HMA VPN – Opinia: co to VPN wśród najbardziej znanych w …

HMA (wcześniej HideMyAss) należy do najbardziej znanych sieci VPN we Francji i reszcie świata. Z długim doświadczeniem ma poważne argumenty do przedstawienia opinii publicznej. Dzięki zgrabnemu ultra nowoczesnemu interfejsowi jest szczególnie przekonujący do przesyłania strumieniowego.

Stworzony w 2005 roku przez 16-letniego nastolatka HMA (HideMyAss) jest jedną z najstarszych sieci VPN na rynku. Stały się bardzo popularne, w szczególności dzięki bezpłatnej wersji, słynna usługa z maskotką osła o pseudonimie „Jack” dla bliskich przyjaciół nie odbiera mniej niż 400 milionom użytkowników na świecie. Niedawno kupiony przez czeskiego giganta bezpieczeństwa Avast, podjął ekstremalne uproszczenie swojej usługi, która jest teraz skierowana przede wszystkim do neofitów.

hidemyassvpn_1600

Infrastruktura

Chociaż na swojej stronie internetowej twierdzi, że jest największą siecią VPN na świecie, jest daleka od niej. Jego infrastruktura składa się z 930 serwerów w porównaniu do ponad 5000 na przykład dla CyberGhost lub NordVPN. Z drugiej strony jest to usługa, która ma zarówno największą liczbę lokalizacji (299), jak i różne kraje (190). Wiedząc, że inni dostawcy zazwyczaj oferują co najwyżej od 50 do 100 krajów, trudno jest w tej kwestii lepiej niż HMA.

Należy jednak pamiętać, że dla wielu z nich są to lokalizacje wirtualne i kraje, których serwery faktycznie znajdują się w innych lokalizacjach. Według dostawcy, jego główne centra danych mają ultraszybkie serwery 20 Gb / s, a większość innych lokalizacji ma serwery 10 Gb / s. Niektóre z najlepszych serwerów są zoptymalizowane pod kątem P2P i przesyłania strumieniowego. Dostawca ma również ponad 120 000 adresów IP.

HideMyAss_infrastructure.

Zasięg międzyplatformowy i jednoczesne połączenia

W przypadku sieci VPN przeznaczonej dla ogółu społeczeństwa oferuje ona dość ograniczony zasięg. Oprócz klientów dla głównego systemu operacyjnego (Windows, macOS, Linux, Android i iOS), HMA pomija platformy telewizyjne (AppleTV i FireTV), smartTV, przeglądarki internetowe lub konsole do gier. Wady, można go skonfigurować do pracy na większości routerów (Asus, Linksys, Netgear, Tomato …) w celu ochrony całej sieci. Wiele samouczków w języku francuskim jest dostępnych na stronie internetowej dostawcy, aby zainstalować usługę na różnych routerach. Podobnie jak ExpressVPN, firma sprzedaje wstępnie skonfigurowane routery Asus lub Netgear z VPN. Wreszcie możliwe jest podłączenie do 5 urządzeń jednocześnie z VPN, w porównaniu do 7 w przypadku CyberGhost lub nieograniczonej w przypadku Surfshark. Znowu dostawca mógłby zrobić lepiej.

HideMyAss

Bezpieczeństwo i poufność

Firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii jako jedna z pierwszych przestrzega RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). To dobry punkt, ale jego lokalizacja w całym Kanale nie jest zaletą dla VPN. Wielka Brytania ma jeden z najbardziej ekstremalnych systemów nadzoru na świecie. Firma nie tylko jest prawnie zobowiązana do prowadzenia rejestrów użytkowników, ale może być zmuszona do dostarczenia danych na żądanie władz. Na swojej stronie internetowej dostawca oświadcza, że ​​nie gromadzi ani nie przechowuje ani adresów IP, ani zapytań DNS, ani historii przeglądania i odwiedzanych stron. Nie bez humoru „Jack” określa następnie, że jest to „krótka wersja” i zaleca szczegółowe przeczytanie jego polityki prywatności.

Podobnie jak wielu innych dostawców VPN, którzy ogłaszają się „dziennikiem zerowym”, HMA faktycznie przechowuje dane osobowe w celu obsługi swoich usług. Na czas trwania subskrypcji dostawca zachowuje adres e-mail, nazwę użytkownika, a nawet klucz licencyjny. Przechowuje również metadane, takie jak znacznik czasu połączeń, podsieć oryginalnego adresu IP lub ilość pobranych danych. Nawet jeśli HMA ma tę zaletę, że gra w przezroczystość, nie jest to naprawdę wskazane dla tych, którzy chcą pozostać całkowicie anonimowi.

HideMyAss VPN 2019

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wszystkie dane przesyłane przez VPN są szyfrowane kompleksowo za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES. Przez wiele lat HMA oferował użytkownikom możliwość wyboru większości istniejących protokołów VPN, ale niewątpliwie nadal w celu uproszczenia oferuje tylko jeden: OpenVPN. Nawet jeśli jest to jeden z najbardziej niezawodnych protokołów, niefortunnie jest nie oferować użytkownikom innych opcji. Co do reszty, usługa ma funkcję Kill Switch (przemianowaną na „Emergency stop”), automatyczną ochronę Wi-Fi i oryginalną opcję programowania regularnej zmiany adresu IP.

HideMyAss

Interfejs i funkcjonalność

Dla tych, którzy znali stare wersje HMA, kontrast z dzisiejszym jest uderzający. Wyjdź z mieszanin jasnożółtych, jasnopomarańczowych i brązowych, aby stworzyć trzeźwy i ultra nowoczesny interfejs graficzny. Jego francuska aplikacja, skierowana do ogółu społeczeństwa, ma być wyjątkowo prosta. Każda funkcjonalność jest powiązana z krótkim opisem ułatwiającym zrozumienie i dokonanie ustawień. To ostatnie można jednak zasadniczo podsumować za pomocą funkcji „Kill Switch”, zaczynając od komputera, aktywując protokół TCP (tylko), definiując połączenie sieciowe w trybie prywatnym lub publicznym lub nadal możliwość zmiany adresów IP w regularnych odstępach czasu.

Duży środkowy przycisk włączania / wyłączania umożliwia bezpośrednie połączenie z najszybszym serwerem za pomocą jednego kliknięcia oraz przeglądanie lokalizacji i przypisanego nowego adresu IP. Musisz kliknąć „Lokalizacja”, aby wyświetlić listę lokalizacji w innym oknie, sklasyfikowanych według kontynentu, ulubionych, parujących i P2P. Ponownie można połączyć się z najszybszym serwerem, wybierając przycisk „Szybkie połączenie” na górze listy. Usługa dostarcza niewiele informacji, z wyjątkiem małych ikon wskazujących serwery zoptymalizowane do przesyłania strumieniowego i / lub P2P. Po połączeniu z jednym z nich aplikacja powraca do strony głównej i wyświetla lokalizację, adres IP i czas trwania połączenia, ale nie zawiera danych dotyczących na przykład zajętości serwera .

HideMyAss VPN 2019

Pod względem estetycznym identyczna z klientem stacjonarnym aplikacja mobilna (Android i iOS) nie błyszczy bogactwem funkcjonalnym. Sprowadza się to do niezbędności z dostępem do najszybszego serwera, a także do różnych lokalizacji. Karta „Szybki dostęp” umożliwia bezpośrednie połączenie z ostatnio używanymi serwerami i serwerami dedykowanymi do przesyłania strumieniowego. Pamiętaj, że można również wyszukiwać lokalizację według słów kluczowych za pośrednictwem obszaru wyszukiwania. Menu ustawień oferuje tylko kilka opcji automatycznego łączenia VPN, dodawania lub wykluczania zaufanych sieci Wi-Fi oraz kontaktowania się z obsługą za pośrednictwem systemu biletów. Trudno zrobić mniej! HMA wyraźnie poluje i może być trochę za dużo na nowicjuszach.

HideMyAss_iOS
HideMyAss_iOS

HideMyAss_iOS
HideMyAss_iOS

Dostęp do usług przesyłania strumieniowego i pobierania / torrentów P2P

Podobnie jak niektóre konkurencyjne usługi VPN, takie jak PureVPN lub CyberGhost, HMA ma tę zaletę, że wyraźnie wyróżnia swoje serwery zoptymalizowane pod kątem P2P oraz dostęp do geograficznie zablokowanych usług przesyłania strumieniowego. Chociaż ma największy wybór lokalizacji na rynku, do tych zastosowań dostępnych jest tylko kilka serwerów i lokalizacji. Do pobierania P2P ma 8 serwerów i 6 lokalizacji, w tym Francję, Czechy, Holandię, Wielką Brytanię, Niemcy i Stany Zjednoczone. W tym obszarze usługa zapewnia stabilne połączenie, ale prędkości różnią się ogromnie między poszczególnymi serwerami i są dalekie od poziomu tenorów rynku ExpressVPN lub NordVPN.

W sumie usługa oferuje 5 serwerów i 3 lokalizacje do przesyłania strumieniowego, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jest to szczególnie skuteczne w obchodzeniu blokad Netflix w tych trzech odpowiednich krajach. Nie udało nam się jednak raz odblokować usług Prime Video i HBO. Niestety, jest to wiele VPN-ów, które muszą nieustannie bawić się kotem i myszą z gigantami przesyłania strumieniowego, aby uniknąć zauważenia. Wygląda na to, że obecnie firma koncentruje wszystkie swoje wysiłki, by ominąć najpopularniejszą platformę Neflix.

HydeMyAss 2019

Występy

HideMyAss od dawna należy do liderów rynku, ale te czasy minęły. Jeśli nadal jest to jedna z dobrych sieci VPN, to daleko jej do dorównania liderom sektora ExpressVPN, CyberGhost lub NordVPN pod względem wydajności. Z wyjątkiem zoptymalizowanych serwerów z siedzibą w USA, Wielkiej Brytanii lub Niemczech, wielokrotnie obserwowaliśmy znaczne straty prędkości w niektórych lokalizacjach. Niestety te spowolnienia, które mogą być spowodowane nadmiernym obciążeniem serwerów, są częste.

  • Pamiętaj, że PING mierzy (w milisekundach) czas potrzebny pakietom danych na przejście między terminalem a Internetem. Im jest słabszy, tym lepsze połączenie sieciowe. Jeśli chodzi o prędkości pobierania (pobierania) i przesyłania w górę (przesyłania), im wyższe, tym szybsze połączenie internetowe.

Wyniki przeprowadzonych testów są bardzo zadowalające we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie HMA zoptymalizowała serwery. Prędkości są wystarczająco szybkie, aby móc na przykład przesyłać strumieniowo lub pobierać torrenty. Gdy tylko wybierzesz bardziej odległe miejsce, takie jak Australia lub Japonia, sytuacja się pogorszy. Straty przepływu są nie tylko znaczące, ale również połączenie staje się niestabilne. Na razie HMA wyraźnie traci na popularności w porównaniu do konkurencji.

Speedtest_Sans VPN

Bez VPN

Speedtest_HMA_France

Francja

Speedtest__USA HMA 2019

Stany Zjednoczone

Speedtest_HMA_Australia

Australia

Speedtest_HMA_Wielka Brytania

Wielka Brytania

Speedtest_HMA_Japan

Japonia

Wsparcie techniczne

Pomoc techniczna HMA jest dostępna w języku francuskim przez całą dobę przez cały rok za pośrednictwem czatu online. Zwykle reaguje w czasie krótszym niż dwie lub trzy minuty. Jakość odpowiedzi różni się w zależności od przedstawiciela, ale często pojawiają się pytania techniczne. Korzystając z systemu biletowego z aplikacji, byliśmy w stanie uzyskać trafniejsze odpowiedzi, ale w ciągu 4 dni. Jak zwykle dostawca oferuje wiele samouczków online bardzo dobrze wykonanych i raczej zabawnych.

HideMyAss

Taryfy

Pod względem cen dostawca jest pozycjonowany jak większość jego głównych konkurentów z miesięcznym abonamentem bez zobowiązań po dość wysokiej cenie 10,99 € / miesiąc. W przypadku zobowiązania rocznego cena spada do 4,99 EUR / miesiąc lub do 2,99 EUR / miesiąc przez okres 3 lat. Możesz skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej HideMyAss, oprócz 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Akceptuje tylko płatności kartą kredytową lub PayPal. Na koniec zapraszamy do zapoznania się z warunkami anulowania HideMyAss przed przystąpieniem do subskrypcji długoterminowej.

Czy powinniśmy zakochać się w HMA?

HMA to dobra sieć VPN, ale nie jest już na poziomie liderów rynku pod względem szybkości i funkcjonalności. Jest to usługa zalecana przede wszystkim początkującym, którzy chcą prawie całkowicie zautomatyzowanej sieci VPN i nie zwracają zbytniej uwagi na poufność swoich danych.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: