Jaka jest najlepsza darmowa sieć VPN dla systemu Windows?

VPN-Security-Computer.jpg

Windows jest obecnie najczęściej używanym systemem operacyjnym w świecie komputerów. Ważne jest, aby się chronić, ponieważ jest bardzo podatny na zagrożenia ze względu na dużą liczbę urządzeń. Czy wiesz, że na przykład połączenie z publicznym Wi-Fi może być niebezpieczne? Aby zabezpieczyć połączenie, istnieją sieci VPN.

Może to oznaczać koszt płatnych usług, ten plik zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć bezpłatną sieć VPN dla systemu Windows, która spełnia Twoje potrzeby.

Po co instalować VPN na swoim komputerze?

Po połączeniu z Internetem transmisja odbywa się między komputerem a serwerem WWW. Serwer może wówczas zidentyfikować Cię na podstawie adresu IP. Jest wyjątkowy i twój, co nie czyni cię anonimowym w Internecie. Gdy korzystasz z VPN, jest inaczej: staniesz się niewidoczny dla stron internetowych.

VPN pod Windows zapewni zatem prawdziwą ochronę twojej prywatności. Rzeczywiście, strona internetowa, na której się znajdujesz, nie będzie w stanie cię śledzić, ponieważ nie rozpoznaje cię bezpośrednio. Dla niego łączysz się z VPN z jego serwerem znajdującym się w wybranym kraju, a nie z domu ani z żadnej sieci.

Niektóre usługi VPN posuwają się nawet tak daleko, że blokują moduły śledzące na stronach internetowych. Są to małe programy, które rejestrują wszystko, co robisz, aby lepiej ukierunkować się na przykład w zakresie reklamy. Dlatego przed połączeniem VPN mogą to usunąć. Teoretycznie zyskasz także szybkość połączenia.

vpn_bp_1600

Poza Twoją prywatnością korzystanie z VPN pozwoli przede wszystkim na zmianę położenia geograficznego. Obecnie niektóre strony internetowe są blokowane na danych terytoriach (jak w przypadku cenzury w Chinach) lub po prostu nie można uzyskać dostępu do innych stron z zagranicy. Dotyczy to serwisów telewizyjnych, które nie działają poza Europą ani poza Francją.

Dzięki VPN możesz wybrać serwer, który chcesz, w wybranym kraju. W ten sposób strona internetowa, na której się połączysz, wykryje, że pochodzisz z danego kraju, a nie twoją prawdziwą pozycję. Idealny na przykład, aby uzyskać dostęp do katalogu Netflix innego kraju, który miałby kilka interesujących wyłączności.

Czy możemy znaleźć darmową sieć VPN, która działa poprawnie w systemie Windows?

Znalezienie darmowej sieci VPN w systemie Windows nie jest skomplikowane. To fakt: jest ich wiele, ale cechy są bardzo różne. Bezpłatny nie musi oznaczać jakości i poszanowania prywatności, więc musisz przeanalizować wszystkie usługi, aby wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi działającej poprawnie w systemie Windows, należy jednak wziąć pod uwagę kilka elementów: jaki jest przydział potrzebnych danych? Dbasz o swoją prywatność? Z jakiego kraju chcesz się połączyć?

Dzięki podsumowaniu wszystkich tych pytań będziesz w stanie znaleźć VPN, która Ci odpowiada i która działa. Najbardziej szanowana prywatność jest często oparta na modelu Freemium i dlatego nie oferuje nieograniczonej przepustowości. I odwrotnie: inni są wolni, ale odsprzedają twoje dane, aby otrzymać zapłatę i nadal obsługiwać twoje usługi.

Kto mówi, że wolny mówi, że jest koniecznie ograniczony. Utworzenie VPN stanowi realny koszt pod względem infrastruktury. W rezultacie liczba krajów oferowanych na liście serwerów jest w większości ograniczona, podobnie jak szybkość połączenia. Oczywiste jest, że darmowy serwer może potencjalnie mieć znacznie więcej użytkowników niż serwer płatny. Będzie zatem trudniej mieć

Nasze ulubione bezpłatne VPN dla systemu Windows

W ramach tej dokumentacji mogliśmy przetestować kilka bezpłatnych sieci VPN dla systemu Windows. Odkryj nasze rekomendacje poniżej.

TunnelBear

TunnelBear

To poważna i renomowana sieć VPN. Prawdopodobnie jeden z najlepszych obecnie na rynku. Dostępny w wersji Freemium, oferuje bezpłatny 500mb przydziału danych. Więc to prawda, to niewiele, ale jednocześnie zapewnia szacunek dla życia prywatnego i ważne szyfrowanie danych.

Będziesz także ograniczony do kilku serwerów w jego darmowej wersji. Jeśli doceniasz tę usługę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na droższą wersję. Prawdą jest jednak, że 500 MB to bardzo mało, jeśli na przykład chcesz obejrzeć film, będzie to nieco skomplikowane.

Windscribe

Windscribe

Windscribe to VPN oferujący limit 10 GB danych za darmo. W szczególności pozwala łączyć się z wieloma serwerami bez ograniczania połączenia. Stabilność usługi jest również wzorowa, co jest bardzo znaczące.

Działając na systemie Freemium, to również sprawia, że ​​Windscribe jest interesujący, ponieważ usługa nie jest finansowana z reklam. Pozytywny punkt w świecie darmowych VPN w systemie Windows. Zawiera również funkcję „zapory ogniowej”, która pozwala uczynić twoje połączenie internetowe nieco bardziej bezpiecznym.

ProtonVPN

ProtonVPN-Screenshot.jpg

Jeśli ProtonVPN pozostaje ograniczony przez ograniczoną szybkość połączenia, usługa nie ma jednak limitu danych. Musisz po prostu zaakceptować ograniczony wybór serwerów (tylko w 3 krajach) w odniesieniu do wersji darmowej.

ProtonVPN, podobnie jak inne bezpłatne usługi, nie zezwala na określone zastosowania i jest wyraźnie zaznaczony na ich stronie internetowej. Na przykład przesyłanie strumieniowe i peer-to-peer jest wówczas niemożliwe. Sieć VPN będzie zatem używana głównie do bezpiecznego przeglądania Internetu.

Tarcza Hotspot

Tarcza HotSpot

Darmowa sieć VPN bez ograniczeń i raczej stabilna prędkość? Jest to obietnica Hotspot Shield i działa całkiem dobrze. Jednak ten, kto mówi za darmo, koniecznie mówi: reklamy. W ten sposób usługa zostanie opłacona. Musisz to zaakceptować.

Usługa jest dostępna w systemie Windows, ale także na wszystkich innych platformach. W darmowej wersji nie będziesz miał bardzo dużego wyboru serwerów, ale nadal bardzo interesujące jest zabezpieczenie twojego połączenia. Jest to łatwa w użyciu sieć VPN i idealna do łączenia się w szczególności z sieciami publicznymi.

Hide.me

illustration-hideme.jpg

W bezpłatnej wersji Hide.me oferuje limit 2 GB danych. Ponownie, to niewiele, ale nie jest przechowywany dziennik. VPN nie przechowuje twoich danych i niczego nie sprzedaje. Po raz kolejny jest to model Freemium, który pozwala mu otrzymywać wynagrodzenie i być opłacalny.

Szybkość połączenia pozostaje bardzo atrakcyjna w wersji darmowej. Nie ma zauważalnej różnicy w wersji płatnej. Jedyną różnicą jest limit, jak również dostępne serwery. Hide.me mówi, że obejmuje tylko 5% krajów świata za darmo, w porównaniu do 57% w wersji płatnej.

OperaVPN

vpn-opera-informatique.jpg

Nie prezentujemy już przeglądarki internetowej o tej samej nazwie. Właśnie w tym ostatnim przypadku programiści mogli zintegrować całkowicie darmową i nieograniczoną sieć VPN. Następnie zabezpiecza połączenie i zapewnia optymalne wrażenia.

Jeśli nie mamy nic do powiedzenia na temat funkcjonowania VPN, jego integracja z przeglądarką jest jednak wstydem. Nie możesz skorzystać z tej usługi z innym oprogramowaniem zewnętrznym. Masz połączenie z tą siecią VPN tylko podczas przeglądania w Operze.

Duży wybór w bezpłatnej ofercie nie zawsze szanuje twoją prywatność

Istnieje poważny problem z niektórymi bezpłatnymi usługami. Czasami są one hostowane w Chinach (a zatem nigdy nie wiadomo, gdzie są odzyskiwane dane), a w innych przypadkach nie mają skrupułów, aby odsprzedać dane osobowe w celu zarobienia pieniędzy. Dlaczego to jest problem?

VPN jest zwykle tam, aby cię chronić. Korzystając z usługi, która musi uczynić cię anonimowym, ale która zbiera wszystkie twoje dane osobowe i ostatecznie je odsprzedaje, nie jest to już prawdą. Usługi, które robią to w celu same finansowania, wskazują to w swoich ogólnych warunkach użytkowania. Tyle że nikt nie czyta tych słynnych warunków.

CyberSecurity-VPN-Connexion.jpg

Mamy zatem do czynienia z problemem: nie chcemy płacić za korzystanie z nieograniczonej usługi, ale jeśli tego nie robimy, stajemy się głównym źródłem dochodów, oferując nasze dane tym usługom. W tym kontekście nie jesteśmy już tak naprawdę anonimowi. Dlatego ważne jest, aby zadać sobie pytanie: czy chcesz zarabiać na swoich danych osobowych, aby skorzystać z bezpłatnej usługi?

Windows jest bardzo popularnym systemem operacyjnym, więc istnieje szeroki wybór darmowych VPN. Bądź jednak ostrożny, ponieważ nie wszyscy są wiarygodni, a niektórzy nawet nadużywają swojej darmowej natury, aby zarabiać na swojej prywatności. Ponadto wszystkie sieci VPN nie są równe pod względem szyfrowania połączenia. Jeśli musisz codziennie korzystać z VPN, zalecamy przejście na płatną ofertę.

Szukasz darmowej sieci VPN? zapoznaj się z naszymi innymi plikami: