CyberGhost VPN (recenzja): Czy to najlepszy VPN pod względem prędkości i …

Pojawił się w 2011 roku, CyberGhost zyskał miejsce na słońcu i jest niezaprzeczalnie jedną z najlepszych sieci VPN (Virtual Private Network) na rynku. Ale co w praktyce? Czy jest łatwy w użyciu? Szybko? Wystarczająco bezpieczne: jakie szyfrowanie jest oferowane? Ponieważ wydawca udostępnia wersję 7 swoich aplikacji, wszystkie odpowiedzi na pytania są w naszym teście.

Po drugie w serii bardziej dogłębnych testów najpopularniejszych usług w naszym porównaniu usług VPN przeanalizowaliśmy narzędzia i wydajność CyberGhost.

cyberghost marzec 2020

Co uprawnia mnie do subskrypcji CyberGhost?

Usługa CyberGhost zapewnia dostęp do innych 6000 serwerów dystrybuowane w prawie 90 krajach na całym świecie. Aby dać wyobrażenie o wykonanych pracach, rumuńska firma miała tylko 67 serwerów w 2011 r. I 550 w 2015 r.

Dostawca zobowiązuje się do ochrony prywatności użytkowników. W związku z tym CyberGhost nie obserwuje, nie rejestruje ani nie przechowuje żadnych danych użytkownika. Dzięki oprogramowaniu zaprojektowanemu w Niemczech (i powielonemu w aplikacji) możesz łączyć się jednocześnie do 7 urządzeń co jest raczej wysoką średnią dla tego rodzaju usług.

Należy pamiętać, że wszyscy subskrybenci wirtualnej sieci prywatnej CyberGhost korzystają z pomocy 24/7 w przypadku trudności.

Dobry plan czy nie?

Po stronie taryfowej CyberGhost jest na ogół bardzo angażujący, redaktor rzeczywiście oferuje promocje bardzo regularnie; Pamiętaj, że to wojna o subskrypcje między różnymi usługami VPN i skorzystaj z niej! W chwili pisania tego tekstu usługa oferuje ofertę w wysokości 2,45 € miesięcznie z 3-letnim zobowiązaniem, co jest dobrym wynikiem, który ma trwać.

Pamiętaj, że w przypadku Cyberghost możesz liczyć na 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy ; więc wypróbowanie go, aby sprawdzić, czy jest odpowiednie dla Ciebie, nie kosztuje dużo.

Serwis oferuje również swoim użytkownikom program sponsorski Najlepszy duch co w skrócie pozwala ci skorzystać 30 darmowych dni w CyberGhost, jeśli jeden z Twoich znajomych wyrazi zgodę na subskrypcję subskrypcji premium. Możesz zaprosić maksymalnie trzech przyjaciół i otrzymać do 90 dni dodatkowej subskrypcji bez płacenia dodatkowego grosza; przydatne do obniżenia rachunku.

Chodź, prezentacje się skończyły, a ponieważ poznaliśmy CyberGhost, przejdźmy do sedna sprawy.

Szybki i wydajny montaż

CyberGhost oferuje klientów oprogramowania Windows, macOS, Linux, Amazon Fire OS, Android, Android TV i iOS. Szczegółowo opiszemy działanie klienta Windows, a jeszcze niżej Androida.

Bardzo szybka instalacja oprogramowania zajmuje po instalacji 28 MB na dysku twardym.

Po zainstalowaniu go na stałe na komputerze musisz podać swoją nazwę użytkownika (nazwę użytkownika i hasło) po pierwszym utworzeniu konta. I presto, tutaj jesteś podłączony.

Instalacja CyberGhost.jpg

Przyjemny interfejs, łatwy dostęp

Oprogramowanie uruchamia się w zmniejszonym oknie, które ma tę zaletę, że nie „dusi nas” w naszej nawigacji (są dostępne: tryb okienkowy, pełny ekran, pełne zakładki lub ikony). Stylowo doceniamy również aspekt „mgły” po lewej stronie, gdzie znajdują się zakładki.

Zwróć uwagę na niedawne pojawienie się funkcji „Połączenie VPN jednym kliknięciem” na CyberGhost. Chodzi o to, że jeśli chcesz połączyć się z VPN bez zadawania pytań, wystarczy kliknąć … „połącz”; sposób, aby VPN był jeszcze bardziej dostępny dla wszystkich.

Umieszczony na głównej karcie, „Wszystkie serwery”, naturalnie znajdujemy listę serwerów. Możesz sortować według kraju, odległości i czasu ładowania, a także wyznaczyć „ulubione” kraje.

Wybór interfejsu CyberGhost server.jpg

Po kliknięciu nazwy kraju oprogramowanie domyślnie wybierze jeden z serwerów dla tego kraju. Ale mała boczna strzałka po prawej stronie pozwala wybrać wybrany serwer.

Wybór interfejsu CyberGhost dla serwera details.jpg

Predefiniowane zastosowania i „Najlepsza lokalizacja”

W tej wersji 7 aplikacji CyberGhost usługa oferuje teraz predefiniowane listy serwerów na podstawie wykorzystania przez użytkownika.

Więc pod zakładką „Wszystkie serwery”, znajdujemy to „Pobieranie Torrent”, przydatne dla tych, którzy chcą szybko i bezpiecznie pobrać najnowszą bezpłatną dystrybucję Linuksa (oczywiście). Pamiętaj, że w przypadku tych dwóch pierwszych kart możemy dowiedzieć się, ilu użytkowników jest rozmieszczonych w poszczególnych krajach, co daje nam wyobrażenie o szybkości serwera i jego wydajności.

Na trzeciej pozycji „Do przesyłania strumieniowego”, jest trafnie nazwany. Pozwala na przykład nie przegapić żadnych amerykańskich wiadomości i oglądać transmisje sportowe w innych krajach.

Funkcje opcjonalne

CyberGhost jest wyposażony w wiele opcji, które można znaleźć na czwartej karcie, „Funkcje połączeń”, takie jak blokowanie reklam; blokowanie złośliwych stron internetowych, które mogłyby zaszkodzić naszej przeglądarce; blokowanie śledzenia online, aby pozostać incognito; lub kompresja danych, co ogranicza korzystanie z niego. Ze względów bezpieczeństwa możemy również wspomnieć o opcji automatycznego przekierowania HTTPS, która przekieruje cię bezpośrednio do najbezpieczniejszej wersji odwiedzanej witryny.

Opcje interfejsu CyberGhost Funkcje połączeń.jpg

Wreszcie, piąta i ostatnia zakładka, „Inteligentne reguły”, umożliwia tworzenie reguł w celu zabezpieczenia danych, takich jak zawsze doceniane automatyczne połączenie podczas uruchamiania.

Jakie występy?

Ponieważ w poprzednim teście przetestowaliśmy szybkość naszego połączenia za pośrednictwem NordVPN, nadszedł czas, aby zobaczyć, jak zachowują się serwery w CyberGhost. Pamiętaj, że korzystamy z tego samego połączenia Bouygue w VDSL za pośrednictwem naszego Bbox (i to z pięknego miasta Marsylia).

Za pomocą narzędzia referencyjnego Speedtest zmierzyliśmy przepływ w dół (który umożliwia pobieranie, oglądanie filmów …) i rosnący przepływ (który pozwala nam na przykład przechowywać pliki online) adresu IP, który poinformowała nas Cyberghost, a także jego lokalizacji. Wszystko to sprawdzisz, zrozumiesz, jeśli odpowiada to, co mówi nam oprogramowanie.

Następnie przeprowadziliśmy różne testy: odtworzyć film na YouTube („Jak zamontować obraz za pomocą Daemon Tools Lite na kanale Clubic); Pobieranie VLC z Clubic (plik waży 39,5 MB) przesyłanie, za pośrednictwem WeTransfer oprogramowania Winrar (3,12 MB), jeśli to możliwe.

Oto nasze wyniki:

Bez VPN

IP Clubic : Marsylia | Downflow : 24,57 Mb | Kwota obciążenia : 2,19 Mb | Ping : 7 | Wideo na YouTube : 18,11 sekund (Czas trwania filmu: 50 sekund) | Pobieranie VLC : 13,88 sekund (39,5 MB) | Prześlij Winrar : 13,37 sekund (3,12 MB)

CyberGhost Test IP Marseille.jpg

Oto wyniki naszych testów z użyciem CyberGhost, na którym próbowaliśmy różnych serwerów na całym świecie i korzystaliśmy z naszej przeglądarki internetowej, Google Chrome, podczas prywatnego przeglądania:

Frankfurt (Niemcy)

IP VPN : Frankfurt (Niemcy) | Downflow 23,25 Mb | Kwota obciążenia : 2,03 Mb | Ping : 26 | Wideo na YouTube : 17,51 sekundy (czas trwania filmu: 50 sekund) | Pobieranie VLC : 15,40 sekundy (39,5 MB) | Prześlij Winrar : 14,00 sekund (3,12 MB)

CyberGhost Test połączenie Frankfurt redim.jpg

CyberGhost Test IP Frankfurt.jpg

Manchester (Wielka Brytania)

IP VPN : Manchester (Wielka Brytania) | Downflow 23,17 Mb | Kwota obciążenia : 1,89 Mb | Ping : 44 | Wideo na YouTube : 16,18 sekund (czas trwania filmu: 50 sekund) | Pobieranie VLC : 16,59 sekund (39,5 MB) | Prześlij Winrar : 13,75 sekund (3,12 MB)

CyberGhost Test Torrent Manchester połączenie redim.jpg

CyberGhost Test IP Torrent Manchester.jpg

Waszyngton (Stany Zjednoczone)

IP VPN : Waszyngton (Stany Zjednoczone) | Downflow : 16,27 Mb | Kwota obciążenia : 1,50 Mb | Ping : 167 | Wideo na YouTube : 16,13 sekund (czas trwania filmu: 50 sekund) | Pobieranie VLC : 44,71 sekundy (39,5 MB) | Prześlij Winrar : 18,13 sekund (3,12 MB)

CyberGhost Test Washington Connexion redim.jpg

CyberGhost Test IP Washington.jpg

Jeśli na tym ostatnim był mały problem korespondencji, to oczywiście jest to błąd, ponieważ przetestowaliśmy drugi serwer w USA: adres IP był taki sam między Speedtest i CyberGhost, miasto również (Nowy Jork).

Taichung (Tajwan)

IP VPN : Taichung (Tajwan) | Downflow : 15,65 Mbits | Kwota obciążenia : 1,36 Mb | Ping : 210 | Wideo na YouTube : 19,02 sekundy (Czas trwania filmu: 50 sekund) | Pobieranie VLC : 40,14 sekund (39,5 MB) | Prześlij Winrar : 29,82 sekundy (3,12 MB)

CyberGhost Test Taichung connexion redim.jpg

CyberGhost Test IP Taichung.jpg

Podczas tych czterech pełnych testów za każdym razem, gdy byliśmy bardzo szybko podłączani do serwera: 1 do 5 sekund. Dobra uwaga.

Możemy również podkreślić interesującą prędkość tajwańskiego serwera, który jednak znajduje się ponad 10 000 kilometrów od naszej pozycji. Wreszcie przesłanie pliku (tutaj Winrar) działało na każdym z serwerów, co nie jest możliwe w przypadku wszystkich sieci VPN.

Co z telefonem komórkowym?

W systemie Android aplikacja CyberGhost przyjmuje ten sam wzór i kod koloru co wersja na PC, co pozwala nam szybko znaleźć drogę.

CyberGhost wersja mobilna (4) .jpg

Kliknięcie środkowego przycisku na stronie głównej spowoduje domyślne przekierowanie do tego, co CyberGhost uważa za „najlepsze miejsce”. Ale możesz wybrać serwer. Jeśli nie jest to oczywiste i szkoda, musisz dotknąć dolnej części ekranu, gdzie jest wyświetlany „Połącz z”. Stamtąd będziesz miał dostęp do trzech kart: „Wszystkie kraje”, podobny do wersji na PC; „Specjalne przesyłanie strumieniowe”, tak samo jak jego starsza siostra i zakładka „Ulubione”, aby dodać swoje ulubione serwery.

CyberGhost wersja mobilna (13) .jpg

W naszym przykładzie wybraliśmy amerykański serwer. I to działa! Uważaj jednak, wyniki Speedtest wskazują na lokalizację w Nicei … Ale wszystkie inne strony z lokalizacjami IP wskazały Nowy Jork. Jeśli chodzi o prędkość, jest interesująca i pozwala na nawigację bez problemu w 4G … określmy to.

CyberGhost wersja mobilna (1) .jpg

Aplikacja jest szybka, podobnie jak połączenie. Jest w języku francuskim i jest wyjątkowo intuicyjny. Deweloperzy dobrze wykonali swoją pracę.

Czy CyberGhost nas przekonał?

CyberGhost ma niezaprzeczalnie swoje działanie. Ma wiele zalet, takich jak szybkie połączenie z serwerami, bez względu na to, gdzie się znajdują na świecie, oczywiście świetna wydajność, przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności użytkownika poprzez anonimizację adresu IP.

Ponadto interfejs nowej wersji 7 aplikacji jest strzałem w dziesiątkę. Dostępne, jasne i przyjemne, niektóre osoby mogą zarzucić mu brak tak zwanych zaawansowanych opcji, takich jak na przykład podwójne VPN; brak ten nie dotyczy 99% użytkowników.

CyberGhost jest, na zakończenie, usługą, która jest dostępna dla wszystkich, bez względu na to, czy są ekspertami, czy nie, chcą zaoferować bezpieczne, niezależne i szybkie połączenie; dobry kompromis zatem.

Możesz skorzystać z bezpłatnej oferty próbnej CyberGhost, subskrybując i anulując przed końcem okresu próbnego. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami anulowania CyberGhost przed przystąpieniem do subskrypcji długoterminowej.

Szukasz więcej informacji, aby zrozumieć, jak korzystać z VPN? sprawdź nasze artykuły: