PureVPN (opinia): czym jest ta ultra zoptymalizowana sieć VPN dla …

Wprowadzona na rynek w 2007 roku w Hongkongu PureVPN jest jedną z największych firm na rynku i zaliczana do najlepszych sieci VPN według Clubic. Dzięki swojemu długiemu doświadczeniu dostawca oferuje wiodącą usługę z imponującym zakresem funkcjonalności.

Niedawno francizowany PureVPN jest wyraźnie skierowany do doświadczonych użytkowników, którzy chcą konfigurować swoją sieć VPN w najdrobniejszych szczegółach, czy to za pośrednictwem wielu aplikacji i / lub powiązanej konsoli internetowej.

PureVPN 2019

Infrastruktura

Usługa, która obejmuje ponad 3 miliony użytkowników, zapewnia połączenie zarówno stabilne, jak i dość szybkie. Podczas gdy większość dostawców VPN wynajmuje swoje serwery w centrach danych na całym świecie, PureVPN opracował własną infrastrukturę międzynarodową. Jeśli nie osiąga skali liderów rynku, takich jak NordVPN lub CyberGhost, nadal składa się z ponad 2000 samodzielnie zarządzanych serwerów w 140 krajach (180 lokalizacjach) rozmieszczonych na 5 kontynentach.

Dostawca oferuje również nie mniej niż 300 000 adresów IP, w tym statyczne dedykowane adresy IP (0,99 EUR / miesiąc) w różnych krajach: Kanada, Niemcy, Hongkong, Malta, Wielka Brytania, Singapur i Stany Zjednoczone. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do szerokiego wyboru serwerów zoptymalizowanych pod kątem peer-to-peer, streaming lub VoIP.

PureVPN 2019

Zasięg międzyplatformowy i jednoczesne połączenia

Klienci komputerów i telefonów komórkowych (Windows, macOS, Linux, Chromebook, Android, iOS), rozszerzenia do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, w tym aplikacje na platformy telewizyjne (Android TV, Amazon Fire, Kodi, AppleTV ), konsol do gier lub wsparcia dla większości routerów na rynku, PureVPN oferuje najszerszy na rynku zasięg międzyplatformowy dzięki ExpressVPN.

Ważne kryterium dla tych, którzy chcą zabezpieczyć różne środowiska i jak najlepiej wykorzystać swoją subskrypcję. PureVPN oferuje również możliwość korzystania z maksymalnie 5 urządzeń jednocześnie. Jest to gorsze niż Surfshark (nieograniczony) lub CyberGhost, który umożliwia do 7 jednoczesnych połączeń.

Sieć PureVPN

Bezpieczeństwo i poufność

W przeszłości firma była ostro krytykowana za nieprzestrzeganie polityki poufności „zerowego rejestru” (bez dziennika). Na wniosek FBI rzekomo dostarczył informacje, które doprowadziły do ​​aresztowania jednego z jego użytkowników w Stanach Zjednoczonych dwa lata temu w ramach dochodzenia karnego. W obliczu kontrowersji, które nastąpiły po tej sprawie, PureVPN postanowił to naprawić i dokładnie przejrzał swoją politykę prywatności. Rzadko pod koniec 2019 r. Dostawca zlecił audyt niezależnej organizacji w celu zbadania infrastruktury.

Wynik, PureVPN uzyskał certyfikat bez dziennika audytora, który nie znalazł śladu dzienników, który mógłby w jakikolwiek sposób zidentyfikować użytkownika w serwisie.

Okaże się, czy lokalizacja jego siedziby głównej w Hongkongu prawdopodobnie nie będzie stanowić problemu w dłuższej perspektywie. Szczególny status i względna niezależność, z których firmy byłej kolonii brytyjskiej powinny zasadniczo korzystać do 2047 r., Są w rzeczywistości coraz bardziej kwestionowane przez Pekin. Znając sposób, w jaki Chiny zarezerwowały VPN, firma bez wątpienia będzie musiała pewnego dnia spakować swoje torby, jeśli chce przetrwać.

PureVPN Brak dziennika

Na razie usługa opiera się na solidnych zabezpieczeniach dostępnych za pośrednictwem menu Preferencje. Oprócz 256-bitowego szyfrowania AES oferuje wiele protokołów VPN (OpenVPN, L2PT, IKEv2 …), a także zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak Kill Switch, Split tunelowanie, a nawet przekazywanie portów, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa. przed atakami.

VPN zawiera również opcje korzystania z serwerów DNS tylko wtedy, gdy jest już włączony, aby chronić użytkowników przed wyciekiem DNS. Nie wspominając o ochronie przed wyciekiem IPv6 związanej z wyłącznikiem awaryjnym.

PureVPN 2019

Interfejs i funkcjonalność

Niezmieniony od kilku lat interfejs PureVPN przeszedł poważną starość w porównaniu do interfejsu jego głównych konkurentów. W użyciu usługa pozostaje doskonale funkcjonalna i stosunkowo prosta w użyciu, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. W obliczu wielu dostępnych ustawień i funkcjonalności usługa jest jednak bardziej odpowiednia dla ekspertów, którzy chcą ulepszyć konfigurację sieci VPN.

Interfejs, bardzo różni się od innych sieci VPN, podkreśla nie serwery i ich lokalizację, ale różne tryby użytkowania (Stream, Freedom Internet, udostępnianie plików, dedykowane IP …). Tylko raz po wybraniu trybu można uzyskać dostęp do serwerów dedykowanych.

PureVPN

Aby to zrobić, po prostu kliknij „Zmień tryb” w lewym menu i przełączaj się z jednego trybu do drugiego za pomocą jednego kliknięcia. Po okresie adaptacji ta ergonomia okazuje się w końcu wystarczająco wydajna, aby łączyć się bezpośrednio z serwerami, które najlepiej odpowiadają jej zastosowaniom. Parametry ogólne i zaawansowane są dostępne za pomocą jednego kliknięcia za pomocą menu Preferencje (małe karbowane koło). Dobrze rozmieszczone menu i podmenu zapewniają prosty i skuteczny dostęp do wszystkich funkcji.

Podobnie jak w przypadku niektórych programów antywirusowych, PureVPN zadbał o upiększenie większości funkcji opisów i komentarzy w języku francuskim, bardzo praktyczne w konfiguracji VPN.

PureVPN 2019

Żałujemy jednak, że wersja mobilna nie jest tak kompletna, jak klient stacjonarny dla systemu Windows lub macOS. Dzięki nowoczesnemu, bardzo uproszczonemu interfejsowi wyświetla duży środkowy przycisk umożliwiający bezpośrednie połączenie z najszybszym serwerem. Karta „Lokalizacje” w lewym dolnym rogu ekranu umożliwia dostęp do list serwerów, do których odnoszą się kraje lub miasta. Niestety, aplikacja mobilna nie oferuje różnych trybów połączenia ani dostępu do serwerów zoptymalizowanych pod kątem transmisji strumieniowej, P2P lub innych.

Menu Ustawienia oferuje jedynie modyfikację protokołu VPN, zmianę języka oraz dostęp do konfiguracji VPN na żądanie (Split Tunneling), umożliwiając wybór aplikacji, które używają lub nie VPN. Zaznacz także kartę Obsługa biletów w razie problemu skontaktować się z obsługą techniczną za pomocą kliknięcia. Jeśli nie świeci bogactwem funkcjonalnym, aplikacja mobilna PureVPN okazuje się jedną z najbardziej wydajnych na rynku.

Aplikacja mobilna PureVPN
Aplikacja mobilna PureVPN

PureVPN_app
PureVPN_app

Dostęp do usług przesyłania strumieniowego i pobierania / torrentów P2P

Jak wspomniano powyżej, usługa VPN natychmiast oferuje wybór między różnymi trybami użytkowania na stronie głównej (Zmień tryb lub Preferencje / Wybierz tryb), aby następnie skierować użytkowników bezpośrednio do serwerów zoptymalizowanych dla tych ostatni

Wśród nich tryb Stream jest szczególnie interesujący, ponieważ umożliwia dostęp do serwerów zoptymalizowanych do przesyłania strumieniowego za pośrednictwem ich lokalizacji lub do listy popularnych stron internetowych, takich jak Tf1, beIN Sports, Netflix US, HBO, Hulu, Amazon Prime Video US itp. Wystarczy kilka sekund, aby automatycznie odblokować uruchomienie wybranej witryny. Konieczność, która powinna zachwycić fanów streamingu …

PureVPN 2019

Tryb Wolność w Internecie oferuje ultra bezpieczne serwery w celu ominięcia cenzury geograficznej niektórych krajów, takich jak Chiny czy Iran, a tryb udostępniania plików zapewnia dostęp do tych serwerów zoptymalizowanych pod kątem pobierania P2P i torrentów. Jak sama nazwa wskazuje, tryb Dedykowany adres IP umożliwia połączenie za pomocą statycznego adresu IP sprzedawanego jako opcja (0,99 € / miesiąc) w formie dodatku.

Nawet jeśli nie jest to najbardziej wydajny, PureVPN potrafi się wyróżnić dzięki tym różnym trybom dostępu do zoptymalizowanych serwerów, których rzadko brakuje.

PureVPN

Występy

Podobnie jak większość godnych VPN, PureVPN zapewnia nieograniczoną prędkość i transfer danych. Testy przeprowadzone przy użyciu narzędzia do pomiaru porównawczego VPN SpeedTest wykazują znaczne różnice w wydajności w zależności od wybranych obszarów geograficznych. Dobrowolnie wybraliśmy serwery dostępne w trybie Stream, które stanowią szybsze serwery dostawcy.

  • Pamiętaj, że PING mierzy (w milisekundach) czas potrzebny pakietom danych na przejście między terminalem a Internetem. Im jest słabszy, tym lepsze połączenie sieciowe. Jeśli chodzi o prędkości pobierania (pobierania) i przesyłania w górę (przesyłania), im wyższe, tym szybsze połączenie internetowe.

Speedtest_Sans VPN

Bez VPN

Speedtest _PureVPN France

Francja

Speedtest _PureVPN Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone

Speedtest _PureVPN Australia

Australia

Speedtest _PureVPN Wielka Brytania

Wielka Brytania

Speedtest _PureVPN Japan

Japonia

W tradycyjnym połączeniu ADSL prędkości PureVPN są ogólnie zadowalające. Jest szczególnie skuteczny w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma dużą liczbę serwerów. Prędkości są prawie na tym samym poziomie, co prędkości uzyskane we Francji z VPN lub bez VPN. Wyniki są mniej przekonujące w Japonii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Australii, gdzie PureVPN ma jednak ważną infrastrukturę.

Pomimo gorszej wydajności niż jej główni konkurenci ExpressVPN, CyberGhost i NordVPN, PureVPN pozostaje jedną z najbardziej niezawodnych i kompletnych sieci VPN na rynku.

Wsparcie techniczne

Chociaż wsparcie jest dostępne tylko w języku angielskim, ma tę zaletę, że odpowiada niemal w czasie rzeczywistym za pośrednictwem czatu na żywo dostępnego 24/7. Dla tych, którzy nie ćwiczą języka Szekspira, agenci zazwyczaj proponują korzystanie z trybu tłumaczenia w Internecie. Jakość odpowiedzi różni się w zależności od rozmówcy i nie zawsze udało nam się uzyskać odpowiednie odpowiedzi.

Usługa oferuje również system biletów za pośrednictwem sieci lub klienta mobilnego, który pozwala wysłać zapytanie do pomocy technicznej i uzyskać odpowiedź na adres e-mail zarejestrowany podczas otwierania konta.

Taryfy

Oprócz nieco wysokiej stawki miesięcznej firma oferuje bardzo atrakcyjne plany abonamentowe, które należy wypłacać jednocześnie. Pamiętaj, że wszystkie wersje zapewniają dostęp do wszystkich funkcji VPN. Ceny wahają się od 9,60 € / miesiąc przez 1 miesiąc, do 3,41 € / miesiąc przez 1 rok lub 1,79 € / miesiąc przez 2 lata.

Każdy plan objęty jest 31-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oprócz tradycyjnych metod płatności można płacić w szczególności bitcoinami. Uwaga: płatności w krypto-walucie nie podlegają zwrotowi.

Czy powinniśmy zakochać się w PureVPN?

Oprócz niezbyt uspokajającej lokalizacji w Hongkongu PureVPN jest niewątpliwie jedną z najlepszych sieci VPN na rynku. Oprócz samodzielnie zarządzanej infrastruktury i imponującego bogactwa funkcjonalnego jest to jedna z najbardziej wydajnych i praktycznych usług pozwalających na ominięcie ograniczeń geograficznych dotyczących usług przesyłania strumieniowego i platform telewizji internetowej. Idealny dla ekspertów i innych hakerów bezpiecznych wirtualnych tuneli.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: