Chiny blokują zagraniczne i …

Chiny dokonują znaczącego zwrotu w zagranicznych technologiach telekomunikacyjnych. Królestwo Środkowe cenzuruje teraz zagraniczne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp. I VPN tego nie zmieni.

chine_bloque_application_messagerie_VPN

Wydaje się, że Chiny są zdecydowane obejść się bez jakiejkolwiek zagranicznej technologii, czy wyposażyć swoje agencje rządowe czy obywateli.

The Dziennik z Wall Street Niedawno poinformowano, że chińskie władze chciały stworzyć własne smartfony wolne od jakiejkolwiek amerykańskiej technologii, zbyt podejrzane o hostowanie dobrze ukrytych tylnych drzwi.

Dzisiaj New York Times prowadzi do sedna sprawy i informuje, że rząd rozprawia się teraz z zagranicznymi aplikacjami do przesyłania wiadomości. Początkowe środki cenzury odnotowano w chińskim regionie autonomicznym (Ujgur) w Xinjiang, gdzie użytkownicy aplikacji WhatsApp otrzymali tę wiadomość:

„Ze względu na zawiadomienie policji, zgodnie z prawem zamkniemy Twój numer telefonu w ciągu najbliższych dwóch godzin. W razie jakichkolwiek pytań należy jak najszybciej skonsultować się z cyberpolicją powiązaną z otaczającym posterunkiem policji. „

Wydaje się jednak, że ten komunikat ma na celu identyfikację osób korzystających z tych aplikacji i innego oprogramowania w celu obejścia filtrów internetowych narzuconych przez chińskie władze.

Jak NYT, jedna z osób, które otrzymały tę wiadomość, zapytała zainteresowane służby policyjne, które odpowiedziały, że środki te są przeznaczone dla osób, które nie zostały poprawnie zidentyfikowane na swoim koncie e-mail (użycie typu pseudo ), który używał sieci VPN, aby uciec przed chińską cenzurą (filtry), lub używał zagranicznej aplikacji do przesyłania wiadomości, takiej jak WhatsApp i Telegram. Te ostatnie oferują w szczególności kompleksowe szyfrowanie komunikacji, dlatego też władze nie mogą tego odczytać.

Ograniczenie, które jest postrzegane jako kolejny krok w kierunku kontrolowania i monitorowania informacji online od chińskich władz pod pozorem walki z terroryzmem.

Region Xinjiang był miejscem krwawej operacji antyterrorystycznej trzy dni temu, donosi Świat : 28 " terroryści Nie żyją

Teraz, nawet z VPN, chińscy obywatele będą mogli zobaczyć, że ich telefon komórkowy jest wyłączony, będą musieli udać się do władz, aby uzyskać dostęp do usługi gastronomicznej.

Nowy strzał ostrzegawczy skierowany do zagranicznych firm, które chcą sprzedawać swoje produkty i aplikacje w Chinach, często wymagają połączenia z globalnym Internetem, które uniemożliwia Great Chinese Firewall.

„Chiński car Internetu” Lu Wei, rządowy szef cyberbezpieczeństwa, ostatnio poprosił zagraniczne firmy technologiczne o „ szanuje suwerenność narodową W Internecie.