Jak znaleźć i wybrać najlepszą VPN w 2020 roku …

Jednym z najlepszych sposobów ochrony prywatności w Internecie jest użycie VPN (wirtualnej sieci prywatnej). VPN zapewnia twoim urządzeniom prywatne i bezpieczne połączenie internetowe oraz pozwala ominąć zablokowane strony internetowe za granicą. Powinieneś użyć jednego, gdy jesteś w publicznej sieci Wi-Fi. W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć najlepszą sieć VPN i korzystać z niej w cyfrowym życiu w Internecie.

VPN (wirtualna sieć prywatna) chroni Twoje tajemnice – zwłaszcza informacje finansowe. VPN zabezpiecza połączenie internetowe twojego komputera dzięki czemu wszystkie wysyłane i odbierane dane są szyfrowane. W tym celu tworzy bezpieczny „tunel cyfrowy” między Tobą a Twoimi miejscami docelowymi w Internecie. Inni nie widzą, co dzieje się w tunelu, więc nie mogą szpiegować przeglądania Internetu ani wiedzieć, gdzie się znajdujesz.

O ile strony internetowe mogą stwierdzić, jesteś na jednym z wielu serwerów na całym świecie, przez które przechodzą twoje zaszyfrowane dane. W ten sposób można ominąć ograniczenia geograficzne lub dodatkowe koszty, które mogą wyniknąć z zakupów online za granicą. Dla nich okaże się, że jesteś zamieszkały najbliższa lokalizacja serwera używana przez twoją usługę VPN.

Cztery powody, aby korzystać z VPN

 • Aby uchronić się przed kradzieżą tożsamości online podczas korzystania z publicznego połączenia Wi-Fi z Internetem.
 • Zachowaj swoją prywatność, uniemożliwiając innym dostęp do twoich działań online, lokalizacji lub tożsamości.
 • Aby uzyskać dostęp do treści dostępnych tylko w innych krajach z powodu blokowania geograficznego. Może to być na przykład oglądanie online HULU lub Netflix spoza Stanów Zjednoczonych lub BBC TV spoza Wielkiej Brytanii. Reseaux-vpn.com uważa, że ​​konsumenci powinni mieć prawo do zakupu zagranicznych produktów i treści bez ograniczeń geograficznych.
 • Aby obejść funkcję ograniczania przepustowości, to znaczy, gdy dostawca usług internetowych wykrywa i wyłącza określone rodzaje ruchu internetowego, takie jak pobieranie torrentów lub przesyłanie strumieniowe wideo, które spowalnia twoje połączenie. Aktywacja sieci VPN uniemożliwia dostawcy usług internetowych wykrycie rodzaju przesyłanych informacji, dlatego powinieneś powrócić do normalnej prędkości.

Ile to będzie kosztowało?

Dostępne są bezpłatne usługi VPN, ale jeśli chcesz niezawodnych prędkości pobierania, wsparcia, łatwej instalacji i większości funkcji, koszt płatnej sieci VPN jest tego wart. Większość usług VPN zazwyczaj kosztuje od 5 do 15 USD miesięcznie dla indywidualnego (i nieprofesjonalnego) użytkownika, ale wybór usługi opartej na najniższej cenie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chociaż cena może odgrywać rolę w ostatecznej decyzji, gdy wiele usług oferuje podobne korzyści, należy rozważyć, w jaki sposób każdy dostawca spełnia określone potrzeby.

Jak to działa

Potrzebujesz adresu IP, aby być w Internecie. Twój adres IP jest sposobem, w jaki inne komputery znajdują cię, aby wysyłać ci informacje, o które prosisz za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu w celu wysyłania wiadomości e-mail, przeglądania stron internetowych lub jakiejkolwiek innej działalności online.

Zaskakująca ilość informacji o Tobie jest zbierana za każdym razem, gdy jesteś online, chyba że podejmiesz kroki, aby temu zapobiec. Obejmuje to twoją tożsamość online, lokalizację, nawyki przeglądania i zakupów, odwiedzane witryny, reklamy lub linki, które klikasz, a nawet obszary odwiedzanej strony.

Marzeniem sprzedawców internetowych jest posiadanie wszystkich tych informacji o tobie i chociaż może to być dla ciebie wygodne, na przykład dostarczanie zlokalizowanych i powiązanych informacji, które mogą być dla ciebie przydatne, istnieją potencjalna ciemna strona całego tego gromadzenia danych wywiadowczych – w tym wysoce ukierunkowanych (a zatem wiarygodnych) oszustw internetowych, oszustw, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowując, VPN szyfruje wszystkie informacje wysyłane i odbierane przez komputer, dzięki czemu nie można ich przechwycić i odkodować. Przekazuje również informacje przez różne serwery, dzięki czemu przestają być dla Ciebie identyfikowalne.

Czego VPN nie zrobi

Biorąc pod uwagę wszystkie te wyjaśnienia, w jaki sposób VPN chroni twoją tożsamość i chroni cię w Internecie, warto zauważyć, czego VPN nie zrobi:

 • To nie zabezpieczy połączenia z siecią domową. Zawsze należy upewnić się, że router z modemem jest odpowiednio zabezpieczony przed połączeniem z Internetem. Upewnij się, że szyfrowanie jest włączone (ustawienie WPA2 jest najlepsze) i użyj silnego hasła, aby uniemożliwić innym dostęp do Twojej sieci, wykorzystanie limitu danych podczas uzyskiwania dostępu do połączenia, a nawet do twoich danych osobowych.
 • Nie ochroni twoich komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. VPN nie zastępuje prawidłowo zainstalowanego i skonfigurowanego oprogramowania antywirusowego na twoim komputerze. Ta funkcja powinna być zawsze włączona i aktualizowana. Chociaż niektóre usługi VPN zawierają sprawdzanie antywirusowe na liście funkcji, należy to uznać za dodatkowy poziom ochrony i nie należy go używać do ogólnej ochrony.

Niebezpieczeństwo Hotspot

Gwałtowny rozwój publicznych hotspotów Wi-Fi jest dobrodziejstwem dla konsumentów w drodze. Jest to również dobrodziejstwo dla przestępców, którzy żerują na niewyszukanych klientach, którzy korzystają z laptopów i urządzeń mobilnych z niechronionymi połączeniami.

Bezpłatne Wi-Fi staje się coraz bardziej popularne w kawiarniach, restauracjach, bibliotekach publicznych, na lotniskach, w szkołach, hotelach i lokalnych firmach, które postrzegają to jako sposób na przyciągnięcie i utrzymanie klientów. Do partii dołączają również rząd i duże firmy telekomunikacyjne. Perth rozszerza bezpłatne Wi-Fi na całe miasto, a Telstra buduje dużą krajową sieć hotspotów, a Optus ogłosi plany, aby zrobić to samo.

Brzmi świetnie, ale hakerzy mogą „obozować” w popularnym hotspocie Wi-Fi (lub w pobliżu w zasięgu sygnału) i „wąchać” ruch sieciowy, aby zobaczyć, co zamierzasz. robić. Mogą przechwytywać dowolną transmisję (np. E-mail, przeglądanie stron internetowych), która nie jest szyfrowana, co umożliwia im dostęp do haseł i innych danych osobowych.

Na przykład nigdy nie należy używać witryn ani aplikacji bankowych w publicznym punkcie dostępowym Wi-Fi bez VPN. Jak prawdopodobne jest przechwycenie twoich informacji w hotspocie, jeśli nie korzystasz z VPN? Kto wie Ale czy warto ryzykować? Zdecydowanie nie.

VPN i hakowanie

Czy VPN nie jest narzędziem do hakowania? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Obecne kontrowersje dotyczące dostępu do treści wideo za granicą koncentrują się na sieciach VPN. Niegdyś domena profesjonalnych użytkowników i hakerów, VPN są teraz powszechnymi narzędziami, z których każdy może korzystać, aby chronić się w Internecie.

Sieci VPN są często wymieniane w kontekście omijania blokowania geograficznego, abyś mógł oglądać legalne treści komercyjne online, które w innym przypadku byłyby niewidoczne na twoim obszarze geograficznym. Ta zawartość wymaga zazwyczaj opłaty za dostęp do usługi, ale dostawca może ograniczyć jej dostępność do niektórych krajów. Popularnymi przykładami są Netflix w Stanach Zjednoczonych i BBC w Wielkiej Brytanii.

Ominięcie blokowania geograficznego nie jest tym samym, co piractwo online, w którym treści chronione prawem autorskim są pobierane bez opłat. Podobnie jak torrenty, VPN to legalne narzędzia internetowe, ale mogą być wykorzystywane do celów prawnych lub nielegalnych.

Istnieją inne sposoby na ominięcie blokowania geograficznego, takie jak korzystanie z usługi proxy. Jednak to po prostu omija kontrolę regionu i nie chroni cię przez szyfrowanie przepływu danych. Korzystanie z VPN ukrywa Twój adres IP dla wszystkich działań w sieci, w tym przeglądania, poczty e-mail, wiadomości błyskawicznych, VoIP (Voice over IP) itd. Oraz szyfruje wszystkie dane.

Po co ukrywać swój adres IP?

Wiele usług online wie, gdzie się łączysz, gdy tylko połączysz się z Internetem i od tego momentu będzie Cię kontrolować. Może to zwiększyć wygodę zakupów online, wpisów w mediach społecznościowych, a nawet przeglądania Internetu, ale w razie potrzeby powinieneś mieć prawo do rezygnacji z tego śledzenia.

Istnieje wiele innych powodów, dla których chcesz ukryć swój adres IP, w tym:

 • Ukryj swoją bieżącą lokalizację geograficzną ze względów prywatności
 • Szyfrowanie twoich informacji przesyłanych do publicznych systemów bezprzewodowych
 • Zakupy online za granicą, aby ominąć sztuczną inflację cenową zależną od lokalizacji
 • Zapobiegaj śledzeniu przeglądania Internetu przez kogokolwiek
 • Nie pozostawiaj śladu cyfrowego swojej tożsamości, lokalizacji i aktywności online
 • Zakaz lub czarna lista twojego adresu IP
 • Omiń filtry cenzury i szpiegostwa rządu, które w niektórych krajach mogą narazić Cię na utratę pracy, wolności, a może nawet życia. VPN może pomóc ci komunikować się z resztą świata w sposób, którego nie można prześledzić.

Czego szukać u dostawcy VPN

 • Szerokie wsparcie za pośrednictwem wielu serwerów w różnych krajach
 • Nieograniczony transfer danych bez dodatkowych opłat za użytkowanie danych
 • Nieograniczone połączenia, dzięki czemu możesz łączyć się tyle razy, ile chcesz
 • Wybór wirtualnej lokalizacji, pozwalający wybrać konkretną wirtualną lokalizację, na przykład w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii
 • Chroń głęboką inspekcję pakietów, zapobiegając identyfikacji danych VPN w tranzycie przez osoby trzecie (np. Rząd, hakerzy, ISP) przy użyciu metod głębokiej inspekcji pakietów
 • Obsługa wielu systemów operacyjnych – Programy i aplikacje dla systemów operacyjnych na komputerach i urządzeniach mobilnych, w tym Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android, Windows Mobile
 • Polityka prywatności – Czy dostawca rejestruje i przechowuje dane osobowe? Dostawcy mogą śledzić liczbę połączeń ze swoimi serwerami i ich wystąpienie w celu równoważenia obciążenia i konserwacji, ale nie powinni rejestrować dzienników tego, kim jesteś i z czym jesteś połączony. Dokładnie sprawdź politykę prywatności dostawcy
 • Wsparcie online i / lub telefoniczne – Responsywna obsługa klienta i pomoc techniczna w celu zapewnienia szybkich i pomocnych rozwiązań wszelkich pojawiających się problemów, najlepiej 24/7, ponieważ problemy mogą pojawić się 24 godziny na dobę a usługi wsparcia mogą znajdować się nawet w innej strefie czasowej
 • Ukryte narzędzia zapobiegające blokowaniu VPN (patrz poniżej).

 

Nasze porównanie najlepszych VPN

Ochrona Stealth

Rosnąca popularność sieci VPN wywołała pewien odzew, a niektóre strony blokowały je, aby uniemożliwić dostęp do witryny, jeśli korzystasz z sieci VPN. Ale VPN bronią się dzięki rozwiązaniu niewidzialnemu. Ten rodzaj blokowania ruchu zmusza ludzi do rezygnacji z bezpieczeństwa VPN lub do nieużywania strony internetowej. Ale nie musisz być blokowany, ponieważ twoje połączenie może być „ograniczone”. Ograniczenie prędkości może zostać narzucone przez dostawcę usług internetowych tylko dlatego, że korzystasz z VPN.

Na szczęście istnieje rozwiązanie. Niektóre usługi VPN zaczynają zawierać w swoich produktach tak zwaną technologię ukrywania się. Narzędzia ukrycia mogą ukrywać ruch VPN jako zwykły ruch internetowy, nawet jeśli zostaną poddane głębokiej inspekcji pakietów. Najczęściej narzędzia ukrywające ukrywają pakiety danych VPN jako zwykły ruch HTTPS. Ponieważ połączenia HTTPS są często używane do bezpiecznych transmisji, w tym haseł, numerów kart kredytowych i innych, nie są one blokowane.

Tryb ukrycia może nakładać dodatkowe opłaty na ruch, więc używaj go tylko w razie potrzeby. Ale jeśli okaże się, że nie możesz uzyskać dostępu do niektórych stron internetowych podczas korzystania z VPN lub jeśli uważasz, że ruch jest ograniczony, włącz tryb ukrycia (jeśli go masz) i zobacz, jaką to robi różnicę.

Jak sprawdzić swoją lokalizację online

Kiedy widzisz dowody, że twoja lokalizacja jest rejestrowana na twoich oczach, uświadamiasz sobie, jak bardzo jesteś narażony. Ale korzystanie z VPN może sprawić, że poczujesz się jak w innym kraju, wszystko za jednym kliknięciem myszy.

Na przykład zamiast pokazywać, gdzie naprawdę jesteś w Sydney, możesz pojawić się w Paryżu, Londynie, Frankfurcie, Stanach Zjednoczonych lub gdzie Twój dostawca VPN ma serwer.

Aby zobaczyć, gdzie jesteś, przejdź do https://www.hostip.fr/ lub https://www.myip.com/.

Podłącz wyciek lokalizacji DNS

Pod pewnymi warunkami nawet VPN nie zapobiegnie ujawnieniu wycieku DNS szpiegom, których lokalnych serwerów internetowych faktycznie używasz, zamiast serwerów DNS dostarczanych przez usługę VPN. Możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków DNS, korzystając z narzędzia online pod adresem https://dnsleaktest.com/.

Bezpieczeństwo VS prędkość

Korzystanie z VPN zapewnia większe bezpieczeństwo, ale kompromis polega na szybkości połączenia. VPN będzie generalnie obciążony ujemną wydajnością, która będzie się zmieniać w czasie i od usługi do usługi, ponieważ dodaje warstwę złożoności do twojego dostępu do Internetu. Może to spotęgować problem zwykłego korzystania z łączy szerokopasmowych, co samo w sobie może być nieprzewidywalne, ponieważ jest wspólne dla wielu użytkowników. W okresach szczytowych nawet szybkie połączenia mogą być bardzo obciążone.

Możesz zmniejszyć część utraty wydajności VPN, używając serwera proxy zamiast serwera VPN, aby ominąć geograficzne blokowanie treści przesyłanych strumieniowo. Podobnie jak w przypadku VPN, serwer proxy może sprawiać wrażenie, że znajdujesz się w innym kraju, a ponieważ nie szyfruje połączenia, może być szybszy, ale nie zapewni poziomu bezpieczeństwa szyfrowane połączenie VPN.

Jeśli widzisz różnicę prędkości w swojej sieci VPN, sprawdź następujące elementy:

 • Sprawdź swoją sieć lokalną. Inni użytkownicy w lokalnej sieci Wi-Fi mogą powodować zatory. Ponadto połączenie z usługodawcą internetowym może być wolniejsze z powodu dużego ruchu lub awarii wpływającej na region.
 • Wymień serwery. Sprawdź serwer VPN, z którym jesteś połączony, i spróbuj bliższego serwera, najlepiej w tym samym kraju
 • Kontrola bezpieczeństwa Zmiany w oprogramowaniu zabezpieczającym mogą mieć wpływ na cały system. Sprawdź swój program antywirusowy i ustawienia oraz wyłącz inne uruchomione programy, aby zobaczyć, czy to robi różnicę
 • Sprawdź protokół. VPN może korzystać z różnych protokołów połączeń, takich jak OpenVPN, L2TP / IPSec i inne. Spróbuj użyć innego i porównaj swoją prędkość
 • Uruchom ponownie Wiele problemów można rozwiązać, wyłączając i ponownie włączając urządzenie. Zacznij od komputera i, jeśli to konieczne, zrób to samo dla modemu / routera
 • Daj mu czas. Większość spadków prędkości spowodowanych czynnikami zewnętrznymi ma charakter tymczasowy. Być może będziesz musiał poczekać chwilę, aż poprawi się wydajność sieci twojego usługodawcy internetowego. Spróbuj przeglądać bez uruchomionej sieci VPN, a jeśli nadal działa wolno, skontaktuj się z usługodawcą internetowym.

Co stanie się z twoimi metadanymi?

Informacje, które monitorują usługi VPN, są gorętsze niż kiedykolwiek, szczególnie od czasu wejścia w życie nowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Zgodnie z tymi przepisami dostawcy usług telekomunikacyjnych i internetowych muszą przechowywać metadane komunikacyjne dla wszystkich klientów przez dwa lata.

Metadane zawierają informacje o tym, kiedy, gdzie, jak, jak, co, gdzie i do kogo zostały wysłane. Nie dotyczy treści komunikatu, dlatego treść wiadomości e-mail, szczegóły wiadomości tekstowej, cała zawartość strony internetowej i rozmowy telefoniczne nie są uważane za metadane. Metadane zapewniają jednak pewne informacje, które mogą zapewnić wgląd w komunikację, dlatego organy ścigania chcą, aby były one przechowywane.

Twoja usługa VPN stanowi bramę dla twoich danych, więc chociaż chroni ją przed całym światem, ważne jest, aby dostawca VPN nie przechowywał twoich danych osobowych, ponieważ może to być wymagane przez prawo do ich podania. Usługa VPN może teoretycznie przechowywać szczegółowe zapisy historii korzystania z Internetu, które można wykorzystać do śledzenia miejsca, w którym przebywałeś w sieci i tego, co zrobiłeś.

Dostawcy VPN wiedzą, że użytkownicy chcą prywatności, a większość z nich powie, że nie przechowują danych osobowych. Przyznają jednak, że muszą przechowywać pewne nieosobowe dane logowania przez pewien czas, aby móc zapewnić dobrą obsługę. Może to im pomóc np. Nadążyć za szczytowymi czasami zapotrzebowania, dzięki czemu mogą zrównoważyć obciążenie serwerów, aby pracować wydajniej. Ponownie powinieneś sprawdzić drobny druk dostawcy VPN i konkretnie zapytać go o wszelkie problemy.

Przepisy mające wpływ na przekazywanie informacji o użytkownikach organom różnią się w poszczególnych krajach. Obowiązek prawny dostawcy usług w jednym kraju niekoniecznie dotyczy innego kraju. Ale gdziekolwiek jesteś, prosta sieć VPN raczej cię nie ochroni, jeśli jesteś podejrzany o działalność przestępczą. Sieci VPN mogą pomóc Ci chronić swoje prawne prawo dostępu do towarów i usług, ale wielu dostawców VPN nie popiera ani nie popiera korzystania z VPN do jakiejkolwiek nielegalnej działalności.

Rzeczywisty koszt bezpłatnej usługi

Oczywiście subskrybowanie dobrej sieci VPN będzie cię kosztować. Ale jeśli go nie masz, może kosztować cię znacznie więcej. Czy powinieneś wybrać bezpłatną usługę VPN? Dla większości ludzi odpowiedź brzmi prawdopodobnie nie. Wybierz niewłaściwy, a będziesz narażony na większe ryzyko, niż gdybyś w ogóle nie korzystał z VPN. Każda bezpłatna usługa musi w jakiś sposób zarabiać pieniądze, aby mogła działać.

Darmowa usługa może to zrobić „tanio” i nie mieć środków zapewniających tak aktualne bezpieczeństwo jak usługi płatne. Ale nawet jeśli stają się one coraz bardziej poufne, możesz płacić w inny sposób poprzez przeglądanie reklam, niskie prędkości i ograniczenia danych i czasu spędzanego online. A jeśli usługa jest bezpłatna, możesz być produktem. Muszą w jakiś sposób zapłacić za swoje serwery, co może oznaczać, że będą musieli śledzić informacje o Twojej aktywności online, aby odsprzedawać je stronom trzecim (przeczytaj nasz artykuł o darmowych VPNach).

Jeśli więc masz ochotę wypróbować bezpłatną usługę VPN, przeczytaj uważnie warunki drobnego druku. Ale dotyczy to nawet korzystania z płatnej usługi. Nie ma „standardowych” warunków, które różnią się w zależności od firmy.