Samouczek : Jak aktywować Opera VPN na Androidzie | Dziennik z …

Dobra wiadomość dla mobilnych użytkowników Internetu poszukujących dyskrecji: Opera właśnie uruchomiła fazę beta swojej sieci VPN zintegrowanej z przeglądarką Android. Wyjaśniamy, jak go włączyć, aby nawigować z pewnością.

W kwietniu ubiegłego roku, gdy usługa przygotowywała się do świętowania drugiej rocznicy, ogłoszenie spadło bezceremonialnie: bezpłatna aplikacja Opera VPN, wyobrażona przez norweskiego programistę o tej samej nazwie, zamknęła swoje podwoje.

Odkryj nasze porównanie najlepszych VPN

Chociaż przeglądarka internetowa nie jest najpopularniejsza na rynku, aw 2017 roku zajęła 7. pozycję za Internet Explorerem lub Samsung Internet, ta aplikacja pozwoliła więcej niż jednemu internautowi wędrować cicho po Internecie bez kradzieży. dane osobowe lub dane ich smartfona.

Zintegrowana dyskrecja

Jednak Opera nie zapomniała poszukiwaczy przygód, którzy chcą być dyskretni. Prawie 10 miesięcy później norweska firma ogłosiła na swoim oficjalnym blogu, że VPN wrócił. Nie ma jednak mowy o nowej aplikacji dedykowanej, ponieważ jest ona bezpośrednio zintegrowana z przeglądarką internetową.

Nie tylko można go domyślnie włączyć na wszystkich stronach, ale użytkownicy mogą go również włączyć na prywatnych stronach przeglądania. Podobnie jak zwykła sieć VPN, dziecko Opery ukrywa Twój prawdziwy adres IP przed mnóstwem wirtualnych adresów IP.

Ponadto Opera zapewnia, że ​​nie trzeba tworzyć konta, aby uzyskać do niej dostęp, co uniemożliwia firmie dostęp do Twojej historii przeglądania.

Wersja beta

Uważaj, nie spiesz się do swojej klasycznej przeglądarki. Nowa sieć VPN Opery jest wciąż w fazie beta. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz najpierw pobrać „Opera beta browser ”w sklepie Google Play.

Po zainstalowaniu musisz przejść do opcji. Kliknij kartę VPN, aby ją aktywować.

Po zainstalowaniu VPN możesz skonfigurować dowolną sieć VPN. Możesz wybrać region świata, z którego powinien pochodzić Twój adres wirtualny, monitorować ilość danych przesyłanych, gdy VPN jest aktywny lub pozwolić wyszukiwarkom polegać na Twojej geolokalizacji w celu dopracowania wyszukiwania.