Przegląd ExpressVPN 2020 – najlepsza sieć VPN (ale jest …

ExpressVPN jest łatwy do uruchomienia! Zakup i skonfigurowanie sieci VPN w celu uzyskania dostępu do serwerów zajęło mi tylko kilka minut.

Po zalogowaniu się do pulpitu nawigacyjnego w przeglądarce internetowej; strona wykonuje całą pracę za Ciebie. Nie musisz szukać odpowiedniego przycisku pobierania dla swojego urządzenia. Witryna wykrywa Twój materiał i tworzy przycisk pobierania dla tego konkretnego klienta.

Po pobraniu ExpressVPN na urządzenie, nie będziesz musiał nawet ponownie wprowadzać swoich danych logowania. Strona dostarczy ci unikalny kod dostępu, który będziesz musiał skopiować i wkleić na żądanie. Oprogramowanie automatycznie ustawia twoje identyfikatory, dzięki czemu proces jest płynny i prosty.

Wysoka kompatybilność platformy

Jedną z największych zalet ExpressVPN jest to, że mogę go używać na prawie każdym urządzeniu, które posiadam. ExpressVPN uczynił to swoim priorytetem w celu obsługi szeroka gama platform zapewniających dostępność VPN w wielu systemach operacyjnych i urządzeniach. Ta sieć VPN jest kompatybilna z Windows, iOS, Android, Mac, Linuxi oferuje opcje dla AppleTV, Playstation, Kodi i inne.

ExpressVPN oferuje również opcjęzainstaluj aplikację bezpośrednio na routerze (jeśli router na to pozwala), co zabezpiecza połączenie wszystkich urządzeń podłączonych do routera. Ponadto możesz korzystać z VPN bezpośrednio w Chrome i Firefox z rozszerzeniami przeglądarki.

Windows i Mac

Interfejsy komputerowe ExpressVPN dla Windows i Mac są intuicyjne i proste. Duży przycisk włączania / wyłączania znajduje się na środku, a nawigacja z jednego serwera na drugi jest bardzo prosta. Użytkownik może wybrać z listy dostępnych serwerów lub ręcznie wprowadzić lokalizację i wybrać tam serwer. Użytkownicy systemów Windows i Mac ExpressVPN oferuje opcję automatycznego łączenia się przy uruchamianiu.

Aplikacja mobilna ExpressVPN

Aplikacja mobilna, dostępna na Androida i iOS, jest zoptymalizowana pod kątem mniejszych ekranów, ale tak jest równie łatwy w użyciu jak wersja komputerowa. Uważam, że funkcja jednego kliknięcia jest szczególnie przydatna, ponieważ pozwala mi szybko połączyć się z wybraną lokalizacją. Aplikacja oferuje również 5 skrótów do ulubionych aplikacji (takich jak Netflix, Spotify i przeglądarka internetowa), dla jeszcze większej wygody.

Interfejs aplikacji mobilnej ExpressVPN jest intuicyjny i łatwy w użyciu

Jak bezpieczny jest ExpressVPN?

Niektóre usługi VPN na rynku znane są z chwiejnego bezpieczeństwa. Na przykład HolaVPN został przyłapany na zamianie urządzeń użytkowników w węzły wyjściowe i sprzedawaniu skradzionej przepustowości stronom trzecim. Inna usługa VPN o nazwie Zenmate doświadcza częstych wycieków IP.

Jednym ze sposobów ochrony bezpieczeństwa ExpressVPN jest położenie geograficzne na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Nie jest częścią sojuszu Pięć, dziewięć i czternaście oczu, IVB nie są częścią żadnej umowy dotyczącej udostępniania informacji. To znaczy że nie ma prawa do zatrzymywania danych ani presji na ExpressVPN, aby umożliwić każdemu dostęp do danych klientów.

Polityka ExpressVPN polegająca na nieprzechowywaniu dzienników, przetestowana

Sprawdzanie zasad nieprzechowywania dzienników VPN jest niemożliwym zadaniem. Prawie wszystkie firmy VPN twierdzą, że nie prowadzą dzienników, ale skąd możesz mieć pewność?

Jedynym sposobem ustalenia, czy VPN naprawdę egzekwuje ścisłe zasady rejestrowania, jest sprawdzenie, co się stanie, gdy zmusisz ich do uwolnienia danych. PureVPN został przyłapany na podawaniu dzienników użytkownika do FBI podczas postępowania w sprawie nękania w sieci, pomimo twierdzenia, że ​​nie prowadzi dzienników.

Z drugiej strony ExpressVPN udowodnił skuteczne zasady bezpieczeństwa i prywatności w śledztwie w 2017 r. w sprawie zabójstwa ambasadora Andrieja Karlowa. Władze tureckie sądziły, że przestępca użył ExpressVPN do usunięcia obciążających danych z Facebooka i Gmaila, i przejęli serwery, aby spróbować to wszystko komuś wyśledzić. Ponieważ jednak ExpressVPN nie prowadzi dzienników ani danych, władze nie mogły znaleźć informacji przydatnych w dochodzeniu.

ExpressVPN wydało to oświadczenie, aby wyjaśnić sytuację:

„Według najnowszych doniesień mediów tureckich śledczy w Turcji twierdzą, że nieznana osoba wykorzystała ExpressVPN do usunięcia dowodów dotyczących zabójstwa ambasadora Rosji Andrieja Karłowa w zeszłym roku. Zgłoszono, że dana osoba zalogowała się na konta zabójcy na Gmailu i Facebooku (policjant Mevlüt Mert Altıntaş) i usunęła rozmowy, które mogą być przydatne w dochodzeniu.

Jak powiedzieliśmy władzom tureckim w styczniu 2017 r., ExpressVPN nie ma żadnych dzienników logowania użytkownika, aby dowiedzieć się, który użytkownik korzystał z adresu IP podanego przez śledczych i nigdy go nie miał. Ponadto nie wiemy, który klient uzyskał wówczas dostęp do Gmaila i Facebooka, ponieważ nie przechowujemy dzienników aktywności. Uważamy, że zajęcie i kontrola przez władze przedmiotowego serwera VPN potwierdziły te punkty ”.

Funkcje bezpieczeństwa ExpressVPN

Kiedy patrzymy na funkcje bezpieczeństwa ExpressVPN, widzimy że pochyla się do tyłu, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę. Serwery ExpressVPN zostały niedawno sprawdzone przez PwC w celu potwierdzenia obecności środków ochrony prywatności, co daje nam jeszcze większe zaufanie do tej usługi.

Niektóre środki bezpieczeństwa ExpressVPN:
– 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej
– Podział tunelowania
– Kompatybilność z siecią TOR
– Zintegrowany wyłącznik awaryjny
– HMAC (kod uwierzytelniający dla kryptograficznego odcisku palca z kluczem)
– Kilka protokołów VPN do wyboru

Oprócz tego oferuje pewne funkcje bezpieczeństwa, które naprawdę się wyróżniają. Oto te, które zrobiły na mnie największe wrażenie.

Technologia TrustedServer

ExpressVPN wyróżnia się spośród podobnych usług VPN wprowadzeniem technologii TrustedServer.

Standardy branżowe nakazują, aby serwery zazwyczaj działały na dyskach twardych. Problem polega na tym, że dyski twarde zachowują dane, dopóki nie zostaną usunięte lub zastąpione ręcznie. Obejmuje to wrażliwe dane (osobowe lub identyfikowalne), które mogą powodować potencjalne obawy dotyczące prywatności.

ExpressVPN stworzył technologię TrustedServer w odpowiedzi na ten problem. Zamiast używać dysków twardych, TrustedServer działa na pamięci RAM. Wymaga zasilania do przechowywania danych oraz za każdym razem, gdy je włączasz lub wyłączasz, wszystkie informacje są natychmiast usuwane. Informacje te nie są jedynymi, które należy usunąć, wpływają również na wszystkich intruzów serwera przy ponownym uruchomieniu. Jeśli to nie to, zastosuj wyjątkowe środki ochronne, nie wiem co to jest.

Idealne zachowanie poufności lub poufności

The Perfect Forward Secrecy (znany również jako Forward Secrecy i PFS) zapewnia bezpieczeństwo transakcji internetowych poprzez utworzenie unikalnego klucza sesji dla każdej transakcji. Za każdym razem, gdy logujesz się i wylogowujesz z ExpressVPN, generowany jest nowy klucz. Ponadto klucz regeneruje się automatycznie co 60 minut, co jest bardzo przydatne w przypadku długiej sesji.

Co to znaczy Jeśli hakerowi uda się skompromitować komputer lub serwer VPN, nie będzie on mógł uzyskać dostępu do danych z poprzednich sesji ani użyć tego samego klucza, aby uzyskać dostęp do danych w przyszłości. Najwięcej danych, jakie mógł uzyskać, to 60-minutowa sesja. Ten środek bezpieczeństwa pomaga chronić twoje dane online.

DNS bez pamięci

Usługi DNS innych firm nie są chronione przez ten sam poziom szyfrowania i tunelowania co VPN, co może narazić serwery na niebezpieczeństwo. Usługi te mogą przechowywać identyfikowalne dane i są łatwiej identyfikowane przez rządy, dostawców usług internetowych i korporacje, które chcą ograniczyć dostęp do niektórych treści.

ExpressVPN ma własny prywatny DNS, co daje mu znaczną przewagę nad konkurentami korzystającymi z usług stron trzecich. Po nawiązaniu połączenia z ExpressVPN jesteś chroniony przez szyfrowanie i protokół tunelowania. Prywatny DNS działa na każdym serwerze ExpressVPN, co oznacza, że bez względu na wybrany serwer, będziesz chroniony przez 256-bitowe szyfrowanie.

Unikając korzystania z zewnętrznych usług DNS, ExpressVPN gwarantuje, że dane umożliwiające identyfikację użytkownika nie są przechowywane na serwerach. Zapytania są chronione przed cenzurą, manipulacjami, phishingiem i filtrowaniem DNS, umożliwiając dostęp do żądanych treści.

Uzyskaj 49% zniżki na ExpressVPN + 3 miesiące za darmo

Test bezpieczeństwa i wyniki ExpressVPN

Liczba imponujących funkcji bezpieczeństwa w ExpressVPN wydaje się trudna do pokonania. Chciałem wiedzieć, jak skuteczne są, więc dałem im testy. Oto wyniki:

Idealnie ukrywa Twoją lokalizację

Za pomocą narzędzia WizCase IP sprawdziłem, czy mój adres IP można rozpoznać po połączeniu z ExpressVPN. ExpressVPN udało mi się ukryć moją lokalizację bez żadnych obaw.

IP zmienione

Zapobiegaj wyciekom DNS

Sprawdziłem również pod kątem wycieków DNS testem online, a wyniki mówią same za siebie.

Pomyślny test szczelności DNS

ExpressVPN zapobiega wyciekom DNS w celu ochrony Twojej prywatności

Kill Switch chroni cię, gdy twoje połączenie zostanie zerwane

Podobnie jak w przypadku każdej usługi VPN połączenie może zostać zerwane. Ale… w takim przypadku natychmiast włącza się automatyczny przełącznik zabijania, co oznacza, że ​​będziesz chroniony do momentu przywrócenia połączenia.

Ogólnie rzecz biorąc, ExpressVPN wypadł bardzo dobrze w naszych testach bezpieczeństwa. Jestem pod wielkim wrażeniem wprowadzonych zabezpieczeń, a ta usługa jest warta ceny, biorąc pod uwagę spokój ducha.