ExpressVPN (opinia): co to jest ta VPN wśród najbardziej kompletnych …

Uruchomiony w 2009 roku ExpressVPN stworzył obraz łączący jakość i wydajność w dziedzinie VPN. Czy ta reputacja jest uzasadniona? Czy jest kompletny i łatwy w użyciu? Co z różnymi platformami?

Po trzecie, w serii zaawansowanych testów najlepszych sieci VPN na rynku, ten artykuł pozwala nam przejrzeć funkcje, wydajność i różne narzędzia oferowane przez ExpressVPN.

Przedstawiamy ExpressVPN

ExpressVPN pozwala połączyć się z więcej 3000 serwerów VPN w 160 wirtualnych lokalizacjach w 94 krajach na wszystkich zamieszkałych kontynentach i na wszystkich dostępnych platformach. Istnieje możliwość zainstalowania usługi nieograniczona liczba urządzeń i połączyć do 3 jednocześnie (co jest dość mało w porównaniu do konkurencji).

ExpressVPN: interfejs

Usługa nadrabia zaległości dzięki kompatybilności z komputerami z systemem Windows, macOS i Linux, tabletami i smartfonami z Androidem i iOS, a także Apple TV, Amazon Fire TV oraz w formie rozszerzeń dla Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari Można go również znaleźć na PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, Samsung Smart TV, ale także na BlackBerry i routerach.

Należy również pamiętać, że subskrypcja tej usługi VPN gwarantuje nieograniczoną przepustowość bez tygodniowego lub miesięcznego przydziału.

Bezpieczeństwo jest kluczowe

Ochrona prywatności użytkownika wydaje się niezbędna w przypadku usługi opartej na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Nie podlega amerykańskiej ustawie Patriot Act, firma oferuje solidne gwarancje, nie przechowując danych nawigacyjnych użytkownika.

Ponadto bezpieczne szyfrowanie AES-256 zapewnia ochronę przed potencjalnymi atakami i ryzykiem wycieku danych.

Mając to na uwadze, ExpressVPN w systemie Windows oferuje blokowanie całego ruchu internetowego w przypadku nieoczekiwanego rozłączenia VPN, funkcja ogólnie nazywana Kill switch.

Ceny i subskrypcje

Oto cennikExpressVPN pisząc te linie w kwietniu 2019 r .:

Ekspresowa cena VPN kwiecień 2019 r

Na podstawie rocznej subskrypcji z wyłączeniem rabatów, ExpressVPN jest nieco drogi i oferuje wyższe stawki niż CyberGhost VPN, NordVPN lub HMA VPN (HideMyAss).

Nawet jeśli nie jest dostępna bezpłatna wersja próbna, użytkownik może na nią liczyć zadowolona lub zwrócona gwarancja w ciągu pierwszych 30 dni użytkowania. Usługa oferuje również utrzymanie użytkowników dzięki 30-dniowej bezpłatnej subskrypcji, jeśli z kolei osoba ukochana subskrybuje kod polecający.

Jednak wsparcie techniczne w języku angielskim za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo. Jednak rozmówca nadal powiedział nam, że może tłumaczyć z francuskiego na angielski za pomocą automatycznego tłumacza. Dokumentacja jest dostępna w języku francuskim.

Pierwsze kroki w systemie Windows

Instalacja oprogramowania jest szybka, ale nadal zajmuje około 180 MB na dysku. ExpressVPN jest nadal lekki w zasobach systemowych, zużywa średnio 60 MB pamięci RAM, gdy usługa jest aktywowana.

Korzystając z niego po raz pierwszy, wystarczy podać dane logowania do konta, aby uzyskać dostęp do interfejsu oprogramowania. Użytkownik ma dwie możliwości – opcję Automatyczna lokalizacja, aby połączyć się z serwerem o najlepszej wydajności lub przycisk symbolizujący trzy kropki, aby uzyskać dostęp do wszystkich serwerów. Lokalizacje są klasyfikowane według kraju i na kilku kartach: Zalecane, Ulubione gdzie Wszyscy. Ten sam kraj może mieć serwery w kilku miastach. Istnieje również opcja połączenia się z najnowszą lokalizacją za pomocą jednego kliknięcia.

Express VPN: podwójny interfejs

Centralny przycisk umożliwia połączenie / rozłączenie z serwerem, opcja dostępna również w obszarze powiadomień obok zegara systemu Windows.

Sprawdź szybkość połączenia na wszystkich serwerach

Aby szybko dowiedzieć się, która jest najszybszą lokalizacją wirtualną, ExpressVPN zapewnia narzędzie o nazwie Test prędkości. Ten ostatni oferuje indeks prędkości dla każdego serwera, który łączy szacunkową prędkość pobierania oraz czas oczekiwania. Im wyższy wskaźnik, tym szybsze i bliższe połączenie z pierwotnym połączeniem użytkownika.

ExpressVPN: test prędkości

Opcje zaawansowane

ExpressVPN: opcje

Zaawansowani użytkownicy będą mogli również wybrać protokół połączenia zgodnie z potrzebami i dostępnymi sieciami. Jeśli użytkownik neofitu wybierze tę opcję Automatyczne, najbardziej doświadczeni mogą wybierać między protokołami UDP i TCP OpenVPN, L2TP – IPSec jak również PPTP. Dwa ostatnie zapewniają mniejsze bezpieczeństwo i mniej dostępnych lokalizacji VPN.

ExpressVPN oferuje również funkcję Split Tunneling co pozwala dowiedzieć się, które oprogramowanie korzysta z połączenia VPN, czy nie. Ta opcja jest przydatna do pobierania incognito za pomocą oprogramowania, zachowując swoją tożsamość online w przeglądarce internetowej.

Przejście przez menu Zaawansowane, można ustawić ochronę przed wyciekiem adresu IPv6 i DNS, gdy VPN jest podłączony, aby najlepiej chronić swoje dane osobowe.

Dobrze przemyślany interfejs

ChwytExpressVPN pod Windows jest elastyczny, prosty i szybki. Interfejs jest w całości w języku francuskim i jest taki sam dla dedykowanych rozszerzeń w Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari.

Jednak łatwość użycia jest nieco zepsuta przez przejście na macOS z dostępnym tylko tłumaczeniem na angielski. Ze swojej strony wersja systemu Linux jest skonfigurowana i używana tylko w formie wiersza polecenia. Samouczki dla systemu Linux są dostępne tutaj.

ExpressVPN: interfejs mac

Wersja na Androida

Aplikacja na Androida ExpressVPN jest również łatwy w użyciu, kompletny i dostępny w języku francuskim (z wyjątkiem nazw krajów i miast). Znajdujemy tam takie same wirtualne lokalizacje jak na PC, a ikona oprogramowania pozwala wskazać, czy telefon komórkowy jest dobrze chroniony przez VPN. Aplikacja oferuje widget praktycznego ekranu głównego, który można połączyć w mgnieniu oka bez konieczności otwierania interfejsu.

Express VPN Android

Jakie występy?

Jak już testowaliśmy dla NordVPN]lub CyberGhost, czas przeanalizować, jak zachowują się różne serweryExpressVPN. Użyjemy skromnego połączenia ADSL przez Orange LiveBox w Bordeaux.

W tym celu korzystamy z usługi online Speedtest przepływ w dół (pobieranie, oglądanie filmów …), rosnący przepływ (do hostowania treści online),Adres IP jak również lokalizacja.

Następnie przeprowadzamy różne testy pod Vivaldi podczas prywatnego przeglądania:

  • The odtworzyć film na YouTube : „Jak edytować obraz za pomocą Daemon Tools Lite”, na kanale Clubic trwającym 50 sekund i w rozdzielczości 720p;
  • The pobierz VLC Media Player na Clubic z plikiem o wielkości około 39,52 MB;
  • The ładowanie Oprogramowanie WinRAR (2,99 MB) za pośrednictwem usługi online Wetransfer.

Bez VPN

IP Clubic : Mérignac | Downflow : 8,89 Mb | Kwota obciążenia : 0,85 Mb | Ping : 20 | Wideo na YouTube : 18,52 sekundy | Pobieranie VLC : 40,64 sekundy | Prześlij Winrar : 36,91 sekundy

ExpressVpn: test bez VPN

Londyn (Wielka Brytania)

IP VPN : Londyn | Downflow : 7,48 Mb | Kwota obciążenia : 0,72 Mb | Ping : 34 | Wideo na YouTube : 21,11 sekund | Pobieranie VLC : 45,19 sekund | Prześlij Winrar : 38,38 sekund

ExpressVPN: test w Londynie

Szwecja

IP VPN : Sztokholm (Szwecja) | Downflow : 7,79 Mbits | Kwota obciążenia : 0,73 Mb | Ping : 54 | Wideo na YouTube : 18,97 sekundy | Pobieranie VLC : 50,05 sekund | Prześlij Winrar : 36,66 sekundy

ExpressVPN: test w Szwecji

Nowy Jork (Stany Zjednoczone)

IP VPN : Nowy Jork (Stany Zjednoczone) | Downflow : 7,80 Mb | Kwota obciążenia : 0,71 Mbits | Ping : 197 | Wideo na YouTube : 18,81 sekund | Pobieranie VLC : 2 minuty i 20 sekund | Prześlij Winrar : 41,96 sekundy

ExpressVPN: test w USA

Sydney (Australia)

IP VPN : Sydney (Australia) | Downflow : 7,76 Mbits | Kwota obciążenia : 0,42 Mb | Ping : 408 | Wideo na YouTube : 22,49 sekund | Pobieranie VLC : 3 minuty i 27 sekund | Prześlij Winrar : 1 minuta 46 sekund

ExpressVPN: test w Australii

W świetle tych wyników i biorąc pod uwagę skromne połączenie internetowe, które zostało użyte podczas testów, jasne jest, że serwery, nawet te na naszych antypodach, reagują dobrze i wykazują zadowalającą wydajność.

Na koniec, co sądzić o ExpressVPN?

W skrócie ExpressVPN to bardzo dobra usługa VPN, która ma więcej niż jeden zasób w kieszeni. Imponująca liczba lokalizacji na całym świecie, świetne wyniki, a przede wszystkim oprogramowanie do znalezienia na wielu platformach, a nawet w postaci rozszerzeń do przeglądarek internetowych.

Oferuje przejrzysty, intuicyjny interfejs w języku francuskim na większości platform i jest w zasięgu początkujących użytkowników. Należy jednak podkreślić, że ceny są nieco wysokie w porównaniu z konkurencją i że zasięg jest ograniczony do 3 urządzeń jednocześnie.

Mimo wszystko ExpressVPN to usługa VPN, która zdecydowanie zaleca korzystanie z komputera lub telefonu komórkowego na tabletach i smartfonach.

Możesz skorzystać z bezpłatnej oferty próbnej ExpressVPN, aktywując 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami rozwiązania usługi ExpressVPN przed przystąpieniem do subskrypcji długoterminowej.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: