5 najlepszych darmowych VPN do szyfrowania danych i … – Clubic

W obliczu wzrostu hakowania i nadzoru online wszyscy chcemy poprawić bezpieczeństwo naszego połączenia internetowego. Można to zrobić na różne sposoby, w tym za pomocą VPN. Clubic zbiera informacje, aby pomóc Ci wybrać najlepszą VPN dla Twoich potrzeb

Co to jest VPN?

Skrót od Wirtualna sieć prywatna, VPN jest zatem prywatną siecią wirtualną. Idealnie, ale co to tak naprawdę znaczy? Po zainstalowaniu VPN działa jak tunel, w którym nasze dane krążą w sposób zaszyfrowany. Aby uzyskać dostęp do danych przechodzących przez tunel, konieczne jest posiadanie kodów dostępu, ogólnie nazwy użytkownika i hasła. Nazywa się wirtualny, ponieważ ustanawia wirtualny most między tym, który się łączy, a serwerem VPN, który może być zlokalizowany w dowolnym miejscu na świecie.

Główną cechą połączenia VPN jest zatem szyfrowanie danych między różnymi użytkownikami i serwerem. To odróżnia go od serwera proxy.

01F4000008769506-photo-fotolia-clubic-vpn.jpg

Do czego służy VPN?

Zastosowania, które można wykonać z VPN, są różne:

Utwórz w pełni bezpieczną sieć : Ze względu na kompleksowe szyfrowanie danych VPN jest powszechnie używany przez firmy do konfigurowania bezpiecznej sieci. Każdy pracownik ma następnie nazwę użytkownika i hasło, które umożliwiają mu dostęp do wszystkich danych serwera. Dodatkową zaletą tej operacji jest możliwość zdalnego połączenia z siecią przy zachowaniu poufności.

Uzyskaj dostęp do zagranicznych stron : Jeśli już podróżowałeś za granicę, być może próbowałeś odwiedzić francuskie strony, takie jak platformy powtórka. Prawdopodobnie zauważyłeś, że te strony są niedostępne za granicą. Łącząc się z VPN z siedzibą we Francji, przenosisz swój adres IP, a następnie identyfikujesz się jako francuski użytkownik Internetu, a następnie możesz uzyskać dostęp do tych stron.

Omiń cenzurę krajową : W niektórych krajach cenzura blokuje wiele witryn, takich jak sieci społecznościowe, media lub gry. Ponownie, korzystając z francuskiego VPN, możesz uzyskać dostęp do tych stron z dowolnego kraju i całkowicie anonimowo.

5 oprogramowanie VPN do pobrania

1. HideMyAss

HideMyAss jest najpopularniejszym VPN na świecie, a jest ich mnóstwo! Aktywny od 2005 roku, podąża za serwerem proxy o tej samej nazwie, który odniósł duży sukces. HideMyAss ma nie mniej niż 930 serwerów w 190 krajach na całym świecie, co czyni go szczególnie niezawodnym. Ponadto, jeśli prędkość połączenia jest ogólnie zmniejszana za pomocą VPN, nie jest tak w przypadku HideMyAss dzięki licznym serwerom. Niezwykle prosty w użyciu, jako jedyny posiada interfejs w języku francuskim. Zainstalowany w mniej niż 15 minut pozwala szybko przejąć informacje o połączeniu, aby bezzwłocznie rozpocząć przeglądanie.

Uważaj jednak, takie przedstawienia nie są podane. Rzeczywiście, w HideMyAss tylko oryginalny serwer proxy jest bezpłatny. Z drugiej strony VPN podlega subskrypcji, której wysokość zależy od czasu trwania zaangażowania. Należy jednak pamiętać, że HideMyAss ma 30-dniową gwarancję, która pozwala wypróbować VPN bez zobowiązań.

  • Dostępne w systemach Windows, Mac, iOS, Android i Linux

2. OkayFreedom VPN

Opublikowano w 2013 roku przez Steganos, OkayFreedom VPN jest bardzo prostym w użyciu VPN. Jego serwery pozwalają zlokalizować swój adres IP w kilkunastu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Turcji, Rumunii, a nawet w Niemczech. Ułatwia to dostęp do treści lub stron niedostępnych z twojego kraju, bez względu na to, czy jest to cenzura, czy ograniczony dostęp.

OkayFreedom VPN można skonfigurować tak, aby uruchamiał się automatycznie po uruchomieniu komputera i oferuje tryb automatycznej aktywacji VPN.

Uwaga: bezpłatna wersja OkayFreedom VPN oferuje wszystkie funkcje oprogramowania, ale jest ograniczona do 500 MB ruchu internetowego miesięcznie i jest obsługiwana przez reklamy. W przypadku wersji bez reklam i bez reklam będziesz musiał zapłacić 29,95 USD rocznie. Jednak OkayFreedom VPN ma 30-dniową gwarancję satysfakcji

  • Dostępne tylko w systemie Windows

3. Avira Phantom VPN

Specjalizujący się w ochronie antywirusowej, Avira oferuje niedawno swoje narzędzie VPN o nazwie Avira Phantom VPN. Jest bardzo łatwy do wzięcia pod uwagę i wymaga tylko kilku kliknięć, aby zainstalować i skutecznie. Po instalacji możesz wybrać lokalizację swojego adresu IP z kilkunastu krajów, w tym Francji, Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Brazylii, Wielkiej Brytanii lub ponownie Japonia lub Meksyk.

Aby aktywować VPN, po prostu kliknij przycisk „Zabezpiecz moje połączenie”.

Uwaga: darmowa wersja Avira Phantom VPN jest ograniczona do ruchu 500 MB miesięcznie. Aby skorzystać z wersji pro, będziesz musiał zapłacić 7,95 € / miesiąc. Zapewnia to nieograniczony ruch, ale także natychmiastową funkcję przerywania połączenia w przypadku utraty VPN.

  • Dostępne w systemach Windows, Mac, iOS i Android

4. VPN Tracker

Wydane przez Equinux, VPN Tracker to VPN, który pozwala ci nawiązywać bezpieczne i szyfrowane połączenia. Koncentrując się na bezpieczeństwie danych, VPN Tracker koncentruje się na szyfrowaniu danych. Interfejs jest prosty i przyjemny, ale niestety nie jest dostępny w języku francuskim. Dzięki VPN Tracker możesz uruchomić lub zatrzymać połączenie VPN jednym kliknięciem, ale także organizować połączenia z grupami, aby ułatwić administrację.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa VPN Tracker obsługuje standardy bezpieczeństwa dla technologii Mac OS X, ale także te oferowane przez SmartCards, PKI Token i uwierzytelnianie SecurID.

Uwaga: podstawowa wersja VPN Tracker wymaga zakupu licencji za 129,99 € i nie ma wersji próbnej

  • Dostępne tylko na Macu

5. Klient VPN

Wydane przez TheGreenBow, Klient VPN zapewnia bezpieczeństwo zdalnego dostępu do sieci.

Dzięki wygodnemu interfejsowi dostępnemu w 25 językach Client VPN jest łatwy i szybki w użyciu. Jeśli jednak masz trudności, pamiętaj, że Client VPN zapewnia pomoc podczas konfiguracji. Większość tego oprogramowania umożliwia bezpieczne współdzielenie zdalnego pulpitu, a także tworzenie kopii zapasowych konfiguracji VPN i certyfikatów bezpieczeństwa na kluczu USB. W ten sposób otwarcie VPN zależy od obecności klucza USB.

Uwaga: klient VPN GreenBow podlega licencji w wysokości 58 € bez VAT z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym

  • Dostępne tylko w systemie Windows