Rosja zakazuje VPN po Chinach | Geek Diary

Od 1 listopada 2017 r. Korzystanie z VPN (wirtualna sieć prywatna lub wirtualna sieć prywatna) zostanie zablokowana w Rosji, aby uniemożliwić użytkownikom Internetu dostęp do nielegalnych treści.

Strażnicy

Po tarczy ręcznej Rosja atakuje VPN. W ustawie przyjętej w lipcu ubiegłego roku rosyjskie władze zamierzają zakazać VPN i serwerów proxy od 1 listopada 2017 r. Dostawcy usług internetowych będą musieli blokować dostęp do stron oferujących te narzędzia.

Oficjalnym celem jest uniemożliwienie Rosjanom dostępu do treści uznanych za nielegalne i „ ekstremista ”, Innymi słowy, działają bardziej bezpośrednia cenzura treści, do których użytkownicy Internetu mogą mieć dostęp. W niektórych krajach VPN wykorzystywane są do obejścia cenzury prowadzonej przez władze, na przykład w Chinach. Zjednoczone Królestwo zakazało VPN ” niedozwolone „Przez rząd na początku tego roku. Chińskie władze wyjaśniają „ Rynek internetowy wykazuje oznaki nieuporządkowanego rozwoju, który wymaga pilnego zarządzania i regulacji

Nowa śruba w Internecie w okresie poprzedzającym wybory

W ślad za tym nowym prawem rosyjski prezydent ratyfikował kolejne prawo wymagające od użytkowników Internetu podania numeru telefonu w dowolnej aplikacji czatu, aby umożliwić ich identyfikację. Niektóre aplikacje do czatowania i przesyłania wiadomości już proszą użytkowników o pozostawienie numeru telefonu, ale opcjonalnie będzie to teraz obowiązkowe.

Jest to nowy zestaw śrub obsługiwanych w Internecie po ustawie z 2014 r., Zgodnie z którym wszystkie dane osobowe rosyjskich użytkowników Internetu muszą być przechowywane na terytorium krajowym.
Dla niektórych te nowe środki należy porównać z przeprowadzeniem następnych wyborów prezydenckich w marcu 2018 r .: zakaz korzystania z sieci VPN pozwoli władzy uniemożliwić rosyjskim obywatelom dostęp do treści krytycznych wobec Kremla i jej przywódca Vladimir Poutine, ale także w celu przeciwdziałania organizacji demonstracji, jeśli ich organizatorzy zostaną zidentyfikowani na rzekomo anonimowych kotach.