Malwarebytes uruchamia własną usługę VPN …

Na rynek wchodzi Malwarebytes Corporation, specjalizująca się w bezpieczeństwie komputerów VPN. Dzięki Malwarebytes Privacy ma nadzieję uwieść użytkowników za pomocą dwóch formuł: jednej w niskiej cenie, o klasycznych funkcjonalnościach i jednej droższej, co podkreśla bezpieczeństwo.

Możesz znać Malwarebytes za jego narzędzia bezpieczeństwa, przeciwko ransomware z Malwarebytes Anti-Ransomware, adware z Malwarebytes AdwCleaner lub ogólnie złośliwym oprogramowaniem z Malwarebytes. Wydawca postanowił teraz dodać ciąg do swojego dziobu, uruchamiając usługę VPN.

Dzięki nowemu protokołowi WireGuard

Nazywane Malwarebytes Privacy, rozwiązanie spełnia najpierw standardowe specyfikacje takiego narzędzia. Firma przypomina swoją zasadę w swojej prezentacji: „ Cały ruch przechodzi przez zaszyfrowany tunel do naszych serwerów VPN, a następnie do odwiedzanej witryny. W ten sposób strony widzą tożsamość VPN zamiast twojej „ Jest to metoda, która pozwala w szczególności na ominięcie ograniczeń geograficznych nałożonych przez niektóre platformy, w szczególności SVoD.

Ponadto usługa zamierza się wyróżniać, w pełni szanując prywatność swoich użytkowników, na przykład nie przechowując żadnych danych dotyczących ich działalności online. Ponadto od momentu uruchomienia Malwarebytes Privacy integruje nowy bezpieczny protokół WireGuard, ostatnio wdrożony przez NordVPN.

60 USD rocznie

Jednak pod względem infrastruktury nowa sieć VPN jest logicznie mniej uzbrojona niż jej rywale. Dysponując 180 serwerami, dystrybuowanymi w ponad 30 krajach, jesteśmy daleki od tysięcy opublikowanych przez niektórych naszych współpracowników. Podobnie, narzędzie jest obecnie niestety dostępne tylko w systemie Windows. Ale Malwarebytes już pracował nad wersjami dla systemu macOS, Android lub iOS.

Być może w celu zrekompensowania tego opóźnienia na linii startowej rozwiązanie jest wyświetlane w dość przystępnej cenie. Pierwsza formuła, obejmująca całą usługę VPN, jest rzeczywiście dostępna za 59,99 dolarów (nieco ponad 55 euro), na rok subskrypcji i do pięciu objętych usługą urządzeń. Jest więc tańszy niż cena za ten sam czas wyświetlania wyświetlana przez CyberGhost VPN (71,88 €) lub NordVPN (74,65 €).

Ale firma oferuje także drugą, bardziej kompletną formułę: Malwarebytes Privacy + Premium. Sprzedawany za 89,99 USD, oprócz VPN, oferuje ochronę przed zagrożeniami internetowymi, złośliwymi stronami internetowymi lub złośliwym oprogramowaniem.

Źródło: SoftPedia