Czy ominięcie filtra geograficznego Netflix jest legalne …

Netflix

Korzystanie z VPN pozwala zabezpieczyć połączenie internetowe. Jednak pozwala również sądzić, że łączysz się z wybranego terytorium ze stroną internetową. Dlatego możemy dzisiaj uzyskać dostęp do wszystkich katalogów Netflix na całym świecie, z domu … Możemy jednak zadać pytanie: czy VPN jest legalny?

Niezależnie od tego, czy chodzi o przesyłanie strumieniowe, dostęp do zagranicznych stron lub po prostu anonimowe przeglądanie, rozszerzenia VPN dla przeglądarek internetowych są praktyczne w codziennym życiu. Ich działanie jest zasadniczo maksymalnie uproszczone i umożliwia dostęp do automatycznego serwera jednym kliknięciem lub dostęp do listy serwerów na całym świecie. Dlaczego warto wybrać rozszerzenia VPN i czy są one skuteczne? Elementy odpowiedzi w tym artykule.

Problem z Netflix i jego katalogami

We Francji ustawa o chronologii mediów jest bardzo szczegółowa. Nakłada na dystrybutorów utworów kinematograficznych pewne zasady, których należy przestrzegać przy ich nadawaniu, niezależnie od tego, czy jest to telewizja, Blu-Ray, czy, co nas interesuje, SVOD.

Ponadto firmy produkcyjne łączą umowy dotyczące dystrybucji różnych katalogów według obszarów geograficznych (wykrytych przez adres IP) lub partnerów, z którymi współpracują przy dystrybucji.

Oczywiście, zgodnie z umowami, nie można znaleźć tych samych filmów na Netflix lub na PrimeVideo (z Amazon), w zależności od obszaru geograficznego. Niektóre filmy lub seriale będą wyświetlane wcześniej, później lub wyłącznie w tym lub innym kraju.

Netflix

Zastanawiasz się, czy można skorzystać z zagranicznych katalogów z nowszymi filmami z Francji? Jest to w istocie możliwe (chociaż jest to sprzeczne z prawem, ostrzega cię) w szczególności z VPN.

W praktyce coraz więcej użytkowników wybiera tę opcję. Największe usługi VPN również sprawiają, że jest to zaletą, zwłaszcza że jest bardzo prosty w konfiguracji. Za pomocą kilku kliknięć możesz uzyskać dostęp do tysięcy nowych filmów i seriali.

Co to jest VPN i dlaczego może ominąć blok geograficzny?

VPN, taki jak RingVPN, to usługa szyfrująca dane przesyłane z urządzenia podłączonego do Internetu do usługi lub strony internetowej. Przyczyny ich wykorzystania są liczne: większa anonimowość w Internecie, ominięcie blokad politycznych, zabezpieczenie połączenia z publiczną siecią WiFi …

Inną możliwością jest użycie sieci VPN w celu ominięcia bloku geograficznego. Usługi te oferują połączenie z serwerami VPN znajdującymi się w wielu miejscach na całym świecie. Przez większość czasu możesz wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć (angielski, amerykański, belgijski, francuski, …). Po nawiązaniu połączenia stajesz się niewidoczny dla odwiedzanych witryn.

W przypadku tych usług jesteś teraz połączony bezpośrednio z kraju serwera. Jeśli nie mają specjalnych zabezpieczeń, nie wykryją, że korzystasz z VPN. W związku z tym zostajesz użytkownikiem amerykańskim, na przykład, jeśli wybrałeś serwer zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych.

Jednak najciekawszy powód użycia w połączeniu z Netflix jest prosty: ominąć blokowanie geograficzne platformy. Rzeczywiście we Francji nie mamy najbardziej zróżnicowanego katalogu treści. Dzięki VPN możemy udawać, że łączymy się na przykład ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady i mamy dostęp do katalogu filmów, seriali i animacji.

Netflix

Co prawo mówi o ogólnym korzystaniu z VPN?

We Francji korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) jest całkowicie legalne. To narzędzie po prostu nie pozwala na wykonywanie nielegalnych działań w Internecie, takich jak pobieranie treści należących do posiadaczy praw.

Oczywiście: korzystanie z VPN w celu obejścia prawa HADOPI, kupowanie narkotyków lub nękanie użytkownika jest na przykład niezgodne z prawem. Do innych zastosowań, takich jak szyfrowanie danych w Internecie w celu zapewnienia większej anonimowości, nie ma problemu.

W przypadku nielegalnego korzystania z niektórych sieci VPN na żądanie władz może być wymagane podanie informacji o tobie. Jeśli płatne usługi odmawiają tego przez większość czasu i znajdują się w krajach, w których nie są zobowiązane do dostarczenia tych informacji w przypadku problemu, pamiętaj, że nadal jesteś odpowiedzialny za to, co robisz, nawet korzystając z tych usług.

W przypadku innych zastosowań całkiem możliwe jest po prostu zachowanie anonimowości w Internecie. W tym kontekście możesz użyć sieci VPN, aby uzyskać dostęp do swoich ulubionych usług i stron internetowych. Te ostatnie mogą jednak w swoich ogólnych warunkach użytkowania zabronić użytkownikom korzystania z VPN pod groźbą zawieszenia dostępu do ich witryn.

Zachowaj ostrożność, jeśli na przykład podróżujesz, VPN nie są legalne we wszystkich krajach. Dotyczy to Iranu, Chin, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i innych terytoriów. Każdy kraj ma własne ustawodawstwo, więc musisz się o nim dowiedzieć.

Należy jednak pamiętać, że pomimo faktu, że niektóre kraje zakazują takich VPN, mogą być mniej lub bardziej tolerowane. Dotyczy to szczególnie Chin, w których znajdują się nawet niektóre usługi.

Netflix

Czy Netflix akceptuje korzystanie z VPN na swojej platformie?

Oficjalnie Netflix opracował filtr przeciw VPN, a nawet go wzmocnił w ostatnich miesiącach. Jeśli używasz jednego i zostanie wykryty, pojawi się komunikat: „Ups, wystąpił problem … Wykryto serwer proxy. Wygląda na to, że używasz proxy lub odblokowania. Wyłącz te usługi i spróbuj ponownie. „ Twoja treść jest wtedy niedostępna.

Następnie usługa próbuje zablokować dostęp do zagranicznych katalogów. Powód tego blokowania jest prosty: Netflix chce po prostu przestrzegać prawa każdego kraju. Są również prawnie odpowiedzialni za wady, które mogłyby umożliwić dostęp do treści, w przypadku których posiadacze praw nie podpisali umów dystrybucyjnych w twoim kraju.

Teoretycznie w ogólnych warunkach korzystania z Netflix: usługa może blokować dostęp do swojej platformy, jeśli korzystasz z podatności lub narzędzi, które pozwalają ominąć wprowadzone zabezpieczenia. Korzystanie z VPN omija następnie zabezpieczenia „anty proxy”. W praktyce Netflix do tej pory nigdy nie sankcjonował żadnego z użytkowników za tę praktykę.

Dostęp do zagranicznych katalogów w serwisie Netflix: silny argument za usługami VPN

Obecnie wszystkie usługi VPN starają się być inteligentniejsze niż platformy wideo na żądanie, takie jak Netflix. Wielu z nich przedstawia bezpośrednio swoje oferty, że ich serwery zezwalają w szczególności na dostęp do Netflix.

To prawdziwy argument, ponieważ wiele sieci VPN wyświetla teraz swoje serwery zgodne z tą funkcją. Dzięki temu będziesz mieć łatwy dostęp do katalogów amerykańskich, kanadyjskich, a nawet japońskich. Nie jest już rzadkie porównywanie listy VPN i serwerów z różnych kompatybilnych krajów.

Netflix

Trzeba powiedzieć, że jeśli katalog produkcji Netflix jest międzynarodowy i wszędzie identyczny, dodatki innych seriali, kreskówek lub filmów, które są produkowane przez strony trzecie, różnią się w zależności od kraju, jak wyjaśniliśmy wam wcześniej. Francja nie ma przepisów sprzyjających szybkiemu przeglądaniu najnowszych wiadomości na temat VOD, dostęp do innych katalogów Netflix może być prawdziwym argumentem.

Jak widać, Netflix prowadzi wojnę z VPNami od wielu lat. Serwis stara się po prostu egzekwować prawa na każdym terytorium, nawet jeśli jest to poza ich kontrolą. Większość sieci VPN, takich jak RingVPN, wciąż jednak znajduje alternatywy, których już nie można wykryć, i omija te środki bezpieczeństwa.

Według naszej dzisiejszej wiedzy Netflix nigdy nie zbanował użytkownika za korzystanie z VPN. Jednak często zdarza się, że wyświetla się komunikat, że korzystasz z serwera proxy, dlatego treść, do której chcesz uzyskać dostęp, nie jest dostępna. Jednak pierwsza na świecie płatna platforma wideo na żądanie może nadal to robić zgodnie z jej ogólnymi warunkami użytkowania.

Jeśli korzystanie z VPN we Francji jest całkowicie legalne, oczywiste jest, że omijając ochronę Netflix, która dotyczy tylko ustawodawstwa danego kraju, obchodzisz również prawo. Dlatego nie można powiedzieć jednoznacznie „tak” lub „nie”, ponieważ odpowiedź jest znacznie bardziej złożona. Pamiętaj, że mimo wszystko koniecznie naruszasz prawa autorskie do dzieła, uzyskując do niego dostęp za pośrednictwem VPN za pośrednictwem katalogu zagranicznego. Należy jednak pamiętać, że sieci VPN są tak samo odpowiedzialne jak Ty, ponieważ zapewniają ci sposoby obchodzenia zabezpieczeń.

Zobacz najlepszą ofertę RingVPN od 2,59 € miesięcznie i do 3 miesięcy bezpłatnie z kodem CRG129

Szukasz informacji na temat różnych zastosowań VPN we Francji, zapoznaj się z tymi specjalistycznymi plikami:
Czy możemy korzystać z VPN, aby ominąć cenzurę w niektórych obcych krajach?
Czy VPN naprawdę może uciec od Hadopi?
Jakie jest ryzyko korzystania z VPN do oglądania piłki nożnej na żywo?