Którą VPN wybrać dla swojego smartfona?

VPN-Smartphone.jpg

Używamy naszych smartfonów w dowolnym miejscu. Możemy wtedy zostać zmuszeni do korzystania z połączeń WiFi, które nie zawsze są bezpieczne. W takim przypadku użycie VPN może okazać się rozwiązaniem. Ale który wybrać dla swojego telefonu?Dla niektórych użytkowników VPN pozostaje czymś raczej niejasnym. Jeśli ostatnio słyszymy o tym coraz więcej dzięki przyjęciu opinii publicznej, zawsze ważniejszej, czasem trudno jest zrozumieć zainteresowanie jego użyciem.

W rzeczywistości VPN oznacza „wirtualną sieć prywatną”. Jest to wtedy tunel połączenia, który będzie znajdować się między smartfonem a witryną, do której spróbujesz uzyskać dostęp. Wszystko, co przechodzi przez ten tunel, jest następnie szyfrowane, to znaczy, że nikt nie może poznać przesyłanych informacji, a twoja tożsamość jest chroniona.

Oczywiście jesteś anonimowy w Internecie, a twój adres IP jest ukryty, ponieważ został zastąpiony adresem serwera VPN. Nie masz już bezpośredniego dostępu do wybranych stron internetowych, ale to serwer załaduje wszystkie informacje przed wysłaniem ich z powrotem do Ciebie, wszystkie w postaci zaszyfrowanej.

Korzystanie z VPN może zatem mieć kilka zainteresowań. Przede wszystkim sprawia, że ​​stajesz się coraz bardziej anonimowy. Poruszasz się w ten sposób bez możliwości śledzenia i dlatego nikt nie może wiedzieć, co robisz w Internecie. W oczach usługodawcy internetowego, a także witryny, do której uzyskujesz dostęp, nie jesteś w rzeczywistości lokalizowalny i identyfikowalny.

VPN-iPhone-Imag.jpg

Twój adres IP umożliwia identyfikację w Internecie. Każdy użytkownik ma innego i pozwala ci wrócić do ciebie podczas lokalizowania ciebie. Dzięki VPN twoje IP zostaje ukryte i jest zastępowane przez serwer. Dzięki temu możesz zniekształcić swoją lokalizację.

Korzystając z VPN, możesz zdecydować w zdecydowanej większości, z którego serwera chcesz się połączyć. Masz listę krajów, więc bardzo łatwo jest przenosić się z jednego terytorium na drugie. W oczach witryn, do których uzyskujesz dostęp: możesz zatem znaleźć się we Francji, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Japonii za pomocą kilku kliknięć!

Kolejna rzecz: VPN pozwala również zabezpieczyć twoje połączenie. Kto mówi prywatny i bezpieczny tunel, mówi, że nikt nie będzie w stanie uzyskać możliwych informacji, które tam krążą. Łączenie się z publiczną siecią Wi-Fi może być niebezpieczne, ponieważ złośliwe osoby mogą potencjalnie przechwycić krążące tam dane. Dzięki VPN: chronisz się i staje się to niemożliwe.

Wreszcie VPN pozwoli ci ominąć cenzurę. W niektórych krajach, takich jak Chiny, wiele stron internetowych jest zablokowanych. Trudno w tym przypadku mieć dostęp do Map Google ze smartfona, aby poruszać się po mieście. Wiedz zatem, że korzystając z wirtualnej sieci prywatnej, możesz ominąć te blokady i uzyskać dostęp do usług Google, a nawet Facebooka bez problemów.

Dlaczego warto korzystać z VPN na smartfonie?

Korzystanie z VPN jest nie tylko dla komputerów. Dzisiaj na smartfonie jest bardzo łatwo zainstalować i używać ich codziennie. Niezależnie od tego, czy jest to połączenie WiFi, czy 4G, zajmuje to tylko kilka chwil.

Istnieją bezpłatne i płatne aplikacje. W obu przypadkach narzędzia te mogą być interesujące z kilku powodów. Po pierwsze, dzisiaj konsumujemy dużo filmów na naszych smartfonach, ale czy wiesz, że odtwarzanie niektórych kanałów telewizyjnych jest zablokowane za granicą?

Rzeczywiście, jeśli chcesz oglądać najnowsze programy TF1 lub M6 w powtórce podczas podróży po Japonii: po prostu nie będzie to możliwe. Komunikat o błędzie poinformuje Cię, że nie możesz uzyskać dostępu do tych treści ze swojego terytorium. Dzięki VPN możesz udawać, że łączysz się z Francji, i odzyskać dostęp do swoich ulubionych programów.

VPN Mobile Travel

To nie wszystko, możesz także użyć tej techniki, aby ominąć filtr geograficzny Netflix. Każdy kraj ma własny katalog z nowszymi lub nowszymi wiadomościami. Na przykład w Stanach Zjednoczonych katalog najnowszych filmów jest znacznie obszerniejszy niż we Francji. Dzięki VPN możliwa jest symulacja połączenia z USA, a tym samym dostęp do znacznie większego katalogu.

Jeśli istnieje powód, aby korzystać ze smartfona VPN, jest to najprawdopodobniej w przypadku publicznych połączeń WiFi. Możemy łatwo połączyć się z nim za pomocą kilku kliknięć z naszych urządzeń mobilnych na iOS i Androidzie, ale to drugie może być ryzykowne. Zastanów się więc nad skorzystaniem z tych usług, aby zaszyfrować swoje dane i nawigować z większym spokojem.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze smartfona VPN?

Wybierając VPN dla swojego smartfona, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Będzie to zależeć od sposobu, w jaki chcesz to zrobić. Niemniej jednak niektóre elementy są niezbędne do codziennej przyjemnej nawigacji.

Przede wszystkim VPN oferuje różne funkcje. Może to być na przykład podwójne szyfrowanie lub bloker modułów śledzących. W każdym razie te małe dodatki, które poprawiają codzienne wrażenia, pozwalają również na wyróżnienie się różnych usług. Mogą grać w równowadze.

Kolejne ważne kryterium: wybór serwerów. Im więcej serwerów jest w sieci VPN, tym bardziej pozwoli ci udawać, że łączysz się z różnych miejsc. Aby ominąć cenzurę lub blokowanie geograficzne niektórych usług, ważny jest szeroki wybór.

NordVPN 2019

Prostota użytkowania tych serwerów i ich poziom bezpieczeństwa są oczywiście niezbędne. Usługi te muszą zapewniać poszanowanie prywatności, dlatego należy zachować szczególną czujność w tym zakresie. W tym celu nie ma nic lepszego niż przeczytanie ogólnych warunków korzystania z tych narzędzi.

Sieci VPN pozwalają również na pobieranie peer-to-peer (torrent), a inne umożliwiają przesyłanie strumieniowe tylko na kilku serwerach. Dlatego ważne jest, aby to zaznaczyć, jeśli chcesz je szczególnie wykorzystać do tych celów.

Ostatni istotny punkt: przydział danych, do którego masz prawo. Niektóre sieci VPN ograniczają wykorzystanie przepustowości i można na przykład ograniczyć się do zaledwie 500 MB. Po wykorzystaniu tych danych należy na przykład przejść do kasy fiskalnej. Niektóre sieci VPN ograniczają również przyznaną prędkość.

Niektórzy twierdzą, że cena VPN jest oczywiście ważnym kryterium. Jest to rzeczywistość, ale w rzeczywistości płatna usługa tego typu zawsze będzie bardziej wydajna i będzie szanować twoją prywatność w większym stopniu.

Jaka jest różnica między darmowymi a płatnymi VPNami na telefonach?

Istnieje wiele darmowych VPN na smartfonach. W większości przypadków opierają się na modelu biznesowym Freemium lub są finansowane z reklam lub sprzedaży danych użytkowników. Rzeczywiście, prowadzenie VPN jest kosztowne, a niektóre z tych VPN nie wahają się zbierać danych w celu ich odsprzedaży agencjom reklamowym.

Kto mówi za darmo, często mówi o ograniczeniu. Jest to fakt, ponieważ koszt tych usług jest zbyt wysoki, aby na przykład oferować na stałe dużą liczbę serwerów lub nawet nieograniczoną przepustowość. Płatna sieć VPN może w tym przypadku mieć więcej środków, aby zaoferować ci bardziej jakościową usługę w tych punktach.

VPN fotolia

Płatne usługi VPN często oferują wspaniałe dodatkowe funkcje, a także zwiększone bezpieczeństwo. Dodaj do tej obsługi klienta, która jest często bardziej reaktywna, a ważniejsze jest poszanowanie prywatności użytkowników, a zrozumiesz, że przejście do kasy może być interesujące.

Niektóre z tych bezpłatnych sieci VPN znajdują się również w krajach takich jak Chiny. Tyle tylko, że tak naprawdę nie wiemy, dokąd trafiają gromadzone dane. Nie wspominając już o tym, że w przypadku wniosku o sprawiedliwość, niektóre ustawodawstwa w tych krajach wymagają usług VPN do przekazywania wszystkich twoich informacji. Jesteśmy dalecy od wzorowej ochrony Twojej prywatności.

Jakie są najlepsze sieci VPN na iOS i Androida?

Oferujemy już dwa pliki. Jeden pokazuje najlepsze VPN dla Androida, a drugi pokazuje najlepsze VPN dla iOS. Przypominamy, że nadal wymieniamy poniżej VPN dostępnych na dwóch platformach, które są dla nas referencjami:

• Tarcza Hotspot (darmowa)
• NordVPN (płatny z bezpłatną wersją próbną)
• ExpressVPN (płatny z bezpłatną wersją próbną)
• TunnelBear (ograniczony do 500mo w wersji darmowej)
• ProtonVPN (trzy serwery tylko w wersji darmowej i ograniczonej prędkości)
• FinchVPN (3 GB danych miesięcznie za darmo)
• ZenMate VPN (płatny z bezpłatną wersją próbną)

Zrozumiesz, że korzystanie z VPN, a zwłaszcza na smartfonie, jest ważne. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na usługi, z których korzystasz, niektóre nadal są mniej szanujące twoją prywatność niż inne, a zwłaszcza na naszych telefonach.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: