Najlepsza sieć VPN: porównanie zatwierdzonego oprogramowania w 2020 r

Od prawie 2 lat coraz częściej słyszymy o VPNach, wirtualnej sieci prywatnej (a nawet wirtualnych sieciach prywatnych). Te narzędzia komputerowe lub oprogramowanie stają się coraz bardziej popularne, czy to przez telewizję (z licznymi reklamami), na Youtube i na wielu stronach internetowych.

Przetestowaliśmy kilka i podzielimy się z Wami naszymi ranking 5 najlepszych dostawców i najlepszej sieci VPN na 2020 rok. Wszystkie zostały zatwierdzone przez naszych ekspertów do głównych zastosowań, takich jak poufność danych, przesyłanie strumieniowe, pobieranie, a nawet obchodzenie cenzury.

Zanim zobaczymy razem naszą piątkę naszych ulubionych VPN, zobaczmy jej definicję, aby wszyscy zrozumieli, co to jest.

VPN: definicja i objaśnienia

Chociaż wszędzie słyszymy o VPN, wciąż wiele osób nie rozumie, co to jest. Postaramy się wyjaśnić ci tak prosto, jak to możliwe, zobaczysz, że nie jest to bardzo skomplikowane.

Najlepsza sieć VPN

© Pixabay – Danny144

Co to jest VPN? Definicja

VPN oznacza „Virtual Private Network” w języku angielskim. Przekłada się to bardzo prosto na wirtualną sieć prywatną w języku francuskim. Jak sama nazwa wskazuje, istnieje zatem bardzo bliskie połączenie z twoją siecią.

Do tego czasu wyobrażamy sobie, że już cię to nie oświeca. To oprogramowanie (lub aplikacja, jeśli jest zainstalowane na smartfonie lub tablecie z systemem iOS / Android), które instaluje się jak każde inne oprogramowanie. Po zainstalowaniu oprogramowania na urządzeniu wystarczy otworzyć i uruchomić, aby móc korzystać z wielu jego zalet.

Celem tego narzędzia jest stworzenie bezpiecznego połączenia między tobą a Internetem. Odbywa się to poprzez szyfrowanie danych przy użyciu różnych protokołów (OpenVPN, L2TP, IPSEC, IKEv2, PPTP itp.), Które używają 256-bitowego klucza szyfrowania AES. Do tego dochodzi przypisanie nowego adresu IP, który odpowiada adresowi serwera, z którym się łączysz. Nie panikuj. Nie musisz rozumieć szczegółów technicznych, aby zrozumieć definicję VPN i właściwie z niej korzystać.

Po prostu zrozum jedną rzecz: 256-bitowy klucz szyfrowania AES jest używany przez wojsko do szyfrowania jego danych. Możesz więc mieć pewność, że jego niezawodność została udowodniona za każdym razem. Haker 2 ^ 256 próbuje z powodzeniem złamać kod szyfrujący.

Do czego służy VPN?

Sieci VPN zostały pierwotnie zaprojektowane, aby umożliwić pracownikom zdalny dostęp do ich sieci firmowej. Umożliwiło to nie tylko pracę zdalną, ale przede wszystkim w całkowicie bezpieczny sposób.

W 2020 r. Korzystanie z sieci VPN bardzo się zmieniło i są one teraz wykorzystywane do innych, bardziej różnorodnych celów. Myślimy w szczególności o obchodzeniu cenzury, anonimowym przeglądaniu, dostępie do treści ograniczonych geograficznie lub pobieraniu torrentów w P2P.

Dlatego prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować wirtualnej sieci prywatnej, jest bardzo wysokie. Wrócimy do przypadków użycia w dalszej części tego artykułu.

Ranking: najlepsza sieć VPN w 2020 r

Teraz, gdy definicja VPN jest bardziej przejrzysta i wiesz, o co w tym wszystkim chodzi, nadszedł czas, aby przedstawić nasz wybór 5 najlepszych sieci VPN na 2020 r. Porównaliśmy je z dziesiątkami innych dostawców na wiele kryteriów (bezpieczeństwo, szybkość, łatwość użycia, obsługa klienta itp.) i to one uzyskały najlepsze wyniki.


1. ExpressVPN

Dzięki doskonałej prędkości, niezrównanemu poziomowi bezpieczeństwa (skontrolowanemu i zatwierdzonemu przez PwC), obsłudze klienta zawsze dostępnej, wielu kompatybilnym urządzeniom i niezliczonym funkcjom, ExpressVPN jest najlepszym francuskim VPN w naszym porównaniu.

Jest często przedstawiany jako ulubiona wirtualna sieć prywatna dla użytkowników i słusznie. Ze wszystkich testowanych przez nas dostawców żaden nie był w stanie zapewnić takiej wydajności i stabilności. Tutaj znajdziesz naszą recenzję ExpressVPN.

Odwiedź ExpressVPN

Kto powinien wybrać ExpressVPN?

ExpressVPN to przede wszystkim proste i wydajne oprogramowanie. Niezależnie od tego, czy są to aplikacje na komputery stacjonarne (Mac OS, Windows), smartfony (iPhone, Samsung,…), tablety (iPad,…), a nawet konsole do gier (PS4, Xbox), a nawet Apple TV lub SmartTV, wszystko zostało wykonane w prostocie.

Każdy, nawet bardzo niewygodny z komputerami, może z łatwością korzystać z ExpressVPN. Jest to z pewnością jego największa siła i dlatego umieściliśmy ją na szczycie naszego rankingu najlepszych sieci VPN.

Mocne strony ExpressVPN

Koniem, na którym ExpressVPN gra bardzo dużo w swoich kampaniach reklamowych, jest jego szybkość. Oczywiście wszyscy dostawcy VPN twierdzą, że oferują najlepszą prędkość! Chcieliśmy to zweryfikować i musimy przyznać, że dotrzymali obietnic.

Rzeczywiście, ExpressVPN jest rzeczywiście najszybszy, który przetestowaliśmy i zasługuje na pierwsze miejsce w naszym porównaniu. Jego ping pozostaje doskonały, to samo dotyczy szybkości pobierania i wysyłania. Jeśli przetestujesz różne usługi VPN, szybko zrozumiesz znaczenie wyboru szybkiego dostawcy. Bez wątpienia szybkość ExpressVPN jest głównym powodem, dla którego warto go kupić.

Drugą wielką siłą ExpressVPN, która pozycjonuje go jako naszą ulubioną, jest poziom bezpieczeństwa. Oczekujemy, że taka usługa będzie całkowicie niezawodna i taka jest w tym przypadku. Dowodząc swojej wiarygodności, skontrolował swoją politykę prowadzenia dzienników przez PwC, który jest punktem odniesienia w audycie. Nie ujawniono żadnych przeszkód. Możemy również wskazać na całkowity brak skarg do dostawcy w ciągu ostatnich 10 lat. Tego samego nie można powiedzieć o innych konkurentach, którzy twierdzili, że nie prowadzą dziennika …

Jeśli naszym zdaniem ExpressVPN jest najlepszą wirtualną siecią prywatną, to również ze względu na jej zdolność do skutecznego odblokowywania usług przesyłania strumieniowego. Myślimy w szczególności o Netflix, Hulu, francuskich kanałach i wielu innych.

Lista mocnych stron ExpressVPN jest wciąż bardzo długa, ale nadal chcemy rozwodzić się nad pewną specyfiką. Oferuje funkcję Split Tunneling, która pozwala przepuszczać część ruchu przez tunel, a resztę poza tunelem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli na przykład oglądasz telewizję na komputerze i pobierasz w tym samym czasie. Będziesz mógł przepuszczać ruch P2P przez VPN i pozostawiać resztę ruchu na zewnątrz.

Urządzenia ExpressVPN

© ExpressVPN

Słabości ExpressVPN

Nikt nie jest doskonały i chociaż ExpressVPN jest najlepszą premium i nieograniczoną siecią VPN w 2020 roku, wciąż ma pewne małe słabości, które chcieliśmy podkreślić.

Po pierwsze, można podejrzewać, jego cena. Jako dostawca premium wyróżnia się na tle konkurencji nieco wyższymi cenami. Rzeczywiście, będziesz musiał zapłacić trochę więcej niż 6 € miesięcznie (w ramach rocznej subskrypcji bez zobowiązań), aby uzyskać usługi. Jest to cena do zapłaty, jeśli chcesz otoczyć się najlepszą siecią VPN na rynku.

Zauważ jednak, że chociaż ta cena może wydawać się imponująca w porównaniu z CyberGhost lub NordVPN, jeśli porównamy na równych warunkach z ich ofertami na 1 rok (a nie ofertami na 3 lata), czasami jest to w rzeczywistości tańsze.

Odwiedź ExpressVPN

Drugą słabością ExpressVPN, którą możemy podkreślić, jest jej stosunkowo ograniczona liczba jednoczesnych połączeń. Rzeczywiście, możesz używać ExpressVPN tylko na 5 urządzeniach jednocześnie. Ponownie należy pamiętać, że jest to do jednoczesnego użytku, a nie do maksymalnej instalacji. Możesz, jeśli chcesz, skonfigurować swoją wirtualną sieć prywatną na 100 różnych urządzeniach. Jednocześnie można używać tylko 5.

W końcu, jak widać, te niewielkie słabości w żaden sposób nie szkodzą licznym cechom dostawcy. Jeśli chcesz mieć najlepszą sieć VPN, wybierz tę.


2. CyberGhost

CyberGhost dokonał imponującego skoku w ostatnich latach na rynku wirtualnych sieci prywatnych. Rzeczywiście, jeszcze 4 lata temu był prawie nieobecny i obecnie należy do najlepszych dostawców VPN na rynku.

Odwiedź CyberGhost

Kto powinien wybrać CyberGhost?

Podobnie jak ExpressVPN, CyberGhost jest niezwykle łatwym w użyciu dostawcą. Jego interfejs jest nieco bardziej kompletny (szczególnie na komputerach Mac i Windows), ale wszystko pozostaje bardzo intuicyjne. Podobnie jak inni dostawcy w naszym porównaniu VPN, oferuje bardzo prosty wybór serwera, z którym można się połączyć.

Oprócz tego, że jest bardzo prosty w obsłudze i dlatego nadaje się dla większości początkujących, CyberGhost jest bardzo tani. Za mniej niż 3 euro miesięcznie możesz subskrybować jego usługi. Jest zatem idealny dla osób poszukujących łatwego w użyciu i niedrogiego VPN. Z tego powodu jest zdecydowanie naszym ulubionym.

Mocne strony CyberGhost

Przejrzymy teraz 4 główne zalety CyberGhost, co uzasadnia jego bardzo dobrą pozycję w naszym porównaniu najlepszych sieci VPN dla Francji w 2020 roku. Możesz również znaleźć naszą opinię na temat CyberGhost ze wszystkimi szczegółami tutaj.

Przede wszystkim musimy podkreślić jego doskonały stosunek jakości do ceny. Jest to bardzo wyraźnie główny powód, dla którego użytkownicy to wybierają. Chociaż nie jest tak szybki jak ExpressVPN, oferuje bardzo dobry kompromis między niską ceną a wydajnością.

Drugą świetną jakością CyberGhost jest fakt, że pozwala on używać do 7 urządzeń jednocześnie. Jest to bardzo znaczące, zwłaszcza przy stałym wzroście liczby urządzeń na osobę (tablet (y), smartfony (y), komputer (y). Uwaga: tutaj mówimy o jednoczesnej instalacji. Dlatego nie będzie można nie używać tego samego konta na więcej niż 7 urządzeniach jednocześnie.

Jeśli użytkownicy tak bardzo kochają CyberGhost, dzieje się tak również dlatego, że oferuje szeroki zakres bardzo interesujących funkcji, takich jak blokowanie reklam, blokowanie śledzenia za pomocą plików cookie, kompresja danych (przydatna do zużywania mniejszej ilości danych na smartfonie) lub wciąż automatyczne przekierowanie w https, aby zawsze mieć bezpieczną wersję strony.

Wreszcie trzecią wielką siłą CyberGhost, która uzasadnia jego klasyfikację w naszym porównaniu VPN, jest bardzo dobre działanie dla wszystkich aplikacji do przesyłania strumieniowego dzięki ogromnej sieci. Obecnie jest to usługa oferująca największą sieć z ponad 7000 zoptymalizowanych serwerów w 90 krajach na całym świecie. Nie znajdziesz jednego dostawcy oferującego większą sieć pod względem liczby serwerów. Dlatego będzie działał bardzo dobrze dla Netflix i innych platform streamingowych.

Aplikacja CyberGhost

CyberGhost © screenshot Wyciskacz do cytryny

Słabości CyberGhost

Gdybyśmy krytykowali coś wobec tego dostawcy, byłoby to niedziałaniem w niektórych krajach. W takim przypadku nie będzie można go używać w Chinach ani w Turcji (w momencie pisania tego artykułu). Dlatego nie będziemy w stanie umieścić go na najwyższym stopniu naszego podium najlepszej sieci VPN, dopóki nie będzie działać we wszystkich krajach.

Odwiedź CyberGhost

Ponadto, czasami używamy pewnych problemów ze stabilnością. Czasami się rozłącza, a Kill Switch następnie blokuje nasze połączenie internetowe. Może to być dość denerwujące i chcielibyśmy, aby to poprawili.


3. NordVPN

Kto z połączeniem internetowym nie słyszał o NordVPN w 2020 roku? O tym dostawcy VPN nieustannie mówi się w telewizji lub na Youtube dzięki dziesiątkom reklam i partnerstw z wpływowymi. Czy naprawdę zasługuje na cały hałas wokół siebie? Odpowiedź brzmi: tak! Właśnie dlatego znajduje się w naszej trójce najlepszych dostawców VPN!

Odwiedź NordVPN

Kto powinien wybrać NordVPN?

NordVPN to łatwa w użyciu, wielofunkcyjna opcja w przystępnej cenie. Oferuje jednak bardzo zaawansowane opcje zabezpieczeń, zwłaszcza dzięki podwójnej sieci VPN. To sprawia, że ​​jest bardzo interesujący dla osób, które potrzebują zwiększonej anonimowości. Jednak nie będzie odpowiedni dla osób, które chcą streamować, ponieważ jego prędkość może czasami być dość rozczarowująca. Tutaj znajdziesz naszą recenzję NordVPN.

Mocne strony NordVPN

NordVPN ma wiele zalet i wyraźnie znajduje się wśród naszych ulubionych po testach, które przeprowadziliśmy. Zobaczymy teraz jego główne atuty, które pchnęły go do trzeciego kroku naszego porównania najlepszych sieci VPN w 2020 roku.

Jak zauważyliśmy powyżej, pierwszym powodem, dla którego możesz zdecydować się na zakup NordVPN, jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Chociaż na jednym z ich serwerów była niewielka wada, zapewniają one bardzo dobrą obsługę i sprawią, że będziesz naprawdę anonimowy w Internecie. Jeśli szukasz maksymalnej prywatności, możemy Ci doradzić tylko dzięki funkcji Double VPN. Twoje dane zostaną następnie dwukrotnie zaszyfrowane przez dwa różne serwery. Uwaga, jeśli korzystasz z tej funkcji, spodziewaj się znacznej utraty prędkości.

Bardzo duża sieć jest również jedną z jego mocnych stron. Podobnie jak ExpressVPN i CyberGhost, które są powyżej tego w naszym porównaniu VPN, NordVPN ma tysiące serwerów (w tym przypadku ponad 5000), które oferują bardzo szeroki wybór połączenia i zmiany adresu IP.

Wreszcie, jego długoterminowe subskrypcje oferują również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jest to jedna z naszych ulubionych w naszym porównaniu najtańszych ofert z miesięcznym kosztem nieco ponad 3 USD. Jeśli szukasz taniego i wysokiej jakości dostawcy, NordVPN jest bardzo dobrym wyborem.

Aplikacja NordVPN

Zrzut ekranu NordVPN © Presse-Citron

Słabości NordVPN

Jeśli zajmuje tylko trzecie miejsce w naszym rankingu najlepszych wirtualnych sieci prywatnych, to dlatego, że ma pewne małe słabości.

Pierwszy dotyczy bardzo wyraźnie jego prędkości. Rzeczywiście, nie jest to zdecydowanie najszybszy dostawca na rynku. Czasami występują znaczne spowolnienia, szczególnie jeśli łączysz się z odległymi serwerami. Na przykład, jeśli chcesz połączyć się ze Stanami Zjednoczonymi, aby oglądać Netflix US, możesz doświadczyć znacznych strat w przepustowości i przepustowości.

Odwiedź NordVPN

Jego druga słabość polega na jego zablokowaniu w niektórych krajach. Mieliśmy okazję przetestować go w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i nie mogliśmy go wykorzystać. Otrzymaliśmy również raporty, że ma on pewne trudności w Chinach. Dla porównania ExpressVPN działa doskonale w tych dwóch krajach. Nie bez powodu jest to najlepsza sieć VPN …


4. Surfshark

Wypuszczony z ziemi zaledwie 2 lata temu, Surfshark to bez wątpienia najlepsza sieć VPN, która pojawiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiedział, jak czerpać inspirację z najlepszych, aby zaproponować kompletną ofertę, która zaspokoi największą liczbę.

Odwiedź Surfshark

Kto powinien wybrać Surfshark?

Jeśli szukasz bardzo łatwej w użyciu i naprawdę niedrogiej wirtualnej sieci prywatnej, Surfshark z pewnością będzie twoją ulubioną. Rzeczywiście, mimo że jest jeszcze młody, oferuje już bardzo dobrą ofertę na wszystkich poziomach. Dzięki subskrypcji za mniej niż 2 € miesięcznie będzie idealny dla mniejszych budżetów bez uszczerbku dla funkcjonalności lub bezpieczeństwa. Tutaj znajdziesz naszą recenzję Surfshark.

Siły Surfsharka

Jeśli Surfshark udało się tak szybko zdobyć udział w rynku, to dlatego, że był wyjątkowo agresywny w zakresie cen. I nie bez powodu, dzięki dwuletniej subskrypcji otrzymasz miesięcznie mniej niż 2 €, cena nie może być bardziej atrakcyjna, szczególnie biorąc pod uwagę wiele zalet dostawcy.

Drugą niezaprzeczalną cechą tego dostawcy naszego porównania VPN jest to, że pozwala on korzystać z aplikacji na nieograniczonej liczbie urządzeń. Koniec z liczeniem, dzięki Surfshark wszystko jest nieograniczone! Będziesz mógł chronić wszystkie urządzenia swojej rodziny, aby każdy mógł skorzystać z tej bardzo dobrej wirtualnej sieci prywatnej.

W młodości i z perspektywy czasu Surfshark uważnie obserwuje swoich konkurentów, aby zaoferować wyróżniającą się ofertę. Oprócz tego, że jest bardzo dobrym dostawcą, oferuje różne niezwykle interesujące funkcje, takie jak Multi-Hop (podwójne VPN), ale także „Cleanweb”, który pozwala pozbyć się natrętnych reklam, a nawet Whitelister (Split Tunneling w ExpressVPN) co pozwala zdecydować, który ruch przechodzi, czy nie, przez zaszyfrowany tunel.

Możemy również przytoczyć tryb kamuflażu (aby nawet twój dostawca usług internetowych nie widział, że korzystasz z VPN) lub tryb bez granicy, aby ominąć całą cenzurę.

Krótko mówiąc, bardzo ciekawe i oryginalne funkcje, które obiecują bardzo świetlaną przyszłość!

Aplikacja Surfshark

Zrzut ekranu Surfshark © Lemon Squeezer

Słabe strony Surfshark

Pomimo bardzo niskich cen i wielu funkcji, Surfshark nie jest jeszcze na równi z dostawcami obecnymi w naszych 3 najlepszych sieciach VPN.

I nie bez powodu ma pewne słabości, szczególnie w trzech punktach.

Pierwszy to prędkość. Jest to bezpośrednio powiązane z jego wciąż dość ograniczoną siecią (mniej niż 1000 serwerów), co regularnie prowadzi do przeciążeń. Im więcej osób jest na serwerach, tym bardziej są nasyceni. Dlatego prędkość nie jest optymalna.

Odwiedź Surfshark

Druga krytyka, jaką możemy na nią postawić, jest bezpośrednio związana z jego młodością. Mając zaledwie 2 lata służby, nie ma doświadczenia konkurentów i z czasem nie jest w stanie przekonać się o jego niezawodności. Wielu użytkownikom trudno jest mu zaufać, ponieważ z czasem nie miał okazji się wykazać. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że od momentu jego powstania nie zgłoszono żadnego incydentu.

Wreszcie zasięg w tym kraju jest nadal dość ograniczony w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami. Skorzystałby na zaproponowaniu nieco więcej krajów, gdyby chciał kiedyś zostać najlepszą siecią VPN na rynku.


5. ProtonVPN

Na 5 miejscu w tym rankingu znajduje się szwajcarski dostawca VPN ProtonVPN, który pojawia się również w naszym porównaniu VPN dzięki bardzo wysokiej jakości swoich usług. Należy podkreślić, że mówimy tutaj o jego ofercie premium i nieograniczonej ofercie. ProtonVPN oferuje również bardzo ograniczoną bezpłatną ofertę VPN, której nie oceniliśmy w tym rankingu.

Odwiedź ProtonVPN

Kto powinien wybrać ProtonVPN?

ProtonVPN oferuje bardzo wysoką ofertę. Przez premię rozumiemy, że jej ceny są dość wysokie. Dlatego jest skierowany do bardziej kompetentnej publiczności, która już wie, w co się pakuje. Jeśli jesteś nowy w świecie wirtualnych sieci prywatnych i nawet nie wiedziałeś, co to było przed wejściem na tę stronę, to nie jest dla ciebie VPN.

Z drugiej strony, jeśli szukasz doskonałej wydajności w połączeniu z doskonałym poziomem bezpieczeństwa ORAZ jesteś gotowy zapłacić cenę, w tym przypadku może okazać się bardzo dobrym wyborem i może być najlepszą VPN dla Ciebie.

Mocne strony ProtonVPN

Kiedy widzimy ceny oferowane przez ProtonVPN, szybko zadajemy sobie pytanie: czy to naprawdę uzasadnione? Naszym zdaniem odpowiedź brzmi TAK! Rzeczywiście, ten szwajcarski dostawca VPN nie jest skierowany do milionów użytkowników, jak robią to niektórzy konkurenci. Tutaj nacisk kładziony jest na jakość, aby zapewnić każdemu użytkownikowi doskonałe wrażenia.

W tym celu dostawca nie wynajmuje serwerów, ale ma własną sieć. Zapewnia to zarówno lepszą kontrolę, jak i gwarancję dodatkowego bezpieczeństwa dla użytkowników. Oczywiście oznacza to, że są w stanie kontrolować prędkości przepływu i to naprawdę pokazuje. I nie bez powodu prędkości z ofertami premium i płatnymi ProtonVPN są doskonałe, a nawet idą tak daleko, jak te z ExpressVPN, a nawet je przekraczają.

Chociaż nie jest to najlepsza sieć VPN w naszym porównaniu, chcemy również podkreślić jej serwery TOR, które oferują maksymalną anonimowość i które będą idealnie pasować do osób wymagających większej poufności. Opcja Bezpiecznego rdzenia umożliwia przekazywanie ruchu internetowego przez różne serwery, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Na koniec, wśród jego mocnych stron, podkreślimy również jego bardzo dobrą aplikację na wszystkich kompatybilnych urządzeniach (komputerach, tabletach i urządzeniach mobilnych). Wszystko jest doskonale przetłumaczone na francuski (w przeciwieństwie do ich strony internetowej), a wiedza o tym, ile serwerów jest załadowane, jest prawdziwą zaletą. Jest to z pewnością jedna z naszych ulubionych sieci VPN pod względem piękna i ergonomii interfejsu użytkownika.

ProtonVPN Darmowy Mac VPN

© Wyciskacz do cytryny

Słabe strony ProtonVPN

Jeśli jest tylko na 5 pozycji w naszym rankingu najlepszych sieci VPN na 2020 r., Istnieją powody.

Pierwszą jest oczywiście jego cena. Wprawdzie występy są doskonałe, ale będziesz musiał zapłacić co najmniej 8 € miesięcznie za abonament Plus i 24 € miesięcznie (TAK, dobrze przeczytałeś!) Za subskrypcję Visionary. Nie mówimy o subskrypcji podstawowej (już za 4 € / miesiąc), która chroni tylko 2 urządzenia jednocześnie.

Oprócz tej bardzo wysokiej ceny możemy krytykować jej sieć, która pozostaje bardzo ograniczona. Wyjaśnia to (bardzo szanowana) strategia posiadania (i nie wynajmowania) wszystkich serwerów. ProtonVPN jest zatem obecny tylko w 45 krajach z nieco ponad 700 serwerami. Jeśli porównasz to z jego konkurentami, możesz być rozczarowany.

Odwiedź ProtonVPN

Wreszcie trzecim rozczarowującym elementem ProtonVPN była obsługa klienta. Chociaż 4 dostawców, którzy zajmują pierwsze 4 kroki naszego porównania VPN, oferuje wsparcie klienta 24/7/365 za pośrednictwem czatu online, jest to dalekie od przypadku. Dzięki ProtonVPN dostępny jest tylko adres e-mail i czasami możesz poczekać 24 godziny na odpowiedź. Zmienia się od kilku sekund oczekiwania na ExpressVPN lub CyberGhost.

Z tych wszystkich powodów ProtonVPN jest wciąż wystarczająco daleko (naszym zdaniem), aby stać się najlepszą siecią VPN na rynku i uwieść serca „amatorskich” użytkowników.

Główne zastosowania VPN

Być może zanim wybierzesz VPN, chcesz dowiedzieć się więcej o możliwych zastosowaniach. To wszystko normalne i dlatego podamy kilka powodów, dla których powinieneś korzystać z VPN bez zbędnych ceregieli.

Pierwszy to oczywiście bezpieczeństwo, ponieważ VPN nie tylko szyfruje twoje dane, ale także daje ci nowy adres IP do anonimowego przeglądania.

Drugim jest ominięcie ograniczeń geograficznych, szczególnie jeśli chodzi o oglądanie kanałów, które nie są dostępne w twoim kraju. Korzystając z VPN, praktycznie zmienisz swoją lokalizację i będziesz mieć dostęp do dowolnej treści ograniczonej geograficznie.

Trzecim powodem, dla którego warto korzystać z VPN, jest odblokowanie zablokowanych witryn w niektórych sieciach. Na przykład, jeśli utknąłeś w pracy, w hotelu, na lotnisku itp. Tutaj VPN, szyfrując dane, zablokuje dostęp do każdej zablokowanej strony.

Jeśli wszystkie te powody nie wystarczą, aby Cię przekonać, powinieneś również wiedzieć, że VPN chroni Cię przed pobraniem torrentów P2P. Znów żaden haker nie może się z tobą skontaktować, ponieważ wyświetlany adres IP nie jest twój, ale twojego dostawcy.

To narzędzie pozwoli Ci również poprawić jakość gry. Niezależnie od tego, czy używasz komputera, PlayStation czy nawet Xboxa, VPN może ulepszyć Twój PING i chronić Cię przed atakami DDoS.

Wreszcie, ostatnim powodem, dla którego powinieneś korzystać z VPN, jest to, że czasami możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na biletach lotniczych lub rezerwacjach hotelowych.

Którą VPN wybrać w zależności od potrzeb?

Nie wszyscy szukają tego samego. W rzeczywistości, chociaż przedstawiliśmy nasz ranking najlepszych premium i nieograniczonej liczby francuskich sieci VPN na górze, przydatne może być zawężenie wyboru.

Która sieć VPN jest dla Ciebie odpowiednia? Który spełnia twoje konkretne potrzeby? Pomożemy Ci wybrać w poniższej sekcji!

Zabezpiecz swoje dane

Bezpieczeństwo danych to podstawowy przypadek użycia sieci VPN. Jak wyjaśniliśmy ci na początku z definicją VPN, to oprogramowanie umożliwia szyfrowanie danych bez wiedzy technicznej. Wystarczy nacisnąć przycisk i wszystko odbywa się całkowicie automatycznie.

Ludzie, którzy często korzystają z publicznej sieci Wi-Fi, powinni wszyscy szyfrować swoje dane, aby uniemożliwić osobom o złych zamiarach kradzież wysoce poufnych informacji.

Do wszystkiego, co dotyczy bezpieczeństwa danych, możemy oczywiście polecić ExpressVPN, ale także NordVPN lub ProtonVPN, które zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie mają funkcję Kill Switch i nie przechowują żadnych dzienników. Pamiętaj, że znajdują się one odpowiednio na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Panamie i Szwajcarii, w 3 krajach, w których dane nie będą przechowywane.

Omiń cenzurę

Jeśli zastanawiasz się, którą VPN wybrać, aby ominąć cenzurę, najlepszym kandydatem będzie oczywiście dostawca, który działa we wszystkich krajach świata, nawet najbardziej cenzurowanych.

W związku z tym mamy kandydata, który naprawdę wyróżnia się z tłumu i jest nim ExpressVPN. Rzeczywiście, jest to jedyna VPN w naszym porównaniu, która działa bez przeszkód we wszystkich krajach świata, nawet w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a nawet w Rosji.

Dzięki ciągłym aktualizacjom stale udaje się ominąć nowe blokady wprowadzone przez rządy w celu zablokowania użytkowników wirtualnych sieci prywatnych. ExpressVPN jest więc bez wątpienia wirtualną siecią prywatną, którą polecamy osobom podróżującym do krajów wysoce cenzurowanych i chcącym obejść tam cenzurę.

Do przesyłania strumieniowego

Streaming zainteresuje więcej niż jednego użytkownika. Rzeczywiście, VPN będzie bardzo przydatny w tym przypadku, ponieważ pozwoli odblokować wszystkie platformy blokowane geograficznie. Dzięki najpopularniejszej sieci VPN możesz uzyskać dostęp do amerykańskich treści z serwisu Netflix, gdy jesteś poza Stanami Zjednoczonymi, lub nadal przeglądać francuską bibliotekę Netflix podczas podróży zagranicznych.

Możesz również oglądać wszystkie bezpłatne zagraniczne kanały telewizyjne lub kontynuować oglądanie TF1, France 2, M6 i wielu innych francuskich kanałów po opuszczeniu Francji.

Więc jaką VPN wybrać, jeśli Twoim celem jest korzystanie z usługi do przesyłania strumieniowego?

Jeszcze raz zalecamy ExpressVPN. I nie bez powodu, dzięki doskonałej prędkości, umożliwia przesyłanie strumieniowe w jakości HD bez obawy o załadowanie. Jeśli spróbujesz zrobić to samo z bezpłatną lub ograniczoną usługą, bardzo szybko zrozumiesz, dlaczego skupiamy się na jej wydajności pod względem szybkości.

Oprócz tego, że jest bardzo szybki, ExpressVPN wydaje się być najlepszą siecią VPN do przesyłania strumieniowego, ponieważ ma serwery w ponad 90 krajach. W ten sposób zaoferuje ci bardzo szeroki wybór krajów, w których możesz się połączyć.

Wreszcie nie jest wykrywany przez najbardziej wybredne platformy przesyłania strumieniowego. Dzieje się tak szczególnie w przypadku Netflix, który blokuje wiele VPN, gdy zostaną zauważone. Dzięki ExpressVPN będziesz w stanie obejść problemy z Proxy Detected lub Streaming Error bez najmniejszego problemu.

Do gier online

Jeśli jesteś graczem, rozumiesz, VPN mogą ci pomóc. Jednocześnie umożliwiają odblokowanie gier niedostępnych w Twoim kraju, dostęp do określonych pomieszczeń gier w określonych lokalizacjach, ale także zmniejszenie ping (w niektórych przypadkach) lub ochronę przed atakami DDoS.

Wybór VPN do grania nie jest łatwy, a najlepszym, jaki zalecamy do tego celu, jest CyberGhost. Rzeczywiście jest to idealny kompromis między dobrą prędkością, bezpieczeństwem, dużym wyborem serwerów i niską ceną. Przy cenie mniejszej niż 3 € miesięcznie będzie pasować większości graczy.

Aby zmienić adres IP

Niektóre osoby chcą po prostu zmienić swój adres IP, szczególnie aby przeglądać anonimowo lub po prostu zlokalizować się w innym kraju. Przyczyny tego mogą być bardzo liczne, a VPN jest idealnym narzędziem do realizacji tej misji.

Le meilleur VPN pour changer d’adresse IP doit bien évidemment disposer de nombreux serveurs, synonyme de nombreuses IP disponibles. Nous pouvons alors grandement vous conseiller CyberGhost (avec ses 7000+ serveurs dans 90 pays) et ExpressVPN (avec ses plus de 3000 serveurs dans 94 pays).

Grâce à eux, vous pourrez changer votre IP un nombre illimité de fois et simuler des localisations dans énormément de pays. Vous savez désormais quel VPN choisir si vous voulez masquer votre IP pour vous en procurer une nouvelle.

Pour le téléchargement

Le téléchargement de torrents en France est très contrôlé et il est, rappelons-le, interdit de télécharger et partager des fichiers torrents en P2P si vous ne disposez pas des droits de propriété intellectuelle.

Le choix d’un VPN pour le téléchargement dépend de différents critères comme :

  • Prędkość
  • La fonctionnalité Kill Switch
  • Aucune limite de transfert de données
  • L’absence de conservation de logs
  • L’acceptation du P2P

Il faut donc trouver un fournisseur qui excelle sur ces 5 points. Le meilleur VPN est, une nouvelle fois, ExpressVPN. Nous ne soulignerons pas une fois de plus ses excellentes performances pour tous ces critères. Il apparaît donc sans surprise comme le candidat idéal.

Pour débloquer des sites bloqués

Sur votre lieu de travail, à l’hôtel, dans votre université, dans un aéroport,…nombreux sont les lieux où vous pouvez vous heurter à des blocages de sites internet. Cela n’est pas lié à la censure à l’échelle d’un État, mais vraiment spécifique à des réseaux qui décident de rendre l’accès à certains sites impossible.

Comment continuer à accéder à ces sites ? Quel VPN choisir pour débloquer tous les sites sans encombre? ExpressVPN, CyberGhost, NordVPN, Surfshark ou ProtonVPN devraient tous aussi bien répondre à ce besoin.

En effet, il suffit pour cela d’avoir un VPN capable de crypter vos données afin d’empêcher au fournisseur d’accès à internet de voir le site auquel vous souhaitez accéder. Une fois vos données cryptées avec le meilleur VPN de notre comparatif, vous n’aurez plus aucun blocage et pourrez enfin librement naviguer sur internet.

Peu importe votre besoin, vous savez désormais quel est le meilleur VPN qui vous permettra d’y répondre.

Questions fréquentes sur les VPN

Vous connaissez désormais les 5 meilleurs VPN du moment grâce à notre comparatif que nous vous avons présentés ci-dessus. Vous savez également quel VPN choisir selon vos besoins. Nous allons désormais passer en revue quelques-unes des questions les plus fréquemment posées.

🔵 Comment installer et utiliser un VPN ?

L'installation d'un VPN se fait très simplement. Sur ordinateur (Mac et Windows) vous devrez télécharger l'application et suivre tout simplement le tutoriel d'installation qui vous prendra au maximum 30 à 60 secondes. Sur smartphone et tablette, rendez-vous simplement dans l'Apple Store (pour iPad/iPhone) ou sur le Google Play Store (Android) pour télécharger et installer votre application.

Les meilleurs fournisseurs de VPN, comme ExpressVPN, proposent également des applications pour Smart TV, Apple TV, PS4, Xbox, Routeur, Linux ou encore des extensions pour Chrome et Firefox. Dans ces cas, les installations peuvent être un peu plus longues.

Pour utiliser votre VPN, rien de plus simple. Identifiez-vous avec votre email ou nom d'utilisateur + mot de passe, puis choisissez un serveur auquel vous connecter. Cliquez sur le bouton de connexion et le tour est joué.

⚪️ Combien d'appareils protéger avec un abonnement ?

Le nombre d'appareils que vous pourrez protéger simultanément avec un abonnement VPN varie selon les fournisseurs. Dans notre comparatif VPN, tous les fournisseurs proposent au minimum 5 connexions simultanées.

Cela signifie que vous pourrez protéger simultanément votre ordinateur, tablette, smartphone, et même partager avec des membres de votre famille ou des amis. Attention, certains fournisseurs parlent du nombre d'installations simultanées quand d'autres parlent du nombre d'utilisations simultanées. Faites donc bien attention à cette nuance.

🔴 Comment bien choisir son protocole VPN ?

Il existe différents protocoles VPNs comme OpenVPN (qui est le plus connu et utilisé), PPTP, L2TP, IPSEC ou encore IKEv2. En général, le protocole utilisé par la plupart des fournisseurs de VPN est OpenVPN. C'est celui offrant le meilleur rapport entre vitesse et sécurité. Cependant, dans certains cas, ou certains pays (Chine), il sera bloqué. Il faudra alors changer pour d'autres protocoles. Le choix du protocole dépend donc en grande partie du réseau sur lequel vous vous trouvez et du rapport vitesse/sécurité que vous recherchez.

Le meilleur VPN offre une option permettant le choix automatique du protocole. Ainsi, vous n'aurez pas à vous poser la question et laisserez le logiciel choisir pour vous. C'est ce que nous vous conseillons !

🔵 Les VPNs sont-ils légaux ?

Les VPNs sont parfaitement légaux en France et il en va de même de leur utilisation. De très nombreuses entreprises les utilisent et vous n'aurez donc aucun problème d'un point de vue légal.

Il en va différemment de quelques rares pays comme la Chine, la Russie ou encore la Turquie où, officiellement, les Virtual Private Networks sont illégaux.

⚪️ Existe-t-il des VPN gratuits ?

Oui, il en existe, mais ce ne seront jamais les meilleurs pour de nombreuses raisons. Avoir un VPN de qualité coûte beaucoup d'argent aux fournisseurs, à la fois pour étendre leur réseau, mais aussi pour assurer un support client de qualité ou encore améliorer les logiciels.

Par conséquent, les offres gratuites sont très grandement déconseillées si vous ne voulez pas avoir de mauvaises surprises. Dites-vous bien que quand c'est gratuit, c'est vous le produit. Bien souvent, les rares fournisseurs de VPN gratuits de qualité proposent des offres payantes pour assurer leur financement. Ils limitent également la bande passante mensuelle, vous bloquant très rapidement. C'est le cas notamment de Windscribe, ProtonVPN ou encore TunnelBear que nous vous présentons dans notre comparatif des meilleurs VPN gratuits.

🔴 Suis-je vraiment en sécurité avec un VPN ?

À condition de choisir le bon, oui, tout à fait ! Des millions de personnes font confiance à des VPNs pour leur navigation sur internet et les meilleurs fournisseurs, comme ExpressVPN, n'ont jamais connu la moindre plainte.

Vous devez cependant faire bien attention que votre Kill Switch soit activé et que le fournisseur que vous avez sélectionné soit sérieux.

Est-il possible d’obtenir un remboursement ?

Il est tout à fait possible d’obtenir un remboursement si vous n’êtes pas satisfait de votre Réseau Privé Virtuel. Les fournisseurs présents dans notre comparatif des meilleurs VPNs de 2020 proposent tous une période satisfait ou remboursé sans la moindre condition. Elle est en général de 30 jours mais peut parfois être supérieure, comme c’est le cas chez CyberGhost, avec 45 jours !

Pourquoi ma vitesse baisse avec un VPN ?

Voir sa vitesse ralentir lorsque le VPN est activé est tout à fait normal. En effet, c’est directement lié au fonctionnement même d’un VPN.

Un Réseau Privé Virtuel va créer un tunnel sécurisé entre vous et un serveur avant d’arriver sur le site que vous souhaitiez visiter. De manière totalement logique, cette étape supplémentaire va ajouter du temps de latence (PING) dans le transfert de données.

C’est là qu’il est essentiel d’utiliser un VPN de qualité, comme ceux présentés dans notre classement ci-dessus, pour minimiser les pertes de vitesse. Même avec le meilleur VPN, vous ne pourrez pas avoir 100% du potentiel de votre connexion.

Dans de très rares cas (limitations par votre FAI) vous pourrez avoir de meilleurs résultats avec le VPN activé que lorsqu’il est désactivé. Cela concerne notamment les débits en upload.

Que faire si mon VPN ne fonctionne pas ?

Il peut arriver que parfois, le VPN ne parvienne pas à se connecter ou rencontre des déconnexions intempestives. Dans tel cas, commencez par essayer de changer de protocole. Si cela ne fonctionne pas, changez de serveur.

Enfin, si le problème n’est toujours pas réglé, contactez le support client de votre fournisseur. Il devrait, en général, vous répondre sous quelques minutes au maximum.

Puis-je utiliser mon VPN pour Netflix ?

Il est tout à fait possible d’utiliser son VPN pour Netflix à condition d’en choisir un qui fonctionne correctement. Tous les fournisseurs de notre comparatif VPN ont été testés et validés pour une utilisation avec Netflix.

Vous n’aurez donc aucun mal à débloquer les catalogues d’autres pays si vous choisissez leurs services.

Qu’est-ce que les logs pour un VPN ?

Les logs, ou journaux de connexions, sont les traces qui sont enregistrées par votre fournisseur lorsque vous activez votre Virtual Private Network.

Il est bien évidemment essentiel de choisir un VPN qui ne conserve aucun log afin d’assurer votre sécurité et votre anonymat.

Comment configurer mon VPN ?

La configuration par défaut est en général la bonne. Dans certains cas, il est nécessaire d’aller manuellement activer le Kill Switch (grandement recommandé). Vous avez aussi la possibilité de changer le protocole par défaut, mais, là encore, ce n’est pas nécessaire.

Dès que votre VPN est installé, il est en général bon pour être utilisé de manière sécurisée.

Sur quel appareil puis-je utiliser un VPN ?

Il est possible d’installer et d’utiliser un VPN sur énormément d’appareils. Nous pouvons notamment citer les smartphones (iPhone, Samsung, Honor, Huawei,…), tablettes, ordinateurs (Mac, Windows, Linux), les consoles de jeux (Playstation, Xbox), les SmartTV, routeurs, Apple TV, Firestick ou même sur les box IPTV.

Un VPN est-il un proxy ?

Non. Un VPN est bien plus qu’un proxy. Ce dernier vous permet uniquement de changer d’adresse IP mais ne crypte en aucun cas vos données. Un VPN est beaucoup plus complet et sécurisant.

Quel est le prix du VPN le moins cher ?

Vous pouvez trouver des VPN pas chers à partir de 1,50€ par mois seulement. Attention cependant à ne pas chercher absolument à trouver le moins cher. En effet, comme nous l’avons déjà souligné, il y a des coûts importants pour offrir un service de qualité. Si certains fournisseurs coûtent 6€ par mois, il y a des raisons qui le justifient.