Recenzja NordVPN 2020 – premium VPN, niska cena (gdzie jest …

Strona internetowa NordVPN jest dobrze przemyślana i łatwa w nawigacji. Pobieranie i instalowanie aplikacji NordVPN to bardzo prosty proces i Byłem w stanie połączyć się w ciągu czterech minut od mojej subskrypcji. We wszystkich wersjach (komputerowej lub mobilnej) menu pozwala na to łatwo wybierać między serwerami w różnych krajach i na wyspecjalizowanych serwerach.

Istnieje również mapa, która pozwala wybrać serwer, klikając pinezkę, ale ta funkcja jest nieco ograniczona. Na przykład w Europie jest tyle serwerów, że wszędzie widać piny i trzeba bardzo pomniejszyć, aby zobaczyć, gdzie jest serwer. To bardzo dobra grafika, ale wybranie serwera z listy jest znacznie bardziej praktyczne.

Weź NordVPN teraz!

Aplikacje mobilne są bardzo podobne do wersji komputerowej, jedyną różnicą jest to, że musisz uzyskać dostęp do listy serwerów, przesuwając w górę na telefonie komórkowym.

Porównywanie aplikacji mobilnych i komputerowych

Aplikacje mobilne i komputerowe mają bardzo podobny interfejs

The jedyny wyjątek od łatwości użycia NordVPN dotyczy wersji Linux, która jest używana tylko z wierszami poleceń. Ale jeśli używasz Linuksa, prawdopodobnie już wiesz, jak to zrobić i nie powinno to stanowić problemu.

Użyliśmy innej aplikacji wymaga poprawy: Fire TV. Kiedy po raz pierwszy zacząłem testować NordVPN, nie oferował on natywnej aplikacji Fire TV i musiałem jailbreakować moją Fire Stick, aby ją zainstalować. Ale od tego czasu NordVPN wydało aplikację współpracującą z Hulu, ESPN, HBO i innymi.

Istnieje jednak kilka problemów z aplikacją Fire TV. Na przykład, jeśli chcesz wybrać serwer, który nie jest domyślnie oferowany, musisz znać numer serwera. Nie będzie można wyszukiwać na liście ani według regionu, jak w wersji komputerowej lub mobilnej. Ponadto nie będzie automatycznie łączyć się z tym samym serwerem przy każdym połączeniu, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapamiętać numer serwera lub mieć nadzieję, że będziesz mieć szczęście i znajdziesz coś dobrego przy następnym połączeniu.

Czy NordVPN zachowuje twoją anonimowość?

Ochrona przed wyciekiem DNS i wyciekiem IP

Możesz być tego pewien NordVPN zapewnia, że ​​Twój prawdziwy adres IP pozostaje ukryty. Zrobiłem pięć różnych testów szczelności adresów IP i DNS i za każdym razem, gdy wyświetlał się adres IP i lokalizacja serwera, nie mój.

Test IP NordVPN

Testy IP nie pokazują mojej prawdziwej lokalizacji

Ponieważ mieszka w Panamie, NordVPN nie ma obowiązku przechowywania danych swoich użytkowników, co pozwala na rygorystyczną politykę w zakresie dzienników. Polityka prywatności stwierdza, że ​​nie przechowuje adresów IP, informacji o sesji, dzienników ruchu ani żadnych innych danych. Przechowuje Twój adres e-mail i informacje o płatności, ale podobnie jak wiele innych usług VPN.

NordVPN oferuje również automatyczne połączenie z VPN po uruchomieniu urządzenia oraz opcję, aby urządzenie było niewidoczne przez sieć LAN.

Kill switch

NordVPN oferuje wiele innych funkcji bezpieczeństwa, takich jak dwa serwery VPN i przełącznik „zabicia”. Przełącznik zabijania działa, odłączając cię od Internetu, jeśli VPN przestanie działać, zapewniając Twój ruch prywatny. Będziesz także mieć możliwość aktywacji przełącznika zabijania, aby zatrzymał tylko niektóre programy lub niektóre aplikacje, jeśli VPN się zepsuje. W przeciwieństwie do innych usług (takich jak ExpressVPN), funkcja nie jest domyślnie włączona, ale jest bardzo prosta w użyciu. Ty możesz go aktywować jednym kliknięciem w sekcji „Ustawienia” aplikacji.

NordVPN internet Kill Switch

Aktywuj przełącznik zabijania

Jedną z wad jest to, że klient OpenVPN dla systemu Mac OS nie ma przełącznika „zabicia”, a jedynie przełącznik w aplikacji. Oznacza to, że wybrane aplikacje zostaną zablokowane, jeśli VPN spadnie, ale nie cały ruch. Więc NordVPN może nie być dla Ciebie odpowiedni, jeśli polegasz na przełączniku zabijania w tym kliencie. Warto jednak zauważyć, że Klient IKEv2 dla systemu Mac OS ma oba typy przełączników typu kill.

Przełącznik zabójstwa uniemożliwił mi połączenie z Internetem, gdy połączenie VPN nie powiodło się

Testowałem przełącznik Kill, włączając i wyłączając VPN. Kiedy chciałem załadować stronę, otrzymałem komunikat o błędzie wskazujący, że przełącznik „zabijanie” blokuje mój ruch.

Funkcjonalność CyberSec

Cyberbezpieczeństwo NordVPN blokuje reklamy złośliwego oprogramowania

Kolejna funkcja NordVPN, CyberSec, która blokuje reklamy, wyskakujące okienka i ataki DDoS, oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i złośliwymi witrynami. Testowałem dziesięć witryn z reklamami i bez CyberSec, i za każdym razem skutecznie blokowało wszystkie reklamy. Nawet reklamy na YouTube, co jest dużym plusem!

Protokoły tunelowania

W przypadku większości aplikacji NordVPN wykorzystuje protokół OpenVPN z wysoce bezpiecznym szyfrowaniem AES-256-CBC. Możesz wybierać między wersjami UDP i TCP. UDP jest domyślnym protokołem i zazwyczaj działa szybciej. Na urządzeniach Apple IKEv2 / IPSec jest używany z szyfrowaniem AES-256-GCM. AES-256 to najsilniejszy dostępny standard branżowy i szyfrowanie.

Ponadto NordVPN stosuje Perfect Forward Secrecy, co oznacza że klucz szyfrowania zmienia się z każdą sesją. Pozwala to uniknąć problemów związanych z bezpieczeństwem spowodowanych kradzieżą kluczy. NordVPN używa kluczy Diffie-Helman, w 2048-bit dla OpenVPN i w 3072-bit dla IKEv2 / IPSec.

Starsze protokoły, takie jak L2TP / IPSec i PPTP, nie są obsługiwane, ale ponieważ używają słabszego szyfrowania i zawierają znane luki, najlepiej ich unikać. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic negatywnego do powiedzenia na temat szyfrowania NordVPN.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

  1. NordVPN współpracuje teraz z etycznymi hakerami, aby szybko znaleźć i rozwiązać wszelkie problemy bezpieczeństwa w systemie. Pomaga to zmniejszyć potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa związane z nierozwiązanymi problemami.
  2. W przeciwieństwie do innych VPN, NordVPN rozwija sieć kolokowanych serwerów, które są jego wyłączną własnością. Zapewnia to pełną kontrolę i zapewnia, że ​​nikt inny nie będzie miał dostępu do serwerów – co zwiększa bezpieczeństwo twoich działań online.