Rozważ VPN na wakacje, szczególnie w niektórych …

Według badania opublikowanego w kwietniu 2016 r. I przeprowadzonego na 29 000 osób, 15% Francuzów wyjeżdżających na wakacje w tym roku planuje wyjechać za granicę. Cenzura jest dość powszechną rzeczą w niektórych krajach, dlatego przed wyjazdem musisz mieć VPN.

Zdjęcie: © pat138241 / Depositphotos
Zdjęcie: © pat138241 / Depositphotos

Oto 5 najlepszych miejsc na wakacje, które wymagają planowania:

5. MYANMAR (BURMA)
Naród Azji Południowo-Wschodniej, Myanmar (wcześniej Birma), aktywnie blokuje strony internetowe, które pokazują naruszenia praw człowieka i / lub nie zgadzają się z oficjalnym rządem. Kraj filtruje również wiadomości e-mail, media społecznościowe i wszystkie inne formy komunikacji internetowej, aby zablokować działalność dysydencką w tym kraju. Kafejki internetowe są zobowiązane do prowadzenia rejestru użytkowników i ich działalności oraz do udostępniania tych dokumentów policji na żądanie.

4. WIETNAM
Komunistyczna Partia Wietnamu pozwala swoim obywatelom na dostęp do standardowych stron internetowych, takich jak Yahoo, Google i MSN Microsoftu, pod warunkiem, że strony te zawierają nazwiska wszystkich blogerów korzystających z ich usług. Kraj blokuje również wszystkie strony krytykujące rząd lub komunizm oraz te, które bronią praw człowieka, wolności i demokracji.

3. TURCJA
Ze swojej strony Turcja pozyskała środki, aby cenzurować Internet w jak największym stopniu od połowy 2014 r. Ruch miał na celu zablokowanie sprzeciwu wśród ludności i stanowił krok wstecz dla kraju, który w przeciwnym razie byłby postępowy. Nowe prawo wymaga, aby dostawcy usług przechowywali dane wszystkich użytkowników przez 2 lata i usuwali wszelkie treści znane jako budzące zastrzeżenia w ciągu 4 godzin.

2. TUNEZJA
Mniej niż 40% mieszkańców ma dostęp do Internetu i często jest zmuszonych do łączenia się z kawiarenkami internetowymi, biorąc pod uwagę wysokie koszty połączenia z Internetem. Dostawcy usług internetowych muszą zgłaszać wszystkim blogerom rząd, w tym ich nazwiska, adresy i dane osobowe. Wszystkie połączenia są kierowane przez centralny serwer, na którym zawartość jest filtrowana, a wiadomości e-mail są monitorowane. Blogerzy i dziennikarze podejrzani o „zniesławianie” rządu lub wojska są często uwięzieni.

1. CHINY
Innym znanym cenzorem internetowym są Chiny. Chociaż dostęp do Internetu jest szeroki i istnieje tam aktywny przemysł mediów społecznościowych, kraj blokuje adresy IP, filtry wyszukiwania, a nawet usuwa treści lub przekierowuje żądania do treści ograniczonych do informacji, które Chiny Blokada, często określana jako Wielki Mur Chiński, wykorzystuje zarówno usługi technologiczne, jak i osoby fizyczne do blokowania dostępu i ograniczania rozprzestrzeniania się informacji.

Która sieć VPN?

Obecnie wiele sieci VPN jest dostępnych w Internecie, ale wybraliśmy 3, które zostały również przetestowane przez nasz zespół, co wydaje się dość skuteczne i łatwe w użyciu.

– VPN oferuje ofertę od 9,95 € / miesiąc bez zobowiązań lub 4,95 € / miesiąc w ciągu roku, a jej usługi w 160 krajach z 114 serwerami na całym świecie, usługą SmartDNS i 2 jednoczesnymi połączeniami.
– Ukryj mój tyłek! oferuje serwery w ponad 190 krajach, 2 jednoczesne połączenia i ofertę za 9,99 € / miesiąc bez zobowiązań lub 4,99 € / miesiąc, jeśli przejmiesz 1 rok.
– F-Secure Freedome oferuje roczne plany w cenie 49,90 € na 3 urządzenia i do 79,90 € na 7 urządzeń. Oferuje ochronę przed śledzeniem i serwery VPN w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Australii (możliwe 17 krajów).

Kilka podstawowych wskazówek, które należy zastosować na wakacjach, poza korzystaniem z VPN

Ogranicz korzystanie z Bluetooth
Po włączeniu opcji Bluetootoh hakerzy mogą uzyskiwać dostęp, naśladować i oszukiwać komputer lub telefon komórkowy w sieciach, z którymi już się łączyłeś.

Skonfiguruj aplikację geolokalizacyjną na swoim urządzeniu
Nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć, a ryzyko jest niewątpliwie większe na wakacjach, gdy masz głowę gdzie indziej. Spodziewaj się, że jedno z twoich urządzeń zostanie skradzione, i na przykład zainstaluj na każdym z nich urządzenie śledzące, które pozwoli je zlokalizować.

Druga świąteczna karta SIM nie jest złym pomysłem
Twój „zwykły” telefon może umożliwiać połączenia z dowolnego kraju na świecie. Ale w tym celu dostawcy telefonów komórkowych muszą udostępnić twoją tożsamość i dane kontaktowe kolegom z zagranicy. Brama łatwa do zhakowania, gdy się trochę o niej dowiesz.

Kontrola podstawowa
Hakowanie konta jest prawdopodobnie gorsze niż kradzież komputera. Możliwe są karty przedpłacone, ale nie zapobiegną ulotnieniu się twoich pieniędzy. Pamiętaj, aby sprawdzić ubezpieczenie zawarte w kartach kredytowych, które są regularnie oferowane przez twojego bankiera.