Najnowsza wersja przeglądarki Opera zawiera VPN …

„Stabilna” przeglądarka Opery obsługuje teraz narzędzie VPN. Jest bezpłatny, nieograniczony, a nawet powraca z nowymi funkcjami.

obraz opery
obraz opery

Po wprowadzeniu w kwietniu w wersji beta narzędzie VPN wreszcie pojawia się w przeglądarce Opera w wersji 40. Zapewnia nieograniczone bezpłatne przeglądanie w bezpieczny sposób. Oznacza to, że nie będzie limitu ograniczającego ilość przesyłanych danych, jak w niektórych darmowych sieciach VPN. Użytkownicy Internetu nie muszą tworzyć konta, aby z niego korzystać.

VPN, opracowany przez SurfEasy, spółkę zależną Opery, obejmuje tylko połączenia związane z przeglądarką. Oznacza to, że nie wpłynie to na inne przepływy danych przechodzące przez komputer (gra online, oprogramowanie wymagające połączenia z Internetem itp.)

Niewielkie zmiany

Ta nowa wersja Opery wprowadza kilka nowych funkcji do narzędzia VPN, które jest już obecne w wersji „deweloperskiej”. Użytkownicy będą mogli teraz lokalizować swoje adresy IP w Holandii i Singapurze. Początkowo na liście znajdowały się tylko Niemcy, Stany Zjednoczone i Kanada. Firma obiecuje dodać nowe lokalizacje w przyszłości.

Dla przypomnienia VPN (dla Wirtualna sieć prywatna) to narzędzie, które umożliwia anonimowe przeglądanie Internetu (istnieją nie tylko złe powody). Służy również do lokalizacji swojego adresu IP w innym regionie (stąd różne kraje oferowane na liście narzędzi Opera VPN). Pozwala to na przykład francuskim uzależnionym od Netflix udawać, że są w Stanach Zjednoczonych, kiedy chcą spojrzeć na amerykański katalog gigantycznego VoD.