Netflix, znany VPNom i innym serwerom proxy w celu uzyskania dostępu …

Czy oferta Netflix we Francji jest nadal zbyt zwięzła? Nie ma problemu szczególnie dla osób posiadających VPN, które umożliwiają im dostęp do katalogu w USA. Ale już nie długo wierzyć TorrentFreak, Netflix już zacząłby blokować VPN i proxy.

netflix_bans_vpn_proxy

Pomarańczowy to nowy czarny, Marco Polo, Domek z kart, tyle serii ma zostać zapisanych na Netflix i dostępnych w katalogu. Tak ale Bez względu na to, czy jesteś we Francji, czy w Stanach Zjednoczonych, nie będziesz mieć prawa do tej samej serii, pór roku, filmów, ofert. We Francji spowodowało to następującą aberrację: Netflix nie może nadawać własnej serii z udziałem Franka Underwooda (Domek z kart), ponieważ sprzedał wyłączne prawa do transmisji dla Canal +.

W rzeczywistości, kiedy przybył do Francji, wiele osób było rozczarowanych oferowanym skromnym katalogiem. Niektórzy znaleźli odpowiedź za pomocą proxy lub VPN. Rzeczywiście, niektórzy doświadczeni użytkownicy Internetu zauważyli, że dzięki amerykańskiemu adresowi IP można było uzyskać dostęp do imponującego amerykańskiego katalogu, w tym francuskich napisów.

Ale według TorrentFreak Netflix nie usłyszałby tego w ten sposób i już zacząłby blokować dostęp do swoich zagranicznych katalogów przez VPN i proxy. Informacje jednak odrzucone przez firmę.

Sporny jest owoc negocjacji z posiadaczami praw, którzy nałożyli na swoje dzieła wyłączności geograficzne – nielegalne w UE -. Rzeczywiście, Netflix negocjuje prawa do transmisji dla kraju pracy według kraju.

Netflix UK
Netflix UK

Od połowy grudnia wielu użytkowników Internetu korzystających z usług takich jak TorGuard, Unblock-US lub Unotelly zauważyło, że ich dostęp został zablokowany. Czasami wystarczy prosta zmiana VPN, gdy inni po prostu nie mogą już korzystać z usługi VOD.
Na przykład w przypadku aplikacji Netflix na Androida nie można używać serwera DNS innego niż Google, a aplikacja zabrania korzystania z Netflix z kraju innego niż jego własny.

Ponadto przecieki Sony Pictures zaprezentowało projekt umowy licencyjnej między dwiema firmami, w której Netflix jest zmuszony do korzystania z usługi geolokalizacji, aby zapewnić nieużywanie VPN lub proxy, a tym samym „sprawdzić, czy zarejestrowany użytkownik ma dobrą lokalizację na terytorium ”.
Netflix odmawia potwierdzenia takich metod blokowania, chociaż okazują się one dość powszechne, ponieważ Hulu już wcześniej tego doświadczyła. Założymy się, że środki te wzrosną lub przynajmniej będą kontynuowane, Netflix jest nadal pod presją posiadaczy praw.