NordVPN wdraża protokół NordLynx i obiecuje VPN …

Ostatni protokół VPN o nazwie WireGuard, lżejszy i szybszy niż jego poprzednicy, zostanie zintegrowany z narzędziami NordVPN. Najpierw jednak dostawca musiał dodać system poufności. Zestaw jest teraz gotowy do wdrożenia i nosi nazwę NordLynx.

W naszym teście rozwiązania NordVPN podkreśliliśmy dobrą wydajność narzędzia, szczególnie pod względem szybkości. Ta nieruchomość powinna w najbliższych dniach znacznie się poprawić.

Z protokołu WireGuard

Rzeczywiście wydawca ogłosił nadejście nowej technologii w swoim narzędziu. Nazywany NordLynx, jest oparty na otwartym protokole VPN WireGuard. Ma to być bardziej bezpieczne, dzięki zoptymalizowanemu szyfrowaniu, lżejsze, z bardziej syntetycznym kodem i szybsze.

Ale na obecnym etapie korzystanie z WireGuard może powodować problemy z poufnością. Rzeczywiście protokół nie pozwala na przypisanie dynamicznego adresu IP użytkownikowi, dlatego dane tego ostatniego muszą być przechowywane na serwerze. Co nie jest tak naprawdę idealne do zabezpieczenia przeglądania Internetu za pomocą VPN.

Przed wdrożeniem NordVPN musiał zatem opracować dodatkową warstwę, aby zagwarantować anonimowość użytkowników. W ten sposób dodano podwójny system translacji adresów sieciowych (NAT), który zachowuje poufność swoich klientów. Jest to zatem połączenie dwóch technologii, które noszą nazwę NordLynx.

Znacząco poprawiona prędkość

Konieczne było jednak dopilnowanie, aby system anonimizacji nie spowodował znacznego spowolnienia. NordVPN przeprowadził zatem ponad 250 000 testów swojej nowej technologii. Wyniki były przekonujące dzięki „ trzy razy większa prędkość w porównaniu do innych protokołów Używany w przemyśle, takim jak OpenVPN lub IPSec.

Dlatego firma rozpoczęła wdrażanie NordLynx w swoim rozwiązaniu, które powinno być w pełni skuteczne do końca tygodnia. I według Daniela Markusona, eksperta w zakresie cyfrowej poufności w firmie, „ NordVPN jest pierwszym dostawcą VPN, który zastosował protokół WireGuard dla każdej ze swoich aplikacji

Aby skorzystać z nowej technologii, użytkownicy muszą zaktualizować swoje narzędzie i wybrać NordLynx w ustawieniach. Ale NordVPN nie wyklucza, że ​​wkrótce stanie się nowym domyślnym protokołem zamiast OpenVPN.

Źródło: informacja prasowa