Jedna strona testuje 115 płatnych VPN i stwierdza, że ​​26 z nich …

TheBestVPN sprawdził politykę prywatności dla listy 115 najpopularniejszych płatnych VPN na świecie. Zaskoczony (?) 26 z nich ukrywa w małych liniach kontraktu użytkownika fakt, że przechowują pewne dane o połączeniach swoich klientów.

Nie zamierzamy sprawić, że będziesz obrażany, aby pamiętać, czym jest VPN, ich użycie eksplodowało w ostatnich latach. W rzeczywistości są ostatnimi gwarantami pewnej anonimowości w Internecie (do czego dodaje, dla niektórych użytkowników, fakt, że mogą pobierać nielegalnie w całkowitej spokoju). Według The Next Web rynek VPN wart był 45 miliardów dolarów w 2014 roku i oczekuje się, że w przyszłym roku osiągnie 70 miliardów dolarów.

Płatny VPN nie oznacza całkowitej anonimowości

Jeśli jednak VPN może być bardzo praktyczny w cichym przekraczaniu granic cyfrowych, konieczne jest uważne przeczytanie jego zasad ochrony prywatności przed wybraniem takiej. Jest to w każdym razie ujawnione w badaniu strony TheBestVPN, w którym zbadano 115 z nich. Uważaj, nie są to darmowe bestie VPN, ale płatne VPN, które wymagają od użytkownika opłacania subskrypcji co miesiąc.

Odkryj nasze porównanie najlepszych VPN

Ta amerykańska strona twierdzi, że ta subskrypcja nie jest synonimem bezpieczeństwa danych. Spośród 115 badanych sieci VPN 26 z nich zbiera co najmniej trzy informacje związane z połączeniem użytkownika. Może to wahać się od twojego adresu IP, do zużytej przepustowości, w tym imienia i nazwiska, a nawet numeru telefonu.

HideMyAss! lub VyprVPN na liście złych studentów

Lista 26 złych studentów jest pełna nieznajomych. Wielkie nazwiska, takie jak PureVPN, HideMyAss!, VyprVPN lub TigerVPN, zbierają sporo danych logowania użytkownika. Dla zainteresowanych pełna lista znajduje się na tej stronie. Niektórzy dobrzy studenci są również opisywani w TheBestVPN, który twierdzi, że jest „ uczciwy i dokładny i przejrzysty test VPN przez prawdziwych użytkowników „ Są to ExpressVPN (który jest bardzo drogi: 6,67 USD miesięcznie) lub NordVPN (2,75 USD miesięcznie).

Odkryj nasze porównanie VPN