Porównanie VPN 2020: która sieć VPN jest najlepsza na rynku?

F-Secure, który był jednym z pierwszych wydawców zabezpieczeń oferujących niezależną sieć VPN, oferuje wysokiej jakości usługę skierowaną przede wszystkim do osób świeckich i rodzin. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych usług, usługa nie wymaga utworzenia konta i podania adresu e-mail (tam zaczyna się anonimowość!).

ma szczególnie prosty i przyjazny dla użytkownika minimalistyczny interfejs. Przeznaczony dla nowicjuszy, nie oferuje żadnych zaawansowanych ustawień, ale mimo to ma kilka interesujących opcji, w tym ochronę nawigacji i zapobieganie śledzeniu. Podczas nawigacji usługa wyświetla statystyki dotyczące liczby niebezpiecznych stron, których uniknięto i zablokowano próby śledzenia.

Użytkownik może również aktywować lub dezaktywować funkcję Kill Switch (połączenie i status), aby cały czas być chronionym przez bezpieczny i szyfrowany tunel. Bez szczególnej wiedzy umożliwia anonimową wymianę danych w pełni zautomatyzowany. Tylko aplikacje mobilne (Android i iOS) pozwalają modyfikować protokoły VPN zoptymalizowane dla telefonów komórkowych i przechodzić z IKEV1 do IKEV2.

F-Secure nie podkreśla swojej infrastruktury, która jest jedną z najbardziej skromnych na rynku, mając tylko 29 serwerów dla 29 krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Finlandii, a nawet Australii. W użyciu Freedome nie oferuje prędkości tak szybkich jak ciężkie na rynku, ale w tym roku odnotowaliśmy znaczny postęp w tym zakresie. Jak widzieliśmy u niektórych konkurentów, takich jak HMA, sieci VPN z bardzo dużą liczbą serwerów i krajów niekoniecznie są najszybsze. Uwzględniono wiele kryteriów, takich jak obciążenie i optymalizacja oprogramowania serwerów.

Podczas użytkowania Freedome oferuje zadowalającą prędkość połączenia do surfowania po Internecie. Kompatybilne z platformami Windows, macOS, Android i iOS, rozwiązanie obejmuje nieograniczony transfer danych i przepustowość. Pamiętaj, że można ominąć ograniczenia geograficzne niektórych stron internetowych, ale wszystkie nasze próby uzyskania dostępu, na przykład Netflix US, zakończyły się niepowodzeniem. Oprócz kilku serwerów zlokalizowanych w Finlandii, pobieranie plików na platformach udostępniania P2P i torrentach nie jest obsługiwane.

Fiński wydawca oferuje szereg pakietów w konkurencyjnych cenach, od 4,99 € / miesiąc bez zobowiązań dla 5 urządzeń, do 4,16 € / miesiąc (3 urządzenia) i 6,66 € / miesiąc (7 urządzeń) dla odpowiednie roczne subskrypcje.

10. ZenMate

ZenMate Marzec 2020

+ Odblokowanie usług przesyłania strumieniowego

+ Prosty interfejs idealny dla początkujących

+ Kompatybilność z Android TV

– Stawka miesięczna za wysoka

– Skromna infrastruktura

– Ograniczone opcje zaawansowane

Nadal stosunkowo nieznany we Francji, ZenMate jest pozycjonowany jako jedna z najtańszych sieci VPN na rynku. Jakość usługi, która wciąż ma kilka wad.

Niemieckiego pochodzenia ZenMate został założony w 2011 roku przez berliński start-up, zanim wpadł w łono giganta cyberbezpieczeństwa Kape, który jest również właścicielem CyberGhost. Bardzo popularny w niektórych krajach ze względu na darmową sieć VPN, dostawca twierdzi nie mniej niż 45 milionów klientów.

Model prostoty

Infrastruktura sieciowa ZenMate, która obecnie składa się z 3600 serwerów w 74 krajach, jest znacznie skromniejsza niż liderów rynku, takich jak ExpressVPN czy CyberGhost, ale mimo to zapewnia dobrą jakość usług. Oprócz nieograniczonej prędkości i transferów usługa obejmuje teraz nieograniczoną liczbę urządzeń jednocześnie i szyfruje połączenie (AES 256 bitów) od początku do końca. Od momentu powstania ZenMate kładzie nacisk na poufność i twierdzi, że nie prowadzi dziennika, to znaczy nie rejestruje działań online swoich klientów.

Kompatybilny z głównymi platformami (Windows, macOS, Linux, Android i iOS), a także przeglądarkami Chrome, Firefox, Opera i Android TV, jego aplikacja opiera się na tej samej architekturze co CyberGhost. Jest to jednak wersja uproszczona bez wielu funkcji bezpieczeństwa i nie pozwala wybrać konkretnego serwera. Ta sama obserwacja dla interfejsu internetowego powiązanego z każdym kontem, który jest bardzo mało interesujący.

Tworzenie VPN

Reszta jego funkcji sprowadza się zasadniczo do możliwości zdefiniowania różnych protokołów VPN oraz aktywacji / dezaktywacji funkcji Kill Switch. Dzięki wielu serwerom dostępnym na całym świecie usługa zapewnia ogólną stabilność i zadowalającą przepustowość. Idealny dla początkujących, ZenMate polega na prostocie z przejrzystym i uporządkowanym francuskim interfejsem.

Ten ostatni pozwala na przykład połączyć się z najlepszym serwerem w kraju lub serwerami zoptymalizowanymi pod kątem torrentów i usług przesyłania strumieniowego (Netflix US, Prime Video …). Obsługa klienta jest teraz dostępna przez czat dostępny 24/7, nie musisz się martwić, jeśli martwisz się o korzystanie z VPN.

Jednocześnie przypominamy, że jeśli korzystanie z VPN jest całkowicie legalne, w żadnym wypadku nie upoważnia do nielegalnego pobierania chronionych utworów. Zapraszamy do zapoznania się z tym plikiem, aby zrozumieć legalne korzystanie z VPN we Francji.

Taryfy

Pod względem cen dostawca oferuje dość wysoką miesięczną subskrypcję w wysokości 10,99 € / miesiąc. Zmniejsza się to do 5,39 € / miesiąc w przypadku zlecenia na 6 miesięcy lub do 2,22 € / miesiąc przez 18 miesięcy.

Jak wybrać najlepszą VPN w 2020 roku?

Skrót VPN oznacza Wirtualna sieć prywatna, wirtualna sieć prywatna w języku Molière. Za tym barbarzyńskim skrótem kryje się bardzo praktyczny środek bezpieczeństwa zapobiegający kradzieży danych podczas przeglądania Internetu. VPN ma również dużą zaletę ukryj swój adres IP prawdziwe – ogólnie rzecz biorąc z Twojego urządzenia Box – w celu zapewnienia ci dostępu do niektórych zagranicznych stron niedostępnych w inny sposób.

Zasada VPN jest prosta: program jest zainstalowany na komputerze / smartfonie / tablecie. Zaszyfruje wszystkie twoje dane wychodzące do ogromnego Internetu i przekaże je na zdalnym serwerze, gdzie zostaną następnie odszyfrowane przed osiągnięciem ostatecznego celu. To zaszyfrowany „tunel” uniemożliwi hakerom odczytanie źle chronionych danych, takich jak hasła lub, co gorsza, numer karty kredytowej.

Zasada VPN

Źródło: Wikipedia

Witryny, z którymi się skontaktujesz, zazwyczaj widzą tylko ogień. Dla nich tylko twój adres IP będzie inny: adres serwera twojego dostawcy VPN że zobaczą, a nie to z twojego pudełka. Dzięki temu będziesz mógł łączyć się z niektórymi zagranicznymi stronami czasami blokującymi adresy IP z Francji. Całkiem praktyczne, prawda?

💡 Dlaczego warto korzystać z VPN?

Mimo wszystko warto pamiętać, że sieci VPN nie są w żadnym wypadku ostatecznym środkiem przeciw wszystkim niedogodnościom w sieci. Jeśli prześlesz wątpliwy plik na jeszcze bardziej wątpliwą stronę, Twoja sieć VPN nie zapobiegnie pięknej infekcji wirusowej na twoim komputerze !

Jednak jeśli regularnie korzystasz z otwartych punktów dostępu Wi-Fi jak na lotniskach lub w kawiarniach, w takim przypadku najlepiej jest aktywować VPN z efektywnym szyfrowaniem.

W ciągu kilku lat korzystanie z VPN (wirtualne sieci prywatne w języku francuskim) stało się powszechnie dostępne dla osób fizycznych. Niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, terminal mobilny, a nawet router lub telewizor Smart TV, usługi te pozwalają ukryć swój adres IP za adresem serwera VPN i przez rozszerzenie, aby zachować twoją tożsamość, dane osobowe i położenie geograficzne. Są na przykład prostym i skutecznym sposobem bezpiecznego podróżowania w sieci publicznej (lotniska, dworce, centra handlowe, hotele …) i unikają ryzyka włamania.

VPN może być używany z różnych powodów :

 • zachowaj dane osobowe
 • chroń się przed cyberatakami
 • zachowaj anonimowość w Internecie
 • ukryj swój kraj pochodzenia
 • unikać cenzury w niektórych restrykcyjnych krajach (Chiny Iran, Rosja …)
 • uzyskać dostęp do zagranicznych stron i usług, które zwykle są niedostępne
 • Duża liczba klientów korzysta z VPN, aby uzyskać dostęp do katalogów usług przesyłania strumieniowego w szczególności w USA (Netflix, HBO, Amazon Prime, Pandora …) lub aby móc cieszyć się francuskimi treściami z zagranicy (MyTf1, Canal +, beIN SPORT …). Powinieneś także to wiedzieć niektórzy dostawcy VPN nie zezwalają na przesyłanie strumieniowe i / lub pobieranie na platformach udostępniania P2P i torrentach.

  🏆 Kim są najlepsi dostawcy?

  Oferta VPN dosłownie eksplodowała w ostatnich latach, w szczególności ze względu na świadomość użytkowników na temat ujawnienia ich danych osobowych w Internecie i ryzyka szkodliwego użytkowania, ale także na możliwość ochrony ich anonimowości dzięki VPN. W rezultacie wiele nowych graczy, w tym wielu producentów programów antywirusowych, konkuruje na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Ale uwaga, nie wszystkie sieci VPN są sobie równe i lepiej jest zapewnić niezawodność dostawcy przed przepuszczeniem całego ruchu internetowego przez jego serwery. Należy pamiętać, że dostawca VPN może mieć dostęp do wszystkich danych przechodzących przez jego usługę.

  Na podstawie tej obserwacji zaleca się faworyzowanie znanych i uznanych graczy oferujących poważne gwarancje ochrony danych prywatnych, a także niezawodnych i łatwych do zrozumienia narzędzi szyfrujących. Zauważ, że dostawcy mający siedzibę w szczególności w Stanach Zjednoczonych podlegają Patriot Act i dlatego mogą być w stanie udzielić dostępu do danych swoich klientów, jeśli władze o to poproszą. We wszystkich przypadkach należy preferować sieci VPN, które nie przechowują żadnych dzienników połączeń ani żadnych informacji jakiegokolwiek rodzaju.

  W celu zwiększenia bezpieczeństwa najlepsze usługi integrują funkcjonalność o nazwie Kill switch który jest odpowiedzialny za blokowanie połączenia internetowego w przypadku błędu lub awarii serwera VPN. Pomaga to zapobiec wyciekom danych, dopóki połączenie przez bezpieczny, szyfrowany tunel nie będzie ponownie aktywne. Niektórzy dostawcy oferują nawet możliwość subskrybowania bez konieczności podawania adresu e-mail i nazwiska oraz płacenia w Bitcoin, aby zapewnić najwyższą anonimowość dla swoich klientów.

  Untitled-1-compressor.jpg

  Przyjęcie VPN zapewni dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podjęciem decyzji. Dostawcy VPN są liczni i niekoniecznie jednakowej jakości. Główne kryteria wyboru przyszłego dostawcy VPN to :

  • infrastruktura sieciowa (serwery, lokalizacje i lokalizacje)
  • prędkość połączenia
  • poziom bezpieczeństwa
  • ergonomia i użyteczność klienta VPN
  • liczba urządzeń zawartych w pakiecie

  🔒 W jaki sposób VPN zabezpiecza twoje dane?

  Jeśli zdecydujesz się na subskrypcję VPN, to chcesz zabezpiecz swoją komunikację. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić bezpieczeństwo stosowane przez twojego przyszłego dostawcę. Zwykle wszystkie poważne sieci VPN zapewniają szyfrowanie 256-bitowy AES.

  Ważny jest również wybór protokołu. Obecnie najbardziej niezawodny jest OpenVPN. Chociaż wiele sieci VPN nadal korzysta z PPTP, ten protokół jest zawodny i stary. Unikaj VPN, które polegają tylko na nim.

  Poza bezpieczeństwem warto również sprawdzić, w którym kraju znajduje się Twój dostawca. Niektóre rządy mają uprawnienia do żądania prywatnych danych użytkowników w określonych przypadkach. Więc nie wahaj się przeprowadzić badań przed rozpoczęciem.

  🏎 Jaka jest prędkość połączenia z VPN?

  Szyfrowanie i przesyłanie przez serwer innej firmy niezmiennie wpływa na szybkość połączenia. Aby uniknąć nadmiernego spadku prędkości, zalecamy sprawdzenie liczby serwerów przyszłego dostawcy VPN. Im więcej, tym mniejsze ryzyko zatoru i stabilniejsze połączenie.

  Podobnie duża liczba serwerów zapewni, że znajdziesz jeden blisko ciebie. Im dalej znajduje się serwer, tym wolniejsze będzie połączenie. Więc nie wahaj się i podejmij testy, aby dokonać wyboru z pewnością. Skorzystaj również z okresów próbnych oferowanych przez płatnych dostawców, aby dowiedzieć się o jakość połączenia zgodnie z twoim użyciem.

  💶 Bezpłatna lub płatna sieć VPN?

  Jeśli jest bezpłatny, jesteś produktem. Reklama idealnie pasująca do korzystania z VPN. Zalecenie jest tutaj proste: uciekaj całkowicie za darmo VPNbędą mieli coś do ukrycia. Darmowy dostawca VPN z przyjemnością odsprzeda twoje dane firmom zewnętrznym, których wyraźnie nie będziesz chciał … Jest kilka wyjątków, takich jak ProtonVPN lub ZenMate, które oferują bezpłatne VPN szanujące twoją prywatność, ale szybkość połączenie i funkcjonalność jest bardzo ograniczona.

  Usługi VPN oferujące stabilne i bezpieczne połączenie podlegają opłatom. Ale zdecydowana większość oferuje okres próbny od kilku godzin do kilku tygodni. Następnie zostaniesz poproszony o subskrypcję miesięczną lub roczną. Ceny są zmienne, średnio od 5 do 20 € / miesiąc.

  Niekoniecznie trzeba wybierać najdroższe, aby mieć jakość. Pomyśl przede wszystkim o swoim użyciu: czy musisz pobierać w P2P, czy odblokować usługi przesyłania strumieniowego? Czy zamiast tego celujesz w gry online? A może po prostu chcesz zabezpieczyć swoje dane?

  Liczba serwerów VPN

  Im więcej serwerów ma VPN, tym więcej opcji będzie dostępnych do wygodnej nawigacji. Średnia jest pomiędzy 50 i 60 serwerów rozprzestrzenił się po całym świecie. Ale niektórzy dostawcy to kilkaset, a nawet kilka tysięcy (CyberGhost, NordVPN …). W konsekwencji obrzmienia występują rzadziej, dlatego cięcia a priori są mniej regularne.

  Oprócz liczby surowej, mnożenie serwerów pozwala również na mnożenie zastosowań. Dlatego niektóre serwery są dedykowane Pobieranie pliku P2P – legalne, oczywiście – lub widok strumieniowy w serwisach takich jak Netflix.

  Kompatybilność i interfejs VPN

  Ostatni ważny punkt przed wyborem dostawcy VPN: czy jest on kompatybilny z twoimi urządzeniami? W większości przypadków najbardziej znane sieci VPN są rozpowszechnione na tradycyjnych platformach stacjonarnych i mobilnych: Android, iOS, Windows 10, MacOS. Z drugiej strony, jeśli chcesz korzystać z VPN w dystrybucji GNU / Linux, konkretnego routera, SmartTV lub Android TV, znalezienie innego VPN jest innym zadaniem.

  Kolejny punkt do sprawdzenia: dostępność aplikacja mobilna. Najpoważniejsi dostawcy zazwyczaj mają regularną aktualizację dla Androida i iOS. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał wsadzić ręce w szlam i wprowadzić parametry do swojego cennego smartfona. Nic skomplikowanego, ale tego rodzaju manipulacje mogą szybko zająć dużo czasu, jeśli musisz skonfigurować kilka urządzeń.

  Poza tym zalecamy również sprawdzenie, czy Twoja przyszła sieć VPN obsługuje jednocześnie wiele komputerów. Większość dostawców chroni pięć lub sześć urządzeń z tym samym kontem. Poza tym będziesz musiał zapłacić dodatkową sumę. Należy również pamiętać, że niektórzy dostawcy oferują również możliwość zainstalowania sieci VPN na routerze w celu ochrony wszystkich urządzeń podłączonych do sieci.

  🛠 Jak skonfigurować VPN?

  Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak poprawnie skonfigurować sieć VPN

  Pomiędzy rozprzestrzenianiem się naruszeń prywatności, nadużyciami nadużyć GAFAM – Google, Amazon, Facebook, Apple, Microsoft! żeby wymienić tylko kilka … – ciągły wzrost cyberataków, systematyczne śledzenie agencji reklamowych i stron internetowych, a nawet zwiększony nadzór rządów, zachowanie anonimowości w Internecie staje się niemal niezbędne …