Google usuwa jedną z najpopularniejszych sieci VPN ze Sklepu Play w …

Sklep Google Play

Sieci VPN to niezaprzeczalnie najlepsze oprogramowanie w tej chwili o różnych możliwych zastosowaniach: zabezpiecz swoje połączenie, oczywiście, chroń swoje dane osobowe, ale także uzyskuj dostęp do zagranicznych stron. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w przypadku darmowych sieci VPN, które często są nieskuteczne i czasami powodują luki w zabezpieczeniach urządzeń.

Tak jest w przypadku aplikacji „SuperVPN Free VPN Client”, która została niedawno usunięta ze sklepu Google Play przez giganta Mountain View, pomimo bardzo licznych pobrań.

Błąd wykryty w sieci VPN

Jak donosi specjalistyczna witryna VPNpro, w aplikacji SuperVPN stwierdzono usterkę, która daje ponad 100 milionów pobrań. Luka ta umożliwiłaby wiele ataków typu man-in-the-middle (MITM), technikę hakerską dobrze znaną ekspertom ds. Bezpieczeństwa. W tym celu VPNpro zgłosił problem zespołom Google, aby jak najszybciej skontaktować się z firmą SuperSoftTech odpowiedzialną za opracowanie aplikacji.

Eksmisja jako środek ostrożności

Deweloper nie mógł rozwiązać reklamowanego naruszenia bezpieczeństwa, Google został zmuszony do usunięcia aplikacji VPN ze Sklepu Play jako środek ostrożności. Chociaż jest bardzo popularny (ponieważ bezpłatny), ten ostatni został wycofany we wtorek 7 kwietnia i dlatego nie jest już dostępny do pobrania dla terminali z Androidem. Jednak wielu użytkowników nadal ma tę VPN zainstalowaną na swoich smartfonach i tabletach, więc musisz być ostrożny lub zdecydować się na odinstalowanie Super VPN.

Źródło: VPNpro