Jaka jest najlepsza darmowa VPN na Androida?

VPN-Smartphone.jpg

Android to system operacyjny używany przez miliony ludzi na całym świecie. Ten system, który działa na urządzeniach mobilnych, pozwala nam korzystać z niego w ruchu, w dowolnym miejscu na świecie. Co może być lepszego niż VPN, aby zabezpieczyć połączenie w tym przypadku? Udostępniamy Ci dziś porównanie, aby znaleźć najlepszą darmową VPN dla Androida.

Po co używać VPN na swoim urządzeniu z Androidem?

Na telefonie komórkowym lub tablecie korzystanie z VPN ma kilka zalet. Przede wszystkim korzystamy z wielu publicznych sieci Wi-Fi. Nie zawsze są one bezpieczne, a informacje i dane są tam przesyłane i mogą zostać przechwycone. Aby uniknąć możliwego złośliwego wykorzystania, rozwiązaniem może być VPN. Twoje dane zostaną w tej chwili zaszyfrowane. Dzięki temu możesz surfować po Internecie, nie martwiąc się o nic.

Kolejna zaleta: pozwala ominąć blokowanie geograficzne. Dotyczy to w szczególności niektórych krajów, takich jak Chiny, które nie zezwalają na dostęp do niektórych sieci społecznościowych. Dzięki VPN będziesz mógł bez problemu znaleźć swoje konto na Facebooku i profil na Instagramie! Jeśli podróżujesz do niektórych krajów, jest to zatem prawdziwe rozwiązanie (nie mówiąc o obowiązkowym).

Korzystanie z takiej usługi sprawia, że ​​jesteś bardziej anonimowy. Utrudni to śledzenie działań w Internecie i danych. Oczywiście jest to dodatkowy sposób na wzmocnienie prywatności. Wiemy, jak ważny jest ten temat w dzisiejszych czasach, dlatego zalecamy, gdy jest to możliweużyj VPN.

Ostatnia rzecz: aby uzyskać dostęp do niektórych treści, musisz znajdować się w określonym kraju. Dzięki VPN możesz połączyć się z wybranym serwerem i uzyskać do niego dostęp. Tak jest na przykład w przypadku serwisu Netflix, który nie ma tego samego katalogu we wszystkich krajach. Pamiętaj, że dzięki VPN możesz całkowicie przekonać serwis, że łączysz się ze Stanów Zjednoczonych, aby uzyskać dostęp do katalogu amerykańskiego.

Jakie są ograniczenia bezpłatnej sieci VPN?

Większość bezpłatnych usług na Androida jest finansowana z reklam. Jest to również ciekawy sposób, ponieważ pozwala uniknąć ekonomicznego modelu innych usług, które odsprzedają twoje dane. Należy jednak uważnie przeczytać ogólne warunki korzystania z tych bezpłatnych usług. Niektóre usługi odsprzedają Twoje dane, aby zarabiać pieniądze, więc bądź ostrożny.

Kto mówi, że darmowa VPN koniecznie mówi o pewnych ograniczeniach. Często prędkość połączenia nie będzie doskonała, a przepustowość będzie ograniczona. Jak zawsze pamiętaj, że jeśli chcesz uzyskać lepszą jakość usług, musisz iść do kasy. Niemniej przygotowaliśmy dla Ciebie niewielki wybór darmowych VPN na Androida.

Nasz wybór najlepszych VPN na Androida

Wszystkie sieci VPN, które przedstawimy w tym wyborze, są łatwe w użyciu. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną i kliknąć przycisk. W przypadku niektórych usług rejestracja jest konieczna, ale nie dotyczy to wszystkich. Są to zatem łatwe w użyciu rozwiązania „jednym kliknięciem”.

Hotspot Shield Android

Hospot Shield VPN

Jest to prawdopodobnie najbardziej znana sieć VPN na Androida. Aplikacja odpowiada za kilka milionów pobrań. W darmowej wersji wybór serwerów jest ograniczony do kilku krajów, ale szybkość połączenia jest ogólnie bardzo dobra. Hotspot Shield Android jest koniecznością, która działa bez żadnych limitów. Jednak w zamian będziesz musiał wyrazić zgodę na umieszczenie niektórych reklam w aplikacji.

Yoga VPN

Yoga VPN

Jest to bezpłatna usługa bez żadnych ograniczeń (z wyjątkiem niemożności pobrania torrentów). Yoga VPN oferuje interesujący wybór krajów dla swoich serwerów i wszystko działa naprawdę dobrze. Ponieważ jest to usługa bezpłatna, nieuniknione są pewne negatywne punkty i musimy się z nimi zmierzyć.

Ta usługa jest chińska i reklamują się, chroniąc Twoją prywatność. W rzeczywistości jest trochę inaczej. Jeśli ta darmowa VPN na Androida jest interesująca, ponieważ działa dobrze, nie możemy powiedzieć, że jest wzorowa. Tak, żadne dane osobowe (imię, imię, data urodzenia itp.) Nie są sprzedawane, ale nie wahają się tego robić z innymi informacjami uznanymi za mniej osobiste. Miej to na uwadze, ponieważ zawsze trudno jest zaufać chińskiej służbie, gdy znasz krajową politykę cenzury.

FinchVPN

FinchVPN

Jeśli doradzimy FinchVPN, dzieje się tak, ponieważ usługa prawidłowo chroni twoje dane. W zamian za to będziesz musiał zgodzić się na ograniczenie do 3 GB przepustowości miesięcznie. Nie będziemy kłamać: wystarczy do większości zastosowań (z wyjątkiem oglądania filmów). Istnieje kilka bezpłatnych serwerów z kilku krajów. Uważaj jednak, nie ma serwera z Francji. Doceniamy szybkość połączenia, która pozostaje bardzo poprawna dla bezpłatnej usługi.

TouchVPN

TouchVPN-Android.jpg

To po raz kolejny klasyk. Touch VPN jest bezpłatny i nie ma ograniczenia przepustowości, oferując jednocześnie szeroki wybór serwerów (25 różnych krajów)! Ponownie jest to oczywiście finansowane z reklam. Uważaj jednak, usługa prowadzi dzienniki twoich działań. Dlatego musisz zachować czujność, zwłaszcza jeśli korzystasz z VPN w celu ochrony swojej prywatności (zwłaszcza, że ​​mogą oni odsprzedawać twoje dane stronom trzecim).

Jeśli usługa jest dobra, musimy rozpoznać pewne usterki. Obsługa klienta również będzie bardzo zła, nie licz na nią w razie problemów. Jest bezpłatny i wiemy dlaczego. Nadal będziemy żałować dużej ilości reklam. Zauważ, że usługa należy do Hospot Shield.

Turbo VPN

TurboVPNAndroid.jpg

Turbo VPN jest ostatecznie bardzo podobny do TouchVPN. W użyciu wszystko działa tak samo, a pod względem ilości reklam jest również podobne. Będziemy po prostu żałować, że usługa oferuje tylko 9 serwerów. W przypadku przepływów są one dobrowolnie ograniczone, ale nadal umożliwiają płynną nawigację. Usługa oferuje subskrypcję Premium, aby usunąć to ograniczenie.

Jeśli usługa działa bardzo dobrze, żałujemy kilku rzeczy, które nadal zasługują na komunikację. Po pierwsze, usługa ma siedzibę w Chinach, co nie jest najlepszym pomysłem na zachowanie poufności danych. Ponadto dzienniki są przechowywane, a dane użytkownika są również sprzedawane stronom trzecim. Tyle ci do powiedzenia, to dużo. Wreszcie, nie zawsze możesz wybrać serwer. Jesteśmy losowo podłączani do „najlepszego” dostępnego serwera. Od Ciebie zależy, czy weźmiesz to pod uwagę przy wyborze VPN.

TunnelBear

TunnelBear

Nie prezentujemy już TunnelBear, niezbędnej sieci VPN od wielu lat. Będziemy po prostu żałować jego problematycznego ograniczenia: 500 MB danych miesięcznie. To niewiele i idzie bardzo szybko, ale jest to również cena za usługę wysokiej jakości, która szanuje twoją prywatność. Wiemy, że jest to dość rzadkie w usługach tego typu bezpłatnego i dlatego chcemy ci przypomnieć.

Możemy jedynie pochwalić prostotę użytkowania, fakt posiadania prawa do kilku serwerów za darmo, a także możliwość skorzystania z zadowalającej prędkości połączenia. Jeszcze raz, jeśli chcesz cieszyć się optymalnym doświadczeniem: nadal będziesz musiał przejść przez kasę.

Uważaj na zły VPN dostępny za darmo na Androida

W tym artykule musieliśmy przetestować i obrać wiele sieci VPN. Zdecydowana większość zaoferowała katastrofalne obciążenia, ale przeprowadziła również prawie systematyczną odsprzedaż danych. Dlatego jest dość obiektywne, raczej trudno znaleźć dobre darmowe VPN, które szanują Twoją prywatność na Androidzie.

vpn_bp_1600

Prowadzenie tych usług jest realnym kosztem i rozumiemy tę potrzebę, ale żałujemy, że użytkownik nie jest bardziej poinformowany. Dotyczy to jednak niektórych bardzo znanych usług, które liczą ponad 10 milionów pobrań i mają więcej niż 4 gwiazdki na 5 w Sklepie Play.

Zrozumiesz: zachowaj ostrożność przed pobraniem VPN. Przez większość czasu używamy ich do ochrony naszej prywatności i danych. Jednak niektóre usługi nie wahają się z nich korzystać bez informowania użytkowników. Nigdy nie możemy powiedzieć wystarczająco dużo: ważne jest, aby przeczytać wszystkie małe wiersze warunków korzystania z usługi.

Jak widać, istnieje wiele darmowych VPN dla Androida. Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie jest również bardzo dobre, a prędkości przepływu zadowalające. Musisz po prostu znaleźć usługę, która Ci odpowiada: zarówno pod względem prędkości, lokalizacji serwerów, jak i interfejsu aplikacji. Nigdy nie zapominaj, że darmowa sieć VPN zawsze będzie gorsza niż usługa premium.

Szukasz darmowej sieci VPN? zapoznaj się z naszymi innymi plikami: