Porównanie VPN, które VPN wybrać w 2020 roku? Top 10 z …

 

Pomiędzy plikami cookie, modułami śledzącymi, prawem informacyjnym i innymi narzędziami do śledzenia ochrona prywatności w Internecie stała się poważnym problemem w naszych współczesnych społeczeństwach. Jednym z rozwiązań, które zapobiegają reklamodawcom, ale także stanom, które Cię śledzą, jest użycie VPN. Mieliśmy kilka na stanowisku testowym. Oto 12 najlepszych, aby polecić najlepsze!

VPN: co to jest, po co to jest?

Zanim przejdziesz do sedna sprawy, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest VPN, a zwłaszcza dlaczego jest przydatna. Skrót oznacza Virtual Private Network lub Virtual Private Network. Jak sama nazwa wskazuje, podstawową ideą jest stworzenie prywatnej sieci między dwoma komputerami odizolowanymi od reszty świata. Ta funkcja jest nadal używana w firmach w celu umożliwienia zdalnego dostępu do serwerów firmy, na przykład w drodze.

Ale technologia ma znacznie większy potencjał, a VPN jest obecnie używany przez ogół społeczeństwa w celu ochrony jego prywatności. VPN może działać jako brama do Internetu, maskując adres IP rzeczywistego użytkownika. Jest to zatem niemożliwe do wykrycia, a przynajmniej o wiele trudniejsze. W ten sposób VPN są używane do ucieczki przed oczami autorytarnego państwa kontrolującego internet.

W naszych demokracjach chodzi przede wszystkim o to, aby uniknąć śledzenia reklamodawców i dostępu do usług zarezerwowanych dla określonych regionów, takich jak na przykład kanały telewizyjne. Będziesz mógł oglądać francuską telewizję w ruchu lub w Anglii. Pamiętaj, że we Francji korzystanie z VPN jest całkowicie legalne. Jednak wykorzystanie, które możesz z niego zrobić, niekoniecznie będzie takie, jak pobieranie plików, które nie są wolne od praw lub ominięcie filtrowania regionalnego. Dla celów testowych musieliśmy ominąć wspomniane filtrowanie, ale nie zalecamy tego typu użytkowania.

Dlaczego potrzebujesz VPN?

Sama sieć VPN to prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa i dostęp do zasobów sieci, z którą nie jesteś fizycznie połączony. To, co kończysz przy użyciu VPN, to inna sprawa. Zasadniczo użytkowników VPN można podzielić na różne kategorie:

 • Jesteś w sieci publicznej, takiej jak kafejka internetowa lub lotnisko

Jeśli korzystasz z publicznej sieci WLAN, VPN jest najlepszym przyjacielem, nawet jeśli jest chroniony hasłem. Ponieważ jeśli haker jest w tej samej sieci WLAN, wystarczy, że szpieguje twoje dane. Podstawowe zabezpieczenia oferowane przez przeciętną kawiarenkę internetową, hasło WPA2, nie wystarczą, aby zapewnić silną ochronę przed innymi użytkownikami sieci.

Korzystając z VPN, dodajesz dodatkową warstwę do swojego bezpieczeństwa danych, omijając dostawcę usług internetowych (ISP) w kafejce internetowej i szyfrując całą komunikację. Piraci przejdą więc na łatwiejszą zdobycz.

Jeśli podróżujesz do obcego kraju (takiego jak Chiny, gdzie strony takie jak Facebook są niedostępne), VPN może pomóc ci uzyskać dostęp do usług, które mogą być niedostępne w tym kraju.

Zwykle VPN daje ci dostęp do usług przesyłania strumieniowego, za które płacisz i do których masz dostęp w swoim kraju, ale które są zablokowane w innym kraju z powodu międzynarodowych problemów prawnych. Dzięki VPN możesz więc korzystać z usługi w taki sam sposób, jak w domu. Ogólne użycie VPN pokazuje ogromne szczyty w krajach poza USA podczas wydarzeń takich jak Super Bowl (finał US American Football Football League, National Football League, NFL) i March Madness (National University Basketball Championship) ). Netflix stale próbuje podjąć działania przeciwko użytkownikom VPN, ale wielu dostawców VPN odpowiada za odpowiednie dostosowanie swoich usług. Możesz to nazwać nieco kretem, a niektórym dostawcom VPN wciąż udaje się wygrywać raz po raz.

Podróżni mogą również uzyskać niższą stawkę za korzystanie z usługi, ponieważ ceny mogą się różnić w zależności od regionu.

 • Jesteś pracownikiem lub koczownikiem

Zazwyczaj do tego celu używana jest usługa VPN zapewniana przez firmę lub szkołę. Umożliwia to dostęp do treści w podróży lub w domu. Ponadto VPN może chronić zasoby sieciowe, gdy korzystasz z publicznych sieci WIFI, takich jak te często spotykane na lotniskach lub w kawiarniach.

 • Jesteś dysydentem

Niektóre kraje nie korzystają z takiej samej ochrony wolności prasy i wolności wypowiedzi, jak wiele krajów zachodnich. Niektóre reżimy podejmują drakońskie środki w celu monitorowania i zwalczania tych, których postrzegają jako zagrożenie.

W rzeczywistości prawie trzeba założyć, że korzystanie z VPN w Internecie jest niezbędne dla dysydentów politycznych (z innymi narzędziami do ochrony danych) w represyjnym reżimie. Jednak nie zawsze są one dobrym rozwiązaniem, a rządy zaczynają tłumić ich stosowanie.

 • Chcesz tylko trochę prywatności

Nawet w zaciszu czterech ścian korzystanie z VPN do zwykłej aktywności w Internecie nie jest złym pomysłem. Zasadniczo zapobiegnie to pozostawieniu w Internecie śladów, które mogłyby zostać wykryte przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Jeśli szukasz VPN do surfowania na co dzień, warto przeprowadzić szczegółowe badania.

 • Kombinacja poprzednich punktów

Podział ten nie wyklucza się wzajemnie i wielu z nas będzie należeć do tej czy innej kategorii. We wszystkich tych przypadkach usługa VPN może być przydatna.

Nawet jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie jest dla Ciebie odpowiednie, nadal możesz korzystać z VPN. Zdecydowanie powinieneś go użyć, jeśli podróżujesz lub pracujesz z niewiarygodnej sieci (sieci, której nie jesteś właścicielem, lub sieci, którą nie zarządzasz). Otwarcie laptopa w kafejce internetowej w celu połączenia z Facebookiem lub sprawdzenie poczty e-mail na lotnisku przy użyciu telefonu komórkowego może stanowić potencjalne ryzyko.

W przypadku VPN Twój dostawca Internetu może nie mieć już dostępu do danych przeglądarki, ale nie możesz temu zapobiec. Niektórzy dostawcy VPN nawet sprzedają te dane stronom trzecim, jak twój dostawca usług internetowych może, ale nie musi, co zabierze Cię z powrotem do początku, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych. Dlatego należy szczególnie uważać na „darmowych” dostawców VPN. Ponieważ te usługi zawsze chcą zarabiać, Twoje dane są prawdopodobnie głównym źródłem dochodów. Jednak warunki dostawcy VPN są ogólnie lepsze dla twojej prywatności niż na przykład Comcast. Jeśli jednak chcesz być bezpieczny, powinieneś zamiast tego skorzystać z płatnej usługi VPN.

W skrócie: Jeśli z jakiegoś powodu martwisz się o prywatność, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z VPN. Warunkiem jest jednak przeczytanie drobnego druku od dostawcy VPN. I nie wierz we wszystko, co ci powiedziano, ponieważ niektórzy dostawcy VPN twierdzą, że nie przechowują danych użytkowników, ale osoby trzecie znalazły dowody przeciwne. Dlatego lepiej wybrać VPN, który nie znajduje się w twoim kraju!

Co VPN za darmo ?

Bezpłatnie jest zawsze kuszącą ceną, ale często warto płacić. Bezpłatne dostawcy VPN częściej zapisują Twoje dane i wyświetlają wyskakujące reklamy po zalogowaniu. Będą również o wiele bardziej prawdopodobne, że wykorzystają zebrane informacje o twoich wzorcach użytkowania do spersonalizowania twoich przyszłych reklam. Często oferują również mniej opcji wyjścia i słabe obowiązki w zakresie ochrony danych. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do usług z zagranicy, musisz powiedzieć, że darmowi dostawcy często są lokalizowani i blokowani szybciej. Być może będziesz zmuszony często to zmieniać. Jeśli masz obawy dotyczące rejestracji, a prywatność jest dla Ciebie ważna, powinieneś unikać tych dostawców. Jeśli jednak chcesz szybko i łatwo zwiększyć bezpieczeństwo podczas podróży z ograniczonym budżetem, możesz to rozważyć.

Nawet niektóre płatne sieci VPN przechowują dane użytkownika, oznacza to po prostu, że każde zadanie jest przekazywane od twojego dostawcy Internetu do dostawcy VPN. Może to utrudnić organom ścigania dostęp do twoich danych, jeśli twoja sieć VPN nie znajduje się w twoim kraju.

Jak zobaczysz, postanowiliśmy porównać tylko płatne sieci VPN. Bezpłatne usługi, które sprawdziliśmy podczas przygotowywania tego artykułu, nie spełniają naszych kryteriów wystarczającej niezawodności. Do tego stopnia tam, gdzie powołanie VPN ma chronić jego prywatność, wydawało nam się nielogiczne proponowanie bezpłatnych ofert, które czasem muszą być wynagradzane … przez reklamę.

12 VPN na stanowisku testowym

Do tego porównania wybraliśmy te VPN:

 • NordVPN który przedstawia się jako „Najlepsza usługa VPN”
 • CyberGhost, bardziej pokorne, jest po prostu powiedziane „Szybki i bezpieczny”
 • ExpressVPN co podkreśla prędkość, wraz z obsługą „Internet szerokopasmowy, bezpieczny i anonimowy”
 • TrustZone, który nie zawracał sobie głowy tłumaczeniem swojego hasła na język francuski. Robimy to dla niego: „Ten, na który możesz liczyć”
 • Freedome kto twierdzi, że jest „Więcej niż zwykły osobisty VPN”
 • Surfshark kto oferuje „Zabezpiecz swoje cyfrowe życie”
 • HideMyAss kto, jak sama nazwa wskazuje, oferuje zakrycie twoich pleców
 • Avast SecureLinkto chce ci pozwolić używać „Internet bez ograniczeń”
 • Ivacy który przedstawia się jako „Najlepsze rozwiązanie dla aktywnych użytkowników Internetu”
 • ZenMate VPN kto chce zaoferować „Wolność i anonimowość dla wszystkich”
 • RingVPN, którzy przedstawiają się jako „Strażnicy twojej prywatności”
 • PureVPN, który przedstawia się jako VPN „Najszybszy w historii!” „

 

Ceny

Każda usługa oferuje różne abonamenty według malejących stawek. Pamiętaj, że Freedome zawsze wystawia faktury przez 12 miesięcy, ale zgodnie z liczbą podłączonych urządzeń jednocześnie, w przeciwieństwie do innych, które oferują tylko jedno urządzenie, ale których cena różni się w zależności od czasu trwania subskrypcji.

Nord VPN

 • 10,63 € miesięcznie
 • 6,22 € miesięcznie z 12-miesięczną subskrypcją, tj. Łącznie 74,65 €
 • 4,44 € miesięcznie z dwuletnią subskrypcją, tj. Łącznie 106,58 €
 • 3,10 € z trzyletnią subskrypcją, tj. Ogółem 111,82 €

 

 

CyberGhost

 • 12,99 € miesięcznie
 • 5,99 € z 12-miesięczną subskrypcją, tj. Ogółem 71,88 €
 • 3,69 € miesięcznie z dwuletnim abonamentem wieczornym ogółem 88,56 €
 • 2,64 € miesięcznie z trzyletnią subskrypcją, czyli łącznie 95 €

 

 

Express VPN

 • 12,07 € miesięcznie
 • 9,31 € miesięcznie z 6-miesięcznym abonamentem, tj. 55,88 € ogółem.
 • 7,76 € miesięcznie z 12-miesięczną subskrypcją, tj. Łącznie 93,17 €.

 

TrustZone

 • 7,99 € na miesiąc.
 • 3 € miesięcznie z 12-miesięczną subskrypcją, czyli łącznie 35,99 €
 • 2,09 € miesięcznie z dwuletnią subskrypcją, tj. Ogółem 49,99 €

 

 

Ivacy

 • 9,95 USD miesięcznie
 • 3,50 USD miesięcznie lub 42 USD przez 12 miesięcy
 • 1,50 USD miesięcznie lub 90 USD przez 5 lat

 

Surfshark

 • 9,89 € miesięcznie
 • 4,99 € miesięcznie, czyli 59,99 € za 12 miesięcy
 • 1,79 € miesięcznie, tj. 42,96 € przez 24 miesiące

 

HideMyAss

 • 4,99 € miesięcznie, czyli 59,88 € przez 12 miesięcy
 • 3,99 € miesięcznie, tj. 95,76 € przez 24 miesiące
 • 2,99 € miesięcznie, tj. 107,64 € przez 36 miesięcy

 

Avast SecureLine

 • 31,99 € rocznie, tj. 2,66 € miesięcznie
 • 59,99 € na dwa lata, tj. 2,49 € miesięcznie
 • 87,99 € na trzy lata, tj. 2,44 € miesięcznie

 

ZenMate VPN

 • 9,99 € miesięcznie
 • 53,88 € na rok lub 4,49 € na miesiąc
 • 59 € za trzy lata lub 1,64 € miesięcznie

 

Freedome

 • 4,16 € na miesiąc lub 49,90 € na raz dla 3 urządzeń
 • 4,99 € miesięcznie lub 59,90 € naraz dla 5 urządzeń
 • 6,66 € miesięcznie lub 79,90 € na raz dla 7 urządzeń

 

Ring VPN

 • 10,50 € miesięcznie
 • 4,33 € miesięcznie z 12-miesięczną subskrypcją, tj. Łącznie 52,05 €
 • 2,53 € miesięcznie z dwuletnią subskrypcją, tj. Ogółem 60,87 €

 

Pure VPN

 • 9,60 € miesięcznie
 • 3,41 € miesięcznie z 12-miesięczną subskrypcją, tj. Łącznie 40,92 €
 • 2,55 € miesięcznie z 2-letnią subskrypcją, tj. Łącznie 61,20 €

Aby porównać dwanaście usług, wybraliśmy kilka obiektywnych kryteriów, takich jak szybkość połączenia lub oferowane prędkości, ale także bardziej subiektywne czynniki, takie jak prostota interfejsu i wreszcie obecność niektórych dodatkowych usług oferowanych przez dostawców. .

Jak skonfigurować VPN?

Jeśli chodzi o część instalacyjną, nie ma problemu na horyzoncie, usługi te nie mają większych różnic i nie napotkaliśmy żadnych szczególnych problemów. Wystarczy pobrać aplikację ze strony internetowej dostawcy i rozpocząć instalację. Wszystkie działają w systemach Windows, MacOS, iOS i Android. Należy jednak pamiętać o braku rozszerzeń przeglądarki w TrustZone.

Szybkość połączenia

Po zakończeniu instalacji możemy przejść do właściwego testu. Zaczęliśmy od serii testów przepływu przy użyciu narzędzia Speed ​​Test. Dla uczciwości zmusiliśmy VPN do łączenia się w tym samym regionie (Hiszpania, Singapur, Nowy Jork), ale pozostawiamy mu wybór najszybszego serwera. Jeśli chodzi o ZenMate, RingVPN i PureVPN, przeprowadziliśmy testy po innych, co nie stawia ich całkiem na tym samym poziomie, dlatego nie zintegrowaliśmy średniej uzyskanej z wykresu dla ta sieć VPN (nawet jeśli nadal wskazaliśmy szczegółowe wyniki uzyskane w tabeli w przypadku ZenMate).

Przeprowadziliśmy kilka testów i wybraliśmy najlepszą, wiedząc, że wyniki nie różnią się znacznie między testami. Odkładamy na bok ping, funkcję odległości, która jest mniej więcej identyczna między wszystkimi usługami do 1 lub 2 ms. A kto wpadłby na pomysł korzystania z usługi wymagającej niskiego opóźnienia za VPN?

Dla porównania, nasza prędkość bez VPN przekracza 140 Mb / s. Żadna usługa nie zrobiła tyle, więc możemy wykorzystać pełną przepustowość zdalnych serwerów.

Wykres łącza w dół VPN
niższe stawki testowe VPN

Wyniki: ExpressVPN nie uzurpował sobie nazwy. Jest to zdecydowanie najszybsza usługa VPN. Spośród wszystkich naszych testów to on uzyskał najlepszą prędkość w górę i w dół we wszystkich lokalizacjach łącznie, nawet przekraczając 100 Mb / s w Nowym Jorku. Jeśli nie znajdziemy go na tych wykresach, w szczególności dlatego, że przetestowaliśmy go a posteriori, PureVPN, który przedstawia się jako „najszybszy”, nie zostaje pominięty, z 59 Mb / s w Singapurze. Nie oferuje jednak lokalizacji w Hiszpanii ani bezpośrednio w Nowym Jorku. Dalej są CyberGhost, NordVPN i, niedaleko, Ivacy. To ostatnie rozczarowuje jednak w Singapurze. Dlatego na czystej prędkości wygrywa średnio ExpressVPN. Jeśli chodzi o ZenMate, który również przetestowaliśmy a posteriori, możemy zobaczyć dość niesamowite stawki w Hiszpanii, ale raczej rozczarowujące w Nowym Jorku i średnie w Singapurze. Ogólnie rzecz biorąc, nadal jest to dobra sieć VPN, jeśli chodzi o czystą prędkość. Wreszcie RingVPN dał nam złe wyniki za rogiem (40,98 Mb / s w Hiszpanii, 22,46 Mb / s w Nowym Jorku i 16,52 Mb / s w Singapurze), dlatego nie jest to zalecane.

Streaming

Oczekuje się, że z wyjątkiem TrustZone w niektórych okolicznościach wszystkie usługi zapewnią wystarczającą szybkość transmisji danych do oglądania strumieniowego wideo. Do testów próbowaliśmy połączyć się z Netflix i Amazon Prime Video w USA, z amerykańskimi, brytyjskimi, a nawet australijskimi kanałami telewizyjnymi.

Jeśli chodzi o Netflix, firma od dłuższego czasu poszukuje sieci VPN ze względu na liczne reakcje posiadaczy praw w każdym kraju. W rezultacie wiele sieci VPN nie pozwala już na łączenie się z amerykańskim katalogiem z serwisu Netflix. Mimo wszystko sieci VPN dostosowują się i zapewniają rozwiązania w celu uzyskania dostępu do różnych katalogów według geolokalizacji, ale sytuacja jest niestabilna, dlatego nasz test może nie być już ważny przez miesiąc. Jednak od tego momentu TrustZone, Freedome, Avast SecureLine i HideMyAss nie udało się połączyć z amerykańskim katalogiem Netflix. Z drugiej strony wszystkie inne usługi, Nord VPN, CyberGhost, ExpressVPN, Surfshark, ZenMate i Ivacy odniosły sukces, nawet jeśli dostęp do treści zajmuje trochę więcej czasu niż w przypadku połączenia francuskiego. Specjalne wyróżnienie dla RingVPN w tej sytuacji, ponieważ jest to jedyna sieć VPN, która oferuje chromowane rozszerzenie, które automatycznie odblokowuje dostawców transmisji strumieniowych. Nie musisz nawet uruchamiać oprogramowania, aby uzyskać dostęp do treści przesyłanych strumieniowo. Nie możemy jednak używać usługi Amazon Prime Video, która wykrywa naszą sieć VPN i uniemożliwia nam oglądanie treści we wszystkich testowanych usługach.

W Stanach Zjednoczonych oferta Netflix jest bogatsza. Szkoda, że ​​to nie jest legalne.

W przypadku brytyjskiej telewizji BBC w tym przypadku nie ma żadnych zmartwień. Doświadczenie jest dość równe i to samo dotyczy Australii. Pamiętaj, że CyberGhost oferuje serwer dedykowany dla grupy BBC, ale nie zauważyliśmy żadnej różnicy w porównaniu z innymi usługami. W Stanach Zjednoczonych to inna historia, jeśli można oglądać CNN lub Fox News, dzieje się tak tylko przez 10 minut, po których wymagany będzie numer abonenta operatora. Niemożliwe bez kogoś na miejscu, aby przekazać ci swoje. Jesteśmy zatem zablokowani.

W każdym razie zachowamy, że przesyłanie strumieniowe jest prawie identyczne, niezależnie od używanej sieci VPN, jeśli odłożymy przypadek Netflix, bardzo niestabilny, nawet jeśli wiele usług uda się ominąć ograniczenia

Pobierz (P2P)

Podczas przesyłania plików testowaliśmy głównie przy użyciu protokołu BitTorrent. Zgodnie z tym, co mogliśmy już zobaczyć w SpeedTest, TrustZone i HideMyAss walczą o przekroczenie 500 KB / s, podczas gdy ExpressVPN i CyberGhost oscylują wokół 1 MB / s (nawet na serwerze, który ma być zoptymalizowany do tego celu ostatni). NordVPN i ZenMate radzą sobie lepiej dzięki dedykowanemu serwerowi dla bardziej wydajnych zastosowań P2P, a tym samym osiągają 1,5 MB / s lub więcej, podobnie jak Ivacy, ale w tym momencie to Surfshark i Avast SecureLine uzyskują najlepszą wydajność przy przepływności regularnie przekraczający 7 MB / s, znacznie powyżej innych. PureVPN najwyraźniej nie wyprzedza pod względem prędkości, ponieważ czasami przekracza 8 MB / s podczas pobierania P2P. Z drugiej strony jego wydajność pozostaje bardzo niestabilna, dlatego trudno jest mu doradzić w obecnej formie.

Wygrywa Surfshark, ramię w ramię dzięki Avast SecureLine.

Kill Switch, małe dodatki i zastosowanie

Możemy teraz zająć się różnymi dodatkowymi funkcjami VPN. Dobra wiadomość: wszystkie oferują „Kill Switch”, z wyjątkiem RingVPN. Utrata dostępu do sieci w przypadku utraty połączenia z VPN. Podczas naszych testów nigdy nam się to nie zdarzyło, ale nigdy nie wiadomo. Konkretnie oznacza to, że ruch nie zostanie przekierowany do twojego dostawcy usług internetowych w przypadku problemów, więc pozostaniesz anonimowy. To miły akcent.

Interfejs NordVPN jest najbardziej przyjemny.

Pod względem funkcjonalności CyberGhost i NordVPN są najbogatsze. Unikniemy zapasów w stylu Prévert, ale należy pamiętać, że są one najbardziej kompletne, oferując serwery zoptymalizowane do określonych usług lub zastosowań. NordVPN dodaje także funkcję „Onion Over VPN” i podwójne VPN, jeśli naprawdę boisz się, że będziesz śledzony. Oba oferują również możliwość wygenerowania dedykowanego adresu IP. W użyciu woleliśmy również NordVPN, ten drugi ma mniej błędów i ma bardziej przejrzysty interfejs niż CyberGhost. Pozdrawiamy również interfejs Ivacy, bardzo dobrze przemyślany i ergonomiczny, który bezpośrednio oferuje kartę do strumieniowego przesyłania treści na różne platformy, takie jak Netflix, Hulu lub HBO Now.

Pięć serwisów napotkało nieco za dużo błędów, awarii lub awarii podczas testów: RingVPN, TrustZone, ZenMate PureVPN i CyberGhost. Szkoda dla tego ostatniego, który mógłby być usługą z korzystnym stosunkiem ceny do jakości, gdyby nie cierpiał z powodu tych wad.

Nasz wybór

Pierwszy wniosek, TrustZone i RingVPN, pomimo bardzo niskich cen, nie są na równi z płatną usługą VPN, zarówno pod względem szybkości, jak i wykorzystania. Możemy zatem wykluczyć je z naszej selekcji. Z perspektywy prędkości Freedome i Surfshark również nie działają, ale mają tę zaletę, że są łatwe w użyciu i oferują kompletne rozwiązanie VPN dla wszystkich urządzeń. Jeśli chodzi o ZenMate i PureVPN, oferują one bardzo dobre prędkości transmisji strumieniowej, jak w P2P, ale cierpiały z powodu regularnych awarii podczas zmiany lokalizacji, co nie czyni ich godnymi polecenia wyborami, chyba że interesuje Cię czysta prędkość.

Wybór jest trudniejszy: ExpressVPN jest najszybszy, ale trochę zbyt uproszczony. Avast SecureLine i CyberGhost są dość kompleksowe, ale ten pierwszy nie zdołał ominąć blokowania Netflix, a drugi cierpi na codzienne błędy. HideMyAss jest prosty i wyjątkowo niezawodny, ale tak naprawdę nie nadaje się do przesyłania strumieniowego ani torrentowania. Właśnie w przypadku torrentów Surfshark jest w dużej mierze liderem i ma tę zaletę, że jest dość tani. NordVPN jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronny i przyjemny na co dzień, ale także nieco droższy, podobnie jak Ivacy, który oferuje dobrą ogólną wydajność, choć bardziej uproszczoną.

Wniosek: jeśli szukasz przede wszystkim najlepszej prędkości do surfowania po sieci, ExpressVPN będzie najbardziej odpowiedni. Ivacy oferuje również bardzo dobrą wydajność i jest bardzo stabilny, jest zalecany dla użytkowników, którzy szukają przede wszystkim prostoty. Wreszcie, aby uzyskać pełne, przyjemne i łatwe doświadczenie, wybierz NordVPN, który jest ostatecznie najbardziej wszechstronną usługą.