miesiąc. Surfshark oferuje obecnie jeden z najlepszych wskaźników jakości / ceny / funkcjonalności / wydajności na rynku.
Bezpłatna wersja próbna istnieje w SurfShark, podobnie jak w przypadku wielu dostawców VPN, dobry sposób na uświadomienie sobie wartości dodanej usługi za korzystanie z niej.
Zachęcamy do zapoznania się z warunkami wypowiedzenia SurfShark przed rozpoczęciem.

Czy powinniśmy zakochać się w Surfshark?

Surfshark to wielka niespodzianka. Ten nowy gracz oferuje wiodącą usługę, która jest prawie na poziomie najlepszych sieci VPN na rynku. Wyróżnia się nieograniczoną liczbą jednoczesnych połączeń i wyjątkowo agresywnymi cenami. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert dla ogółu społeczeństwa.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: