Chiny zakazują „nieautoryzowanych” sieci VPN | Geek Diary

Królestwo Środkowe dokonuje nowego zwrotu w Internecie i wzmacnia swoją cenzurę. Wirtualne sieci prywatne (VPN) ” niedozwolone Rząd jest teraz zbanowany.

Chiny-zabronione VPNW listopadzie 2015 r. Chiny wprowadziły pierwsze środki odwetowe wobec zagranicznych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Telegram oraz VPN. Użytkownicy mogli zobaczyć, jak ich telefon jest wyłączony, a następnie musieli zwrócić się do władz, aby mieć nadzieję na dostęp do usługi gastronomicznej.

Chińskie władze dziś słyszą „ posprzątać Branża telekomunikacyjna i rozpoczyna 14-miesięczną kampanię skierowaną do nieautoryzowanych połączeń internetowych, w tym sieci VPN, które omijają narzuconą przez rząd cenzurę, informuje South China Morning Post.

Nowa śruba w Internecie

Rynek internetowy wykazuje oznaki nieuporządkowanego rozwoju, który wymaga pilnego zarządzania i regulacji „, Wyjaśnia Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych w nocie opublikowanej w niedzielę wieczorem. Środek, który będzie miał zastosowanie do dostawców usług internetowych (ISP), centrów danych (IDC) i sieci dostarczania treści (CDN). Nie będą w stanie „ tworzyć lub wynajmować specjalne linie komunikacyjne, w tym VPN „(Dla Wirtualna sieć prywatna), bez wyraźnej zgody rządu.

To poważne czyszczenie rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 31 marca 2018 r., Skutecznie wykluczając wszystkie nieautoryzowane sieci VPN. Oficjalnie jest to „ wzmocnienie zarządzania bezpieczeństwem informacji w cyberprzestrzeni

Aktywna cenzura

Chiny już blokują kilka zagranicznych usług, takich jak Twitter, Facebook, Instagram, YouTube i Google, zachęcając wielu użytkowników Internetu do korzystania z alternatywnych rozwiązań, takich jak VPN. Chińscy dysydenci korzystają z tych usług do publikowania w sieciach społecznościowych zablokowanych przez kraj, ale także do obywateli lambda lub zagranicznych firm mających siedzibę w Chinach. Narzucona przez rząd cenzura komplikuje ich działania, w marcu ubiegłego roku wielu narzekało, że ich VPN nie działał przez cały tydzień.

Środek, który kontrastuje z żywym orędownikiem pro-globalizacji prezydenta Chin Xi-Jinpinga na forum gospodarczym w Davos. Mowa otwierająca w opozycji do protekcjonistycznej mowy Donalda Trumpa.